Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

Ana papa asa:
5 dimineata laptic-250-300 ml(de 1,5 grasimea)
la 10 fructe si un iaurt de la milli cu omega 3(fara banane si inca pasate cu furculita)
la 2(14:00) ceai cat cuprinde ca de somn nu mai are rabdare sa pape
la 16:00 ce e la cratita(ciorba, supa, ghivechi cu carnita etc etc cu painica in ea)sau mai fac mamaliguta cu branza cu ou si smantana
22:00 lapte de culcare
Intre mese doar cand iesim afara si nu mai vrea sa stea in trici pana ajung la locul de joaca mai papa cativa pufuleti).Si are 11.500- si 75 de cm -de unde frateeeee...cereale nu dau, paste nu dau, cartof foarte rar, biscuiti rar.

Era sa uit:a fost acceptat sotul meu de o firma din Olanda sa mearga acolo sa lucreze cu contract pe specializarea lui-inginer petrochimist -I

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

aaa pai vb de mancare, sau de funie in casa spanzuratului ca tot aia e pt mine , dar ca sa nu las gol sa vedem ce am mancat in ultimele cate zile vreti voi, dimineata : aer, pranz: apa( cu mici variatiuni de maxim 5 lingurite de supa, 2 de mancare 3 de iaurt hooo nu in aceiasi zi pai era baieram) cina : hmmm masa cea mai indestulata fix .... nimic, iar la nani seara un bibe de 250 de lapte cu cereale si nici pe ala tot aaaa si nu va imaginati ca intre rontzaie pufuleti biscuiti fructe au mai stiu eu ce , nuuuu e cah la fel ca si papa... cu ce traieste , e dar lasa ca traieste bine si culmea nici nu scade in greutate , eu inca sper sa isi revina , mai astept vreo 28 de ani ca atunci va scapa probabil si de etapa silueta si de restul de fitze sau nu

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Mai Duamna Anne mai...ori mata numai sti di gluma ori io am dreptate ....ca am mai auzit io "dupa mure,dupa zmeura...hihihi si a2a zi vorbea fomeia de parca vazuse ursu...io te auzi la tilifon da'parca vorbeai normal ori ba?...doar ca iti puneai intrebarea de ce nu au asfaltat primaru si don'presedinte padurea

Roxaniciule io subscriu la chestia cu fomeia incepe sa semene cu barbatasu sau invers...d'aci si chestia cu al meu care fu' la femei dar fu' si platit ...ca o "femeie" veritabila ce se afla...tre sa iau si io lectii ca nu se stie ...daca ma confunda cineva si io refuz cadouuu

Florinoooo pai sa dai de baut ca acusi fugi la holandia si ne trimeti nesht epoze d'alea "ala Karra" cu tigari smechere in coltzu gurii...vezi numa' s anu inveti veverita la rontait bobo cu hasis sau extasy

Elyanne io zic sa iei maia,bors,borcan si faci acolo bors proaspat si-l fierbi la termoplonjon,il pui in termos si-l adaugi in ciorba la restaurant...cred ca e mai ieftin si mai comod decat sa inveti greaca ca sa poti mitui bucatarul grec sa faca bors .....pe bune de nu e asha...

io nu ma mai leg de nime decat da'NORUL lui Iunia din poze...intelesei frate:copii frumosi,mame devotate,tati harnici,gazde bune...toate meritau pozate....DA' NORUUU ALA...ce reprezenta frate de a meritat 3 poze ca m-am hlizit ca matza in calindar sa il deslusesc...parca ar semana cu o frunza da'nu bag mana in foc...asa ca Iunio zi bre "ti-o picat frunza si ai cazut in nostalgii de-l pozashi?"

si la capitolul mancare vin sa va oripilez:
07.30-8.00-270ml lapte chior
09.-09.30-1 iaurt sau 1/2 cutie Almete sau Bon apetit sau 1 ou fiert moale (sau omlet la teflon fara oloi)sau telemea cu 1 nelipsita rosie
13.00 mancare de legume (ciorba sau un fel scazut) cam 200g cu 1 copan fript si 1 rosioara
17.30 1 banana sau 1 mar sau 2 nectarine mici
20-budinca de gris sau orez sau cereale -1 portie normala cca 200g
22-250 ml lapte
Orele sunt aproximative cu eroare de 20-40 min mai putin ora de culcare care e batuta in cuie.
Intre mese ocazional biscuiti,sticksuri sau pandispan. si apa la greu cca 700-800 ml de cand bea din canita ca din bibe nu voia.
Noaptea sa trezit doar de 2 ori in ultimele 3 sapt si a primit 150 ml ceai de fenicul.
nu e fan pepene rosu.A gustat dar nu prea sa omorat cu el.E cersetor ca Mihai de Elyanne adica si satul sa fie daca mananci tre sa guste si el un pic din ce ai tu in farfurie.Gusta orice mai putin prajeli sau tocaturi.Mezeluri nu primeste pe principiul "io nu mananc,nu-ti cumpar nici tie" dar baga gratar de pui sau ficat fript uneori mai bag si dimineata o bucatica mica de carne si ii dau mai putina la pranz.
Eeee cam atat ne mai auzim luni.
Va doresc un weekend minunat si sa stiti ca imi prieste serviciul dar nici sotzu nu se lasa mai prejos cu dragalaseniile.Acu mai nou el gateste ca ajunge cu 1 ora inaintea mea si baga pulpe la cuptor si cartofi prajiti si salate...e mai comod si mai usor de cand nuami e Victor langa noi...numai gatesc ca inainte...hihihi..si mie imi e rau de fro 3 zile si seara imi face ceai...eheeee de ce tre sa se intample o porcarie ca sa fim iar ca la inceput...muma ei de viata hoatza...
gata fug la nani.
duminica merg la o nunta la casa MAI si luni voi fi in recuperare dar marti vin si va bantui ..si fac un apel scurt
SUZY 78, MIHAEL@
ARISSA MIHAELAAA
LAINA MAGDUTAH
STEFANYIA VAL
BIKI KRISSY
LORADIN FLOPICI
MADA DOINA TODOR
KARRA SHERBI
STEFIMIC
PAULA75
MADMAT
PHILI
DANI7ASI
ANDREEA2O
sa nu mai scrieti fetele ca vin acusi peste voi....tztztz..NA-NA la funduletz.........
hai va pup
si nu uitati
IUBITI-VA MULT CA VIATA E SCURTA


Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Heloo si de la noi......

Gata Martutza am raspuns la apel

Am lipsit pe motiv de en teroviroza ....la Winnicudar si-a revenit...deci back in bussines
Sa ne laudam si noi cu ce papam....ca acuma citnd ce papa ai vostrii sau ce nu papa...imi dau seamaca winnicu nu ppa chiar asa de rau....

dimi la 5-6 lapte 200 ml
apoi dupa ce se trez si se joaca pe la 10:30-11 baga asa ori un ou la teflon cu painica si rosie, sau 2-3 crenvusti de pui, sau o banana cu biscuiti, sau cereale....incrc sa-i dau altcva in fiec zi......+150 ml suc porto.
Apoi la 15-16 cand se trez papa un castronel de ciorbitza cu paine si carnitza, sau 2 galusti cu supa, sau o pulpitza de pui(ciocanel)+orez sau piure de cartofi + salata.....
Seara....19-20-21 mai trage ori o portie de cereale....mai rar...iaurt la fel mai rar....gris/orez cu lapte, sau sunca de pui cu rosii+castraveti, branzica,...combinatii diferite... paine....

la culcare 300ml lapte
Peste zi mai bea cam 500 ml apa 300 ml suc porto isr fructele daca le papa doar bucati intre mese.....
Cam asta appam noi....nu prea mult ca nu se ved pe noi da cigulim din fiecare

Cam atat ca-s rupta......

Elyannei-a cu tine pliculete de bors magic de la Knorr si le amesteci direct in castronele

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Iunie 2008


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

LA MULTI ANI MADY!!!!!SA AI PARTE NUMAI DE BINE SI MULTA, MULTA SANATATE!!!SA ITI ADUCA RAZVANEL NUMAI BUCURII



Elena M.&Adrian Atit de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Hai ca fac cafeaua, ceai, suc, orice numai sa raspundeti la apel.

M-am uitat pe toate pozele de la Tusand.Mai sincera sa fiu nici eu nu am recunoscut-o pe Cria si pe Vladutz ca nu am mai vazut poze cu ei.....doamne ce fecior fumusel s-a facut.
Anne sper sa te refaci repede la picior....
Florina felicitari sotului!!Sa va mearga mai bine.
Marta se vede ca iti prieste ceea ce faci acum.Ai un alt tonus in mesaje, daca pot sa spun asa.Sa dea DD sa se aranjeze lucrurile mai bine.

Multa sanatate la puiutii cu probleme.

Elena M.&Adrian Atit de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Mady

Va pup ca fug la puiul meu. Sa auzim numai de bine!

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

quote:
citat din mesajul lui rein

Pe noi ne-a mai lasat temperatura si plansul dar nu vrea deloc sa manance. Bea doar cate 60ml de lapte pe care i-l dau cand zice 'apa', adica i s-a facut sete. Nu vrea nici zeama de supa sau iaurt, nimic. Abia se mai tine pe picioare, il distreaza faptul ca se dezechilibreaza de nemancat ce e. Acum doarme.
Roxi, nu are altceva, nimic in gat, nimic la stomac. In schimb gingiile tot insangerate si ii curg balute cu putin sange.


rein



Scuza-ma ca ma bag ca musca in lapte, dar tocmai am trecut prin ceva asemanator: febra peste 39 care scade greu si revine repede, baloseala, gingii rosi (la noi ies canini, masele), nu manca nimic decat lapte si iaurt, slabita (la fel, isi pierde echilibrul)...diagnosticul: herpagina (adica gura plina de afte, arata ca niste basicute cu cap galben) - cica e o viroza, ca sunt multi copii bolnavi...

Sper din suflet ca la voi sa fie doar dintii... si sper ca nu te superi ca am intervenit, dar mi s-a parut asa de asemanator cu ce am trait noi zilele astea...


mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuuuuuulti ani, Mady!

Florina felicitari soatei

Martutza vroiam sa-i mituiesc sa adauge borsu la ciorba... nu sa-l si faca

Karra e o idee... nu-i prea bun borsu ala dar cred ca pe ei merge sa-i pacalesc (mie una nu-mi place... dar fac mutre ca am de unde sa iau de la tara... altfel cred ca n-as mai comenta)

Paxela ii trec si io la acelasi meniu... ca vad ca lu' fii'ta ii merge bine, e mai grasa ca aschiutele mele

Krissy lipseste motivat... are multe-multe pe cap (familia, serviciul, scoala)... Poate da un semn... acum sau cand se mai elibereaza... Sunt bine si ea, si Sophia



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

MULTUMESWC DIN SUFLET!!!HAAAAA FAC 21 DE ANI,CE MICA SUNT!!!

FLORIN-A FELICITARI SOATEI!!!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput