Gravidute si mamici de Constanta (23)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Doc saru-mina. Ramin datoare ... ma revansez, dupa botez...

Sanatate multa micutilor bolnaviori. Noi sintem cam agitati... desi nu am facut nimic special de Paste.

Va pupam pe toti fara exceptie.

O intrebare: stiti vre-o manastire in Dobrogea sau nu foarte departe care sa ofere si cazare? Conditii cit de cit... nu wc in curte?

eu - Ina si minunea noastra mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:



Salut salut!

Ce mai fac fetele constantence? Sper ca numai de la foarte bine in sus!
Am facut si noi marti vaccinul de 2 luni (Infanrix Hexa), si vad ca nu a dat reactii adverse, numai un picut de febra, da' i-am dat eferalgan si i-a trecut. Uff, tare frica mi-a fost de vaccin, bine c-am scapat de el!
In rest bb e f bine, a crescut f mult, aproape si-a dublat greutatea de la nastere... Avea la 2 luni si o saptamana 5800 g si 60 cm...

Monica sa dea DD sa aveti vreme f f frumoasa la botez si sa petreceti pe cinste! Ti-am scris si la Zuze un mesaj, daca mai intri sa citesti... fata mult.

Mav , si tu esti in febra pregatirilor de botez? Botezul lui Serbanel? Sa nu-mi zici ca tu esti nasha, daca intuiesc eu bine...


Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
Povestea nasterii lui Luca
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Uff, tare rau imi pare sa aud ca sunt fete pe-aici care au puiutii bolnaviori! Sa dea DD sa se faca bine cat mai repede!



Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
Povestea nasterii lui Luca
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Madaluta, as vrea sa particip si eu la actiunea voastra pentru prietena ta! Daca hotarati ceva dati-mi si mie un PM! As dori sa ajut si eu cat pot!

Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
Povestea nasterii lui Luca
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Tinna, ma bucur ca sunteti asa bine!!! Ce sa intuiesti, ca doar am zis-o pe de-a dreptul! Trebuia sa fie surpriza (vedeati pozele), dar sunt foarte-foarte fericita si onorata sa fiu nasica lui Serban... asa ca nu mi-am putut tine gura!

...Io intrasem de fapt... sa va zic... ca bb al nostru tot baiat este (cel putin asa pare acum)! Sebi este foarte incantat (noi, parintii... suntem putin de tot dezamagiti ca nu-i fetita... da' ma rog sa fie sanatos!!!!)!
Totul arata super ok, toate masuratorile bune!
Partea draguta este ca intr-adevar deja l-am simtit miscandu-se! Este pozitionat acolo unde l-am simtit eu (acum mi s-a confirmat!)!

Va pup!

13+



Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

quote:
Originally posted by mav

Tinna, ma bucur ca sunteti asa bine!!! Ce sa intuiesti, ca doar am zis-o pe de-a dreptul! Trebuia sa fie surpriza (vedeati pozele), dar sunt foarte-foarte fericita si onorata sa fiu nasica lui Serban... asa ca nu mi-am putut tine gura!

...Io intrasem de fapt... sa va zic... ca bb al nostru tot baiat este (cel putin asa pare acum)! Sebi este foarte incantat (noi, parintii... suntem putin de tot dezamagiti ca nu-i fetita... da' ma rog sa fie sanatos!!!!)!
Totul arata super ok, toate masuratorile bune!
Partea draguta este ca intr-adevar deja l-am simtit miscandu-se! Este pozitionat acolo unde l-am simtit eu (acum mi s-a confirmat!)!

Va pup!

13+



Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)






Felicitari din toata inima pentru bb mic din burtica, si bineinteles si pentru rolul de nasica a lui Serban!
Se vede ca am pierdut din vedere anumite postari, ca eu n-am citit nicaieri ca tu ai zis ca esti nasica lui Serbanica... Am intuit din penultima ta postare, cand ziceai ca esti in febra pregatirilor...

P.S. Si tu o sa fii tot mamica de 2 baieti, asa ca si mine...


Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
Povestea nasterii lui Luca
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

...Pai Tinna... am scris "Botezu' lu' ingineru' mic!" ... era mai mult decat evident ca la Serban ma refer, ia sa te uiti la semnatura mamei!
Da, sa stii ca ma gandeam si eu ca tu esti mama de 2 baieti! Si chiar citeam cu mare placere mesajele tale de zilele trecute (am aruncat un ochi la zuze la un moment dat).
Sa fim toate/toti sanatosi!

Si pt ca e trecut de miezul noptii.... si cineva schimba prefixul azi:

Monica!!!!
Toate cele bune!

13+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Monica...Sa fii sanatoasa si tonica asa cum te stim , iar Ingineru sa-ti aduca numai bucurii
Dai si tu o tuica ceva, k la schimbat prefixu se face tam-tam mare...
Sa va traiasca si nasica , caci ati fost foarte inspirati cand ati ales-o..isi dorea enorm sa boteze un bebic mic...

Nasica: felicitari pentru flacaul din burtica..sa creasca mare si voinic si sa fie la fel de strengar k si sebi. In rest la echo totul a fost bine, nu?

Tina: multuimm pt k vrei sa participi si tu si ramane sa discutam saptamana viitoare, dupa pasti, cum si cand ne intalnim...

Madalina36
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

LA MULTI ANI! pentru Monica...... o viata fericita si plina de multe bucurii si realizari. Sa ne traiesti si sa ne incanti cu aceiasi prezenta plina de viata!

Mokika - mami de Crina (11 ani) si Theodor (7 luni)
www.flickr.com/photos/12207142@N08/page2/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

Sa traiasca si nasica! Sa fie sanatoasa! Sa-i traiasca finutul! Sa creasca mare si voinic!

Mokika - mami de Crina (11 ani) si Theodor (7 luni)
www.flickr.com/photos/12207142@N08/page2/" target="_blank">poze

Mergi la inceput