Gravidute si mamici de Constanta (23)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deiutz spune:

Doc, multumim, sa dea DD sa fie vreme frumoasa si sa avem (si noi si voi) un botez linistit! De abia astept!!! I-am pregatit deja costumasele (2 de la nasha, spalate, calcate deja) si rochitica cu dinozaur cu care ne vom imbraca la plecarea spre biserica:).


Deiutz, mami de Ana Ilinca

http://community.webshots.com/album/562601418QZDGPr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deiutz spune:

Pentru ca nu stiu daca voi mai apuca sa intru pe forum va urez un Paste Fericit si sarbatori cu bine!!!

Va pup!

Deiutz, mami de Ana Ilinca

http://community.webshots.com/album/562601418QZDGPr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Monica, La multi ani!!!
Sa aveti o vreme superba la botez! De abia astept poze cu poetul mic.
Sa traiasca si nasica!

www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604195810998/" target="_blank">Maria la restaurant
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604200218221/" target="_blank">Primele zile din viata mariei
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604340884907/" target="_blank">Maria face baie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Hello!

Zic si eu cu intarziere La multi ani pt Florii si Sf. Gheorghe, tuturor celor care au sarbatorit ziua numelui!


Monica, La multi ani! Sa fii sanatoasa, fericita, implinita si sa ai parte numai de bucurii!!


Florin_a, LA MULTI ANI PT ANA-MARIA!!! sa fie sanatoasa, cuminte, vesela si s-o asculte pe mami!

Mav, felicitari pt !!! sa fie sanatos si mancacios! sa stii ca daca mai fac un bebe si iese tot baiat,ma gandesc ca e mai simplu asa si mai bine pt Filip, ca o sa aiba partener de joaca!


Multumim pt complimente, ma bucur ca v-au placut pozele, sper sa mai facem cateva..

Sanatate multa bebeilor bonaviori, sa le treaca repede!



Eu vreau sa va urez PASTE FERICIT!
Sarbatori frumoase, cu liniste , bucurii si lumina in suflete
!






Andicu, mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)


Filip la 10 luni
www.tickercentral.com/view/9fgr/8.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

PASTE FERICIT! Multa sanatate si bucurii, sarbatori linistite alaturi de toti cei dragi!


Am reusit sa pun si eu cateva poze la semnatura...o sa pun mai multe cand voi avea timp!

Pupici tuturor!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Poze Maria Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Ana-Maria, Monica, la multi ani fericiti!

Monica, Mav, Deiutz, botez fericit si cu vreme frumoasa!

linistit alaturi de cei dragi!



Arabela si bebe Victor-Catalin (22 aprilie 2006)
www.flickr.com/photos/11775702@N07/?saved=1" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

..am intrat sa va urez ca Sfintele sarbatori de Paste sa va aduca numai ganduri senine, lumina in suflet si multe bucurii alaturi de cei dragi!

Roxana de Luca Teodor (05.12.2007)
cum creste
www.flickr.com/photos/22025950@N06/sets/72157604221093172/" target="_blank">poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

am intrat sa ma laaaaaaaud!!!!!

Am facut o pasca cu branza de vaci de trei degete iesita din tava si bunaaaaaaaa, moama, moama!!!

Dar nu stiti cum am ajuns sa fac pasca pt ca nici prin cap nu-mi trecea sa fac asa ceva: socrul meu se ducea sa ia branza de vaci si eu am strigat dupa el - era deja in curte - sa ia cu un kg mai multa ca vreau sa fac o PASTA - gen Almette cu ceapa verde si marar. El sarcul e cam surd si zice: Vaaaaai, vrei sa faci PASCA?? Ce pofta imi era, ce ma bucur! Si era asa bucuros ca mi-a fost mila sa il dezamagesc. Am cautat si eu pe net si am gasit o reteta si acolo la preparare scria ca se urmeaza pasii de la cozonac. mi-a fost lene sa ma uit acolo si le-am trantit in castron, le-am framantat vreo 5 minue si gata. faza e ca abia acum am citit cu ce dichis tb puse toate pe rand... dar avantaj eu, a iesit o minunatie...

Acum... PASTE FERICIT va doresc. va iubesc din tot sufletul meu. Fara voi as fi fost:
-mult mai singura
-mult mai putin experimentata
-mult mai disperata
-mult mai putin iubita


Anul trecut in a doua zi de Paste am ramas insarcinata. era 8 aprilie. Anul acesta a doua zi de Paste cade pe 28 aprilie - si Pupi meu mic si drag face 4 lunitse de viata.



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Inimioara mea

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yannia spune:


Monica, , sa fii sanatoasa, fericita, alaturi de familia ta! Ce dar frumos primesti de ziua ta! Distractie placuta la botez, iar micul crestin sa creasca mare, sanatos, sa fie mereu vesel si cu speranta in suflet !
Ana-Maria, dulceata mica, sa cresti mare, sanatoasa, sa aduci numai bucurii parintilor!
Angi, pozele cu voi de la "inimioara mea" sunt senzationale. Sunteti frumosi cu totii, vi se citeste fericirea pe chip! Sunt super reusite. Cine vi le-a facut? Felicitari pt. cele 4 luni ale lui Pupi si pentru pasca...

Dragelor, va doresc tuturor ca Sfintele Sarbatori sa va aduca pace si lumina in suflet, sanatate, bucurii alaturi de cei dragi!

Mami de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Hristos a inviat!!!

Fetelor va doresc din suflet un Paste fericit si luminos langa cei dragi!



Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
Povestea nasterii lui Luca
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput