Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

A, pai mananca bine gemenii...
Noi cand ne trezim bagam 2 canute cu lapte, canute din alea cu picurator ca nu mai avem bibe demult...Pe la 10-11 niste cereale cu lapte sau numai fructe.Pranzul pe la 14 la care papam o ciorbita sau o tocana sau budinca sau paste in diferite combinatii, ou .Pe la 19 un iaurt cu fructe sau cu biscuiti iar la 21-22 lapticul de seara 1-2 canite, depinde de cum are chef.Dar asa mananca de foarte putin timp pentru ca am avut mari probleme mari cu mancarea daca va mai aduceti aminte...a, si eu ii mai dau intre mese biscuiti sau painica, dar nu in fiecare zi.
Ma bucur ca acum accepta foarte bine ciorbitele sau supa ca mult ne-am mai chinuit sa pape si asa ceva.


Elena M.&Adrian Atit de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Io nu stiu ce ma fac cu picimea in grecia... fara ciorbe acrite cu bors Ca toti 3 sunt fani... Si la Elena tot ciorba e baza...
Baietii pana la urma mananca ce le dau, mancare sa fie, mai ales Mihai... ala mananca acum si daca in 5 minute vreau si eu sa mananc, nu pot pt. ca sta ca milogu langa mine si cere, si urla, si se urca efectiv pe mine, daca nu-i dau... si uite asa imi sta mancarea in gat... nu va mai mirati ca's slaba
Dar Elena e o sclifosita... sper sa nu o aduc cu 2 kile mai putin, ca si asa are multe, 13 la aproape 4 ani.



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
citat din mesajul lui elyanne

Io nu stiu ce ma fac cu picimea in grecia... fara ciorbe acrite cu bors Ca toti 3 sunt fani... Si la Elena tot ciorba e baza...
Baietii pana la urma mananca ce le dau, mancare sa fie, mai ales Mihai... ala mananca acum si daca in 5 minute vreau si eu sa mananc, nu pot pt. ca sta ca milogu langa mine si cere, si urla, si se urca efectiv pe mine, daca nu-i dau... si uite asa imi sta mancarea in gat... nu va mai mirati ca's slaba
Dar Elena e o sclifosita... sper sa nu o aduc cu 2 kile mai putin, ca si asa are multe, 13 la aproape 4 ani.



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica




pai ori pleci cu sticlele cu bors dupa tine ori le storci lamaie in ciorbele neacrite, nu?!

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Astia's copiii lu' ma'sa... crezi ca ii pacalesc cu lamaie in loc de bors.... neeeeeeeee
Plec cu ele, nu-i problema... dar ce fac? mituiesc bucatarii sa presteze o ciorba cu bors?



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns B_Zara spune:

Pisikuta, noi mai prestam la gustarea de seara: fructe (simple sau cu cereale sau biscuite), gris / orez / fidea cu lapte si eventual dulceata, 2 crenvursti din piept de pui, o cana de lapte batut cu o felie de paineBestiale pozele de la Tusnad, mamicilor... ce chiraiala o fi fost acolo cu atitia pici Cum e Tusnadu', k ma batea un gind sa mergem si noi o saptamina pe acolo....ati fost si la Lacu Rosu?Mami de Ilinca 15.03.2007http://picasaweb.google.com/Sorin.Brinzaru/Ilinca1An02?authkey=eDSdSaxo1YA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Pe noi ne-a mai lasat temperatura si plansul dar nu vrea deloc sa manance. Bea doar cate 60ml de lapte pe care i-l dau cand zice 'apa', adica i s-a facut sete. Nu vrea nici zeama de supa sau iaurt, nimic. Abia se mai tine pe picioare, il distreaza faptul ca se dezechilibreaza de nemancat ce e. Acum doarme.
Roxi, nu are altceva, nimic in gat, nimic la stomac. In schimb gingiile tot insangerate si ii curg balute cu putin sange.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Sa raspund si eu la subiect,in zilele bune, cand mananca normal, ii dau dimineata devreme lapte, pe la 9-9.30 danonino, apoi pe la 11 almette cu paine sau un piure de cartof+dovlecel+morcov pasate cu smantana. La 13 o ciorba (noi suntem toti ciorbari) f.deasa si dreasa cu ou, pe la 4-5 cereale si seara lapte. Nu manaca mult si numai cu alergat prin casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Lui Andrei i-a curs sange de la gingie cand i-a iesit maseua (ca doar una are pana acum)... l-a gasit tac'su cu sange la gura, s-a speriat... dar vazusem cu o zi inainte ca are o basica pe gingia cu pricina, care probabil s-a spart...
Ai mei cel putin mananca... ca si ei au facut febra, maraiala, plans din senin si kk moale... pana la masele n-am patit-o cu ei... dar oricum ai mie au fost droghi mai tot timpul din cauza virozelor fara numar... rar stateau fara nurofen, panadol...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

hai sa raspund si eu la subiect...deci dimi la 10 baga fructe sau ou cu branzica,la pranz 14 orice ce ii dau acolo nu sunt figuri, la 18 cereale cu musli ca altceva nu pune botu,iaurt nu il mai vrea de vreo 3 luni,dupa cerealele astea de la milupa musli cu fructe ii mort,le papa mereu si tot castronul,asa l-am invatat sa pape si bucatele ca alea au niste bilute!!!fructele nu le papa decat pasat,inafara de mar din care ii place sa muste,la pranz sa mor yo de face figuri i le dau bucatele,nu am vazut asa ceva!!!

ma simt mai bine acum,dar am avut o durere de bila groaznica!!!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Ca tot veni vorba de mancare, nu va zic cat papa Raul, ca se vede din poze. Multumesc lui Dumnezeu, nu refuza nimic - si niciodata. Daca el a terminat de papat si vreau si eu sa mananc ceva, ei, nu, trebe sa-l mai pacalesc si pe el cu o bucatica de paine macar. Porgramul e cam asa: la trezire, lapte. La 10 - fructe (uneori mai ciuguleste de la mine paine cu unt si rosii). La pranz ciorbita sau supa + felul doi (pe baza de legume) cu carne sau ou, dupa-amiaza kefir sau papanasi (pe care-i adora) iar la culcare lapte. Rar ii dau biscuiti sau alte rontaieli intre mese.

B_Zara - la Tusnad e liniste si e frumos. Daca sunteti cu masina, se poate vizita Lacul Sf. Ana, Balvanyos, Lacul Rosu. Daca vreti plimbari mai loco - padurea e la doi pasi (acum e sezonul de zmeura, dar urmeaza murele si ciupercile). Daca vrei cazare, ma poti contacta pe PM.

Mady si Rein - sanatate multa. Ce-i cu boalele astea in toiul verii? Cand o veni toamna ce facem?

Marta - nu m-ai mai sunat azi. Si sa stii ca nu ai citit cu atentie - nu mi-am busit piciorul alergand dupa barbati (ca stii vorba aia cu barbatii si cu trenul/tramvaiul/autobuzul/etc...) Am urcat doar un pic pe deal sa culeg niste zmeura pt bebei, dar era terenul accidentat

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput