Votati la concursul de poze Clipe 2007!!

Votati la concursul de poze Clipe 2007!! | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

dragii nostri,

Aseara a inceput votarea la concursul de poze Clipe de viata 2007.
Faza de vot a inceput cu o intarziere pe care am sa incerc sa o explic, nu sa o justific.
Am primit extreeeeeeeeeeeem de multe poze la acest concurs. Am fost pur si simpu inundati de poze. Mi-a trebuit ceva timp pentru a reusi sa imi aloc timp de pregatire a pozelor pentru concurs. In concurs au intrat peste 550 de poze. Majoritatea au venit la rezolutie foarte mare, la dimensiuni imense (unele de 8 mega) si a fost nevoie de redimensionare.
Cateva concluzii pe marginea acestei activitati de pregatire a pozelor pentru concurs.
- Toti copiii sunt frumosi. Am vazut copiii extraordinar de frumosi - comunitatea DC poate fi mandra de asa o generatie care se ridica. Suntem mandri!
- Nu am acceptat poze care aveau inscris pe ele alt an decat 2007. Din moment ce concursul se numeste Clipe de viata 2007 - nu am inteles de ce au venit asa de multe poze cu scris de 2005, 2008 sau alti ani. Evident ca nu le-am acceptat in concurs.
- Foarte multi participanti nu au trimis nici o descriere la poze - si chiar nici un cuvant in plus. Era asa de greu sa faceti un mic comentariu pe marginea pozei? Asta eu numesc lucru de mantuiala :) - no offence. E poza voastra - nu a mea - voi stiti despre ce e vorba.
- Nepermis de multi participanti au trimis poze facute cu telefonul sau de o claritate foarte slaba. Fratilor - suntem in 2008 - cred ca toata lumea stie ca la un concurs de fotografii nu poti sa te prezinti cu niste poze de evul mediu.
- Remarc in continuare, fara suparare plizz - lipsa de inspiratie a fotografilor de familie. MUlte poze de bebici care se uita in camera, aceeasi ochisori rosii, unii bebici stau in casa cu caciulita, si fiecare mamica e sigura ca puiul ei poate face reclama la Salam Sasesc, etc... Mi-e imposibil sa cred totusi ca e greu sa facut o fotografie cu personalitate. Un fotomodel este de multe ori creatia artistica a unui fotograf. Alo parinti, se aude? Din pacate, insa- avem multi fotografi pe DC care mai au de invatat despre arta fotografica. Nu-i nimic, progresam - pana la urma tot se invata!

Pregatiti-va de concursurile care urmeaza. Si - nu uitati, fotografiati momentele speciale, cautati lumina soarelui, fiti ingeniosi si nu ratati secunda de inspiratie.

Acum insa, se voteaza. Sfatul meu sa vizualizati TOATE POZELE. Nu va grabiti cu votatul pentru ca pana la poza 553 va veti plictisi. La sfarsitul albumului sunt poze foarte frumoase care merita atentia voastra.

- deci poftiti si votati cu sufletul.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Mirela, multumim! Sunt atat de multe poze frumoase, care surprind momente deosebite, incat e destul de greu sa te hotarasti asupra uneia singure cu votarea...

Lora, mami de Iustina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Pt. mine cel mai important moment in 2007 a fost marirea familie cu inca doi pitici, dupa o sarcina grea, pe care nu stiam daca o voi duce la bun sfarsit...
Evident ca pozele care sa reflecte cel mai important moment din 2007 sunt cele cu cei trei copiii... Mai greu sa prind 3 pitici (unii foarte pitici), intr-o poza artistica: sa nu se uite fix in cadru (cum ar fi fost de preferat), dar sa fie o poza frumoasa... sa nu stea cu spatele, sa stea toti in cadru etc.
Stiu ce inseamna o fotografie artistica... stiu ca ale mele nu's... Dar pentru mine sunt cele mai frumoase fotografii... si vreau sa ramana amintire in albumul "Clipele de viata 2007" pe Despre Copii, asa cum povestea mandrei face parte din galeria nasterilor (iarasi nu cred ca e cine stie ce poveste, dar pt. mine e cea mai frumoasa si sunt mandra de ea).




Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cllaudia spune:

Mie mi-a placut extrem de mult poza intitulata " Un inceput de an si un apus de viata " Este atat de expresiva, si cu un titlu atat de inspirat.. . Felicitarile mele celui caruia ii apartine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by cllaudia

Mie mi-a placut extrem de mult poza intitulata " Un inceput de an si un apus de viata " Este atat de expresiva, si cu un titlu atat de inspirat.. . Felicitarile mele celui caruia ii apartine !



te referi la "cercul vietii"?


Participam la concurs:
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cllaudia spune:

quote:
Originally posted by mephala30




te referi la "cercul vietii"?


Participam la concurs:
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me




Da mephala, exact la poza aia ma refeream, nu stiu de ce am crezut ca descrierea e de fapt titlul pozei.... Cu ocazia asta am aflat si cui ii apartine ... Ce sa mai zic, superba. Felicitari !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Si mie imi place f. mult poza.
Si mai sunt cateva pe care le-am votat, f.f.f. frumoase... ce care mi-o amintesc acum, si care mi-a placut cel mai mult si mai mult este: www.desprecopii.com/POZECONCURS/upload/Clipe%20de%20viata%202007/mamasicopil.jpg" target="_blank">mamasicopil.jpg (pagina 29)




Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Si nu uitati paginile 10,20,30, si 40 :-)




Alba,mami de
Darian Valeriu *17.09.1999
https://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Darian
&
Cassian Teodor *04.06.2005
https://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

toti copilashii sunt superbi
multumim tuturor pentru voturi

monica

Daca doriti sa ne vedeti in concurs ne gasiti www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=23" target="_blank">Intre Flori


mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

mie mi-ar fi placut sa vad poze cu copii de pe 'DC...altfel' sau poate sunt si nu mi-am dat eu seama?


pentru Emma

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=2" target="_blank"> Agonie si Extaz

@ Lyme

noi, impreuna


"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by elyanne

Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua




In 2 mi-a placut!


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput