Durerea unei pierderi de sarcina (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Va multumesc tuturor pentru primirea facuta. Citesc acest topic de cand a fost deschis de Ale, va cunosc pe fiecare in parte si am tinut pumnii stransi pentru toata mamicile de ingerasi care au trecut la aspirante.
Despre ziua de azi nu pot sa spun decat ca ma bucur ca s-a sfarsit, ca sunt acasa cu familia mea si ca pot sa ma descarc macar. Un lucru bun macar s-a intamplat, ca am facut chiuretajul cu anestezie generala si nu am vazut/simtit nimic din ce s-a intamplat, desi toata viata voi ramane cu imaginea salonului, a mesei si a galetii de dedesupt unde probabil a ajuns bebelusul nostru. Sunt atat de daramata si nu ii pot asculta pe cei din jur cu toate sfaturile lor despre cum sa trecem peste. E a doua sarcina pierduta, intre cele 2 s-a intercalat o sarcina cu succes, slava Domnului, dar deja imi pun intrebari serioase daca David nu a fost un miracol pur si simplu si eu de fapt nu sunt in stare sa mai fac un bb.
Totul e atat de trist mai ales ca ne doream 3 copilasi si simt cum ne departam de visul asta pe zi ce trece. Sunt fericita ca il am pe David, dar nu stiu de unde voi lua puterea sa ii mai fac un fratior. Poate cu timpul voi deveni mai optimista.

Ma puteti trece pe listuta, avort spontan ( 6s)- 29.03.2005 si sarcina oprota in evolutie (8s)- 06.03.2008

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Ignatica sunt si eu alaturi de tine. imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva, dar spera ca voi/vom reusi sa iti ridicam moralul, sa ne bucuram pt tine cand vei ramane insarcinata si sa ne apucam de galerie cand vei naste. Sanatate multa!
Liana30 ce mai faci olteanco?
Flavia eu ma uit la pozele cu printisorii tai. Sunt dulci foc.
Laura pupici la printesa ta cu ochii albastri.
Mav pupici si voua
va pup dulce pe toate si fug la somn ca iar s-a facut foarte tarziu.

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Neata, fetelor! Hai ca a venit week-endul!
Ignatica, iti suntem alaturi si speram sa treci alaturi de noi, mai usor, peste aceste clipe!
Cristina26, superbe filmuletele!Ai un suflet foarte frumos!
Laura-Ioana, ai o fetita superba!Felicitari!Este o adevarata printesa!
Teo, si tu ai un print!Cred ca este singurul baietel de pe aici, nou-nascut, nu-i asa?El o sa fie ocrotitorul domnisoarelor!
Marianna, iti tin pumnii sa fie asa cum vrei tu!
Michelle, ai fost superba la bal!Lasa modestia, si admite ca esti o frumoasa si in exterior si in interior!
Musette, este bine bebica? Mai zi-ne despre tine!
L58, pe unde umbli?
Dana, tu ce mai faci?Sper ca sunteti bine amandoi
Liana,, Dan_ny,cmyry,mcrissa,mav,flavia si restul fetelor, va pup pe toate si va doresc sa aveti un week-end superb!

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Buna dimineata, fetelor!
Ignatica,imi pare rau pentru ca ti s-a intamplat si tie...Sunt alaturi de tine si te .
Mav,iti doresc sa ai o sarcina usoara si un BB frumos si sanatos!Probabil luni voi dezlega misterul la doctor.
Ninia,multumesc pentru gandul tau bun!
Va pup pe toate:Pepsi,Michelle, Miha, Liana, Consi,Musette, Alinusha...si toate celelalte,Va pup!

Mariaanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Igantica, nu te gandi ca e ceva in neregula cu tine. Faptul ca ai o minune de baiat e dovada clara ca esti perfect in regula. Orice doctor, din pacate pentru noi, o sa iti zica despre frecventa mare a acestor "cazuri", si despre "normalitatea lor in natura". Noi toate ne-am intrebat: bine bine... 35-40% din toate sarcinile se pierd in mod natural din cauza selectiei pe care o face natura, DAR de ce pare ca anumite femei se incadreaza o data sau de mai multe ori in procentele alea iar altele nu au niciodata probleme. Cine stie? Cred ca e un raspuns complicat. Dar nu cred ca ne face pe noi mai putin in regula.
Despre toate propunerile pe care le primesti despre cum sa treceti peste... ori ignora-le, ori spune-le ca preferi sa nu vorbesti despre asta cu ei, ori cum te simti tu mai bine, dar nu ii lasa sa te supere. Eu am facut chiuretajul la 10 saptamani si l-am facut cu anestezie locala. Mi-au mai pus ceva in bratz care m-a ametit asa de parca eram beata ca sa nu fiu chiar... acolo 100%. Nu regret ca am facut-o asa. In 15 minute am plecat acasa unde am putut sa imi vad de durerea mea. Spitalul si mie mi s-a parut oribil. Pentru simplul motiv ca eu eram singura care venisem la chiuretaj cu oprita in evolutie. Restul venisera sa aplice masuri contraceptionale tardive... erau asa linistite... parca isi trageau un prezervativ pe ele, sau parca venisera sa isi puna un sterilet sau mai stiu eu ce. M-au si intrebat linistite daca doare vreun pic... femeile alea in care parte din procentele alea ale doctorilor s-or mai incadra ?
Ignatica, ai un baiat minunat si dovada vie ca atunci cand te vei simti in stare vei face un bebe perfect ca si David.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

Neata fetelor!

Multumesc frumos de gandurile voastre. La mine nimic nou sub soare, de fapt ma bucur ca e soare afara! Incerc sa nu ma mai gandesc la ce a fost, chiar daca ma mai apuca din cand in cand melancolia, sau nervii, sau imi vine sa bat pe cineva... dar trece repede.
Azi am fost din nou la Fundeni pt alte analize de sange, astept rezultatul sa vad ce si cum. In functie de rezultatele de la sange voi vedea ce alte investigatii mai facem.

Michelle, daca eram barbat ma indragosteam de tine ! Esti o frumoasa, si iti doresc sa ai viata asa de fumoasa ca tine !

Alinush, felicitari pe bebe! Crede-ma ca stiu ce simti, inteleg atat de bine toate temeririle tale, incertitudinile... Sa dea DD sa fie totul bine, iti tin pumnii sa ai o sarcina usoara!

Mav, te-am felicitat si la odisee, te felicit si aici! Doamne ajuta sa fie totul bine!

Laura, ai o frumusete de fetita! Bine ca au trecut problemele cu temperatura, oricum sa te pregatesti acum pt tot felul de probleme (colici, dintisori, etc). Dar cred ca intr-un final astea sunt dureri oarecum “placute”, fac parte din ceea ce inseamna cresterea copilului.

Teo, m-am indragostit de Mihnea! Sa fiti fericiti impreuna! Cum te simti?

Musette, iti tin pumnii sa fie bine mai departe, sunt sigura ca o sa-ti tii bebelusul sanatos in brate!

Miha, IreneCam, ma bucur ca ati inceput procedura de adoptie. Stiu ca nu este usor, stiu ca va veti lupta si cu sistemul, dar dorinta voastra trebuie sa triumfe toate greutatile!

Flavia, sunteti o familie tare frumoasa. Dar oare nu lipseste o fetita de acolo?

Ignatica, . NIMENI nu iti va putea alina durerea, daca acest lucru nu vine din interiorul tau. Sper sa te ridici din nou si sa lupti mai departe pt visul tau!

Lau, ce mai faci? Astept de la tine numai vesti bune!

Ninia,

Liana, ma bucur ca ai revenit !

Irinel, multumesc frumos pt gandurile tale.

Mirela, felicitari pt baietel !
Dana, baietelul tau ce mai face ?

Idaira, cred ca inteleg starea prin care treci tu acum, oarecum simtim la fel. Incerc cand si cand sa ieis din butoi si sa ma gandesc ca nu pot crede ca DD a vrut ca eu sa nu am copii, mai ales ca-mi doresc atat de mult acest lucru… Tu in ce stadiu mai esti ? mai faci tratamente, analize, ceva ?

Slimatei, creste pe zi ce trece iubita ta…

Mariana, sper sa nu fie nimic grav. Cand mergi la medic ?

Myry, LA MULTI ANI pt sotul tau ! Sa va tineti cat mai reoede bebelina sanatoasa in brate ! Mai ai asa de putin…

Carmine, ma bucur ca este bebele bine !

Pup toate fetele, pe care le-am enumerat si pe care nu le-am enumerat, sa aveti un 8 MARTIE minunat si sa va bucurati de vremea de afara !

ziua in care am spus DA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ignatica-m-au dat lacrimile citind mesajul tau...imi pare atat de rau...si eu si acum am imaginea spitalului,salonului...fiecare detaliu,doctor si cuvant e foarte proaspat in memoria mea...Niciodata nu voi nimik din ceea ce a fost nu pot...Si noi ne-am dorit 3 copilasi,acum ne dorim sa ajungem sa ne tinem un copilas sanatos in brate,nu mai indraznim sa ne dorim mai mult.Viata asta e ata de cruda.ai mare grija de tine si mai ales de dragul baietelului tau,a familiei tale cauta puterea de a merge mai departe!

Some people only dream of angels...I held one in my arms


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Consi-s.ma gandesc la tine sa iti iasa analizele toate bune.ma bucur ca esti atat de puternica!

Some people only dream of angels...I held one in my arms


Mergi la inceput