Durerea unei pierderi de sarcina (65)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Cristina26-cat de maricica este Ingrid deja si frumusica foc(seamana cu tine)!!!
Ninia81
Marianna-eu zic ca poate ar fi bine sa mergi la medic sa vezi cauza acestei intarzieri...ai grija de tine!

Some people only dream of angels...I held one in my arms


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

buna !

Multumesc tuturor pentru urari. Sa fiti sanatoase, sa aveti parte de tot ce e mai frumos in viata si numai impliniri si bucurii alaturi de cei dragi!

Un week-end minunat!

myry 28+ Sara Denisa DPN 25.05.2008






Mami si tati te asteapta
http://bd.lilypie.com/2VaDp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=myry&year=2008&month=5&day=26&babycount=1
http://community.webshots.com/user/Myryella

Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Buna fetelor,

Vreau in primul rand sa va spun LA MULTI ANI! pentru maine. As vrea atat de mult sa fiti toate fericite, sa va puteti bucura de primavara, sa se implineasca toate dorintele si toate visurile voastre. Din pacate stiu ca nu toate va puteti bucura de ziua de maine, eu va doresc din suflet sa rasara soarele pentru toate fetele minunate de aici.

Mav felicitari din toata inima. Sa ai o sarcina usoara si la termen si un bebe sanatos.

Cristina Ana e o dulceata Andreiut, imi venea sa-l pup. Imi pare rau ca ai inca probleme, sper sa se rezolve cat mai repede.

IreneCam sper sa se rezolve cat mai repede cu adoptia. Imi inchipui ca esti foarte emotionata. Mult noroc sa aveti.

Miha74 si pentru tine sper sa se rezolve cat mai repede. Si multa bafta la sustinerea lucrarii.

Pepsi ai niste baieti minunati. Nu apucasem sa vad ultimele poze, acum le-am vazut si sunt atat de frumosi. Sa va traiasca si sa fie sanatosi. Ma bucur ca nu te mai doare spatele.

Mirela felicitari pentru baietel. Ma bucur ca e sanatos, ai sa vezi ca asa va fi si in continuare.

Ignatica imi pare tare rau, cred ca nimic nu-ti poate alina durerea acum, iti doresc sa-ti dea Dumnezeu putere sa mergi mai departe. Baietelul tau are nevoie de tine si cred ca si tu de el, acum cred ca el te va ajuta cel mai mult.

Michelle abia astept sa ne dai vesti de la doctor. Sper sa-ti spun ceva si incotro s-o iei.

Noi suntem bine. Bebelina este cam grasunica, adica la controlul de la 28 saptamani avea 1564 gr. fata de cca. 1000-1100 gr. cat ar fi trebuit. A facut doctorita niste ochi mari cand a vazut pe ecograf, ca m-am si speriat. In rest multumim lui Dumnezeu, pana acum totul este bine.

Va pup pe toate,



Cristina 30+ viitoare mamica de

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Mav - draga mea, ma bucur sincer pentru fiecare dintre voi...si traiesc alaturi de voi. A fost greseala de "graba mare" ...faza cu galbenul, dupa ce l-am postat am vazut si eu...si nu mi-a placut. Iti doresc tot binele din lume. Ti-ai anuntat flacaul ca o sa va inmultiti?

blueeyes - felicitari pentru "cuculet".



http://tt.lilypie.com/jQRrp2.png
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

IreneCam-nu imi vine sa cred ca deja saptamana viitoare depui dosarul.Ce frumos ca va faceti planuri pentru 3 de acum si nu nu mai pentru 2 sau poate cine stie pentru 4?Doamne ajuta sa ramai gravida in acest timp!ai grija de tine si sa ne tii la curent te rog eu!

Some people only dream of angels...I held one in my arms


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Crysty74-nu conteaza ca are mai mult decat ar fi trebuit,important este ca fetita sa fie sanatoasa!Cat de putin mai ai...sarcina usoara in continuare!
Danangie-cum te mai simti?ce face bebika din burtika?

Some people only dream of angels...I held one in my arms


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Consi iti multumesc din suflet pt gandul tau frumos!Asa sa te ajute si pe tine Dumnezeu si sunt sigura ca nu va mai trece mult si ne vei anunta ca esti iar gravi iar cu aceste analize pe care le faci sigur totul va merge struna!!!!!!!!!!!Te pup mult!!!!!!!!!!!!!!!

Mariana sper sa aud vesti bune si de la tine!!!


Cmyry

asa creste minunea noastra

Doamne ajuta in continuare!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

A mai trecut o zi, incep sa anunt rand pe rand toti cunoscutii, rude care stiau ca sunt gravida si care suna sa vada cum ma simt, daca mai am greturi, ce a spus medicul la control etc. Incerc sa intru in ritmul zilnic si sa uit ca alaltaieri inca eram insarcinata, cu alte ganduri, planuri de viitor, pur si simplu o alta persoana.

alinusca ai mare dreptate in ce mi-ai scris, medicul mi-a spus ca asa lucreaza selectia naturala si ca totul e in ordine cu mine. Si eu ma intreb mereu de ce sunt unele femei care fac 10 avorturi la cerere si la ele nu functioneaza nici o selectie. Sau cum sunt unele gravide si nici macar nu au temeri, ganduri negre etc pentru ca pur si simplu nu au trecut printr-o pierdere de sarcina. Pentru mine sarcina cu David a fost un continuu stres, mers la WC din ora in ora de teama sa nu sangerez, stari de panica groaznice inainte de fiecare ecografie, numaram zilele si orele ca sa se implineasca numarul de saptamani de la care copilul ar fi avut sanse de supravietuire.

Va multumesc tuturor pentru cuvintele voastre si transmit cate o virtuala, sa aveti un 8 martie de neuitat. As vrea sa va raspund fiecareia in parte, dar m-as repeta, fiecare mesaj de incurajare m-a alinat in felul lui.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

La multi ani fete dragi pentru ziua de maine, sa va bucurati din plin de tot ce aveti, sa gasiti fericire in toate lucrurile marunte din jurul vostru
Mamici de ingeri, haideti sa incercam sa fim fericite maine, sa uitam macar pentru o zi de tristete si de faptul ca noua nu ne spune nimeni (deocamdata) "La multi ani mami!"
Va imbratisez cu drag si va sarut pe toate, fete minunate: Michelle, Flavia, Cristina, IreneCam, Idaira, Miha, Laura Ioana, Cristy, C.myry, Liana, Danangie, Lau, Ninia, Consi, Alinuscha, Roxana, Musettepink, Mariaanna, Ignatica
Va daruiesc la toate un buchet mare de flori

Scuze daca am uitat pe cineva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Dragele mele, va doresc din suflet sa aveti parte maine de o zi frumoasa ca sufletele voastre, sa va simtiti FEMEI si sa fiti iubite asa cum meritati! Vreau sa va fac o dedicatie muzicala...este o melodie la care eu tin foarte mult si vreau sa o ascultati si voi!Va imbratisez dragele mele si va doresc tot ce e mai frumos in lumea asta!http://www.youtube.com/watch?v=AoKn3hWZ0k4&feature=related
Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

Mergi la inceput