Durerea unei pierderi de sarcina (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Mav- Doamne ajuta si sa fie intr-un ceas bun si sa ai 9 luni usoare. Nu ocoli butoaiele Lianei

ignatica- sper ca astazi sa fii decurs totul bine, macar medical, ca sufleteste...doare rau.

idaira - ma descurc, din fire sunt foarte activa si nu ma las asa cu una cu doua. Iti multumesc pentru gandurile bune. Tu cum te simti?

musette - creste bb?

irenecam - bafta multa, de ce nu te-ai dus sa faci cererea si apoi completati dosarul...ca se ia data depunerii cererii in calcul....si sunteti cu cateva zile mai aproape de excursii in trei

de la mine, numai de bine, astazi am mai facut un pas (vorba Laurei) au venit in vizita - ancheta sociala, maine mergem la intalnirea cu psiholoaga... si cu Dumnezeu inainte.

As merge si eu duminica...dar pica rau am sustinerea lucrarii de dizertatie...ca n-am avut de lucru si am mai vrut un master...dar il termin eu si pe asta.

Va pup pe toate fara exceptie si sa fie bine.
Miha





http://tt.lilypie.com/jQRrp2.png
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Miha iti tin pumnii!!!!!!Ma bucur mult pt tine!Deci se poate spune si la tine ca bebe e pe drum!
Saptamana viitoare merg si eu la eco si sper sa vin cu vesti bune!
Pup fata studioasa!

asa creste minunea noastra

Doamne ajuta in continuare!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush, felicitarile mele din suflet, ai vazut ca totul e bine?! bravo, sa va traiasca baietelul si sa=l tineti in brate sanatos!

cristina, ma bucur cind scri, imi era dor de tine, sint alaturi de tine draga mea cind vrei oricind putem vorbi, si daca vrei iti dau mess meu si intram si acolo. nu e perfecta nici familia mea sint mici probleme ca in fiecare familie, dar sintem fericiti ca-i avem pe baieti si trecem peste tot. un pupic mare ptr tine si eric

michelle, draga mea, merci ca ai vazut pozele, da imi aduc aminte cind lopatam cu david in burta.....aseara stateam doar sprijinita de lopata, sotul zicea ei vor crede fetele ca tu ai facut toata treaba!sint mai bine cu spatele, am dormit f bine azi noapte

myry, la multi ani ptr sotul tau, sa va bucurati de fetita voastra!

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Ignatica suntem alaturi de tine ,pt. ca stim ceea ce simti.Cmyry ,multa sanatate sotului si LA MULTI ANI !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Ignatica, sunt cu sufletul alaturi de tine! Imi amintesc ce greu mi-a fost si mie la sarcina de 9 saptamani pe care am pierdut-o inainte sa raman insarcinata cu Dudu... Chiar daca nu putem uita o asemenea durere, sunt sigura ca zambetul lui David si iubirea sotului tau te vor ajuta sa iti regasesti optimismul.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Draga mea Ignatica, ce soc... Nu ma asteptam sa te gasesc aici. MA rugam mereu pentru bebelusul tau sa fie bine. Stiam ca era o sarcina mai dificila, da chiar am fost convinsa ca va fi totul bine pana la capat si ca va fi poate mai usoara a doua parte a sarcinii. Imi pare atat de rau...te imbratisez strans. Puterea ta e David. El te va ajuta cu zambetul si cu dragalaseniile lui sa mergi inainte. Offfffff, ce greu trebuie sa iti fie. Sa te ajute bunul Dumnezeu draga mea.

Irene felicitari pentru pasii inainte. E grea dar si frumoasa asteptarea asta plina de sperante si planuri, asa-i? Pupic

Miha abia astept sa ne pui si tu poze cu puiul vostru cand il veti gasi.

Consi tu ce mai faci?

Mirela felicitari pentru baietel si mai ales pentru ca e sanatos! Doamne ajuta sa fie asa pana la termen si sa te bucuri de el toata viata (de el si de fratiorii lui :-))

Laura Ioana ai o fetita frumoasa foc! Sa fie sanatoasa si fericita alaturi de voi intotdeauna.

MAv cum te simti?

Pepsi

Pupici la toate

Sa ne rugam pentru ei si sa-i ajutam sa zambeasca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Multumesc tare mult, fetelor Suntem mandri de fetita noastra frumusica, Doamne ajuta sa fie sanatoasa si fericita
Duminica mi-a facut temperatura si a trebuit sa-i dau antibiotic 3 zile M-am speriat de numa, am zis ca ma lasa inima...oofff, acum e bine! Dar duminica noaptea am dormit cu ea in pat si cu lumina aprinsa in camera (de obicei tzin lumina aprinsa pe hol si se vede prin geamul de la usa) si am verificat-o pe frunte din 5 in 5 minute....ea era vesela de numa si avea chef de vorbareala Uff am trecut si peste asta, acum mai avem de facut vaccinul de 2 luni si sper sa nu aiba vreo reactie tot cu temperatura!

Mirelus ce bine imi pare sa citesc asa o veste minunata! Sa creasca mare baietelul mamii si sa fie sanatos! Felicitari!

Mav e graviduta? Felicitari, ma bucur extraordinar! Sarcina usoara si lipsita de necazuri!

Flavia am vazut pozicile cu mandretile de flacai Niste frumosi si ce mari sunt! David deja are dintisori si sta in picioare Abia astept si eu Cat despre Thea mea, sper sa-i ramana ochisorii albastri

Fetelor va pup pe toate, nu va enumar ca ma tem sa nu sar din greseala, de oboseala pe cineva


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Fetelor,intru in panica!
Ziua 36, teste negative si o frica de mor sa -mi apara acum complicatii!!
Va pup pe toate!

Mariaanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Buna seara!
Laurici, Flavia, imi pare rau ca n-am avut timp sa vad pozicile... si acum abia astept sa fug la nani, ca-s franta de oboseala....
Mirelush, bb cu putulica fir de martisor, ma bucur pt voi!
Mariaanna, nu stiu ce sa-ti zic, poate fi o dereglare... pe fond nervos... ca oricat de curajoasa ai fi tu... prin ce-ai trecut... sigur te-a afectat... Cel mai bine, mergi la dr! Eu am facut echo in a 5a zi de intarziere si deja am vazut saculetul in uter... Eventual mai asteapta cateva zile si apoi mergi si fa-ti echo, poate vii cu vesti bune, cine stie?
Miha, Irene, sa va ajute DD sa va tineti puiutii adoptati cat mai curand in brate! Abia astept ziua aceea!
Miha, sper ca nu m-ai scris cu galben... de invidie...Sa nu te superi ca mi-a trecut prin minte, stii ca-s paranoica cand vine vorba de bb...
Irinel, merci ca intrebi, am inceput sa am discutii dese cu buda... Ma trezesc cu o greataaaaa dimineata...... Macar de-ar fi bb bine...
myry, sa-ti traiasca sotul si sa fiti toti sanatosi, sa va cresteti fata mare, frumoasa, desteapta si cuminte!
Ignatica... imi pare sincer rau...
Michelle, sper sa vii cu vesti bune luni....
Va pup pe toate si va cer scuze ca iar nu va scriu cine stie ce... dar sunt obosita... si chiar nu mai suport sa stau pe scaun, ma doare spatele, mi-a amortit dosu'...



Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

*******

Dragele mele, pentru ca o sa mai dureze pana voi gasi spatiul potrivit pentru organizatia E.M.M.A., m-am gandit sa gasesc un loc pentru a face totusi o prima intalnire, ca sa ne cunoastem mai bine...Indemnul Codrutei :-), mi-a venit in intampinare si m-a impulsionat asa ca iata ce va propun: haideti sa ne intalnim cu totii, mame, tati, frati, surori si bunici de ingeri duminica dupa-amiaza, 9 martie, incepind cu orele 17.00, la sediul Federatiei Romane de Atletism, stadionul Iolanda Balas, situat pe str. Dr.Primo Nebiolo nr 2 (intrare de pe Kiseleff, vis-a-vis de Strandul Tineretului). Vom aprinde o lumanare, vom rosti in cor Tatal Nostru si vom inalta la cer baloane colorate (de preferat cu Heliu), in memoria copilasilor nostri plecati prea curand de langa noi. Voi incerca sa-l aduc pe psihologul Cristian Andrei dar si alti psihologi cu care sa puteti vorbi. Bineinteles ca sunt bineveniti si toti aceia care doresc sa ne ajute in aceasta campanie! Si aici, in numele mamelor de ingeri, doresc sa multumesc conducerii Federatiei Romane de Atletism pentru intelegere si sprijin.
Voi invita reprezentanti ai presei si televiziunilor pentru a fi martorii primei intalniri a Organizatiei E.M.M.A. Ganditi-va ca, numai mediatizand aceasta intalnire, aceste momente atat de incarcate emotional, vom putea sa ne facem auzita durerea si nevoia de intelegere si puii nostri sa fie recunoscuti de toata lumea! Prezenta lor este extrem de importanta, ei fiind aceia care ne pot sprijini si ajuta, sa deschidem minti, ochi, urechi si inimi! Numai asa putem schimba mentalitatea si atitudinea celor din jur! Mii de femei am suferit, in tacere iar cei din jur, chiar daca au vrut sa ne fie alaturi, nu au stiut cum sa o faca! Doar daca ne vor vedea si ne vor auzi, vor putea sa ne inteleaga....si sa ne ajute! Pe noi..si pe cele care, din pacate, vor trece prin ce am trecut noi...

Daca sunteti prea departe de Bucuresti, si nu puteti ajunge la intrunire, cautati si alte mamici si alti tatici de ingeri, mergeti tot pe 9 martie, intr-un parc, aprindeti lumanari, rostiti Tatal Nostru si inaltati la cer, baloane colorate! Contactati presa locala si televiziunea locala, invitati-i la intalnirea voastra si mediatiazati mai departe, campania "Mame de Ingeri"! Faceti poze si trimiteti-mi, la OP 26, CP 383., insotite de numele vostru si al ingerasilor vostri si de datele unde puteti fi contacate! Vor intra in istoricul Organizatiei E.M.M.A., le voi publica pe situl Organizatiei, atunci cand va fi gata si dintre cele mai reusite, voi alege cateva pentru cartea pe care, doresc sa o scriu in memoria ingerasilor nostri si care sa vina in sprijinul mamelor de ingeri!

Accesati, va rog, linkurile de mai jos, pentru a vedea despre ce vorbesc....

Ziua de 8 Martie e Ziua Mamei!
Ziua de 9 Martie sa devina Ziua Mamelor de Ingeri....
Astept confirmarile voastre de participare si de acceptare a unor reprezentanti ai mass-mediei, la prima intalnire a membrelor Organizatiei E.M.M.A.
Va multumesc din suflet si....va astept :-) !
Cu speranta,
Bianca
22 februarie 2008

*******


invitatia este facuta de catre Bianca Brad ptru toate mamicile de ingeri.

Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117

Mergi la inceput