*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (144)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andradda spune:

Ellenuta multumesc pt compliment..si bb Eva e o dulceatza de fata..de fapt toti bbii sunt superbi. Cat despre lactatie..nu cred sa se mai poata face ceva din pacate...asa mi-a spus si pediatra care mi-a controlat
Va multumesc din suflet fetelor pt lamuriri.




de Alesia Stefania (20.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Tina, multumesc pt incurajari. Se pare ca nu e momentul inca. Va mai tin la curent. Fte interesant site-ul cu monitorizarea contractiilor!!

Ioana
38+ si David




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Andradda am vazut si eu pozele cu fetita ta, e asa de scumpa si dulce! Doamne ce trece timpul, in curand face 2 luni!

Tinna 39s+3z cu si mami de Andrei (7 ani)

Atat mai am pana vin pe lume!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 4 zile ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

quote:
Originally posted by numeioana

Tina, multumesc pt incurajari. Se pare ca nu e momentul inca. Va mai tin la curent. Fte interesant site-ul cu monitorizarea contractiilor!!

Ioana
38+ si David




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.




Ioana , si sa ne tii la curent!

Tinna 39s+3z cu si mami de Andrei (7 ani)

Atat mai am pana vin pe lume!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 4 zile ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

o-ho-ho, ce de clopotei se pregatesc!!

Shose, tinem pumnii stransi-stransi!

Numeioana, dupa asa absenta, vii cu o veste pe masura!
scoatem ???

Honey, o sa fie bine, o sa vezi! pe cuvant de doctor de cap ca o sa faci fata cu bine!!!

eu am inceput povestea nasterii, am scris primul capitol, il gasiti aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116094

sper sa nu ma lungesc prea mult cu restul, deja lucrez la al doilea!

pupici de la malul marii, unde va invit sa veniti la vara! (louiza, n-am uitat ca sunt buna de cinste )

Monica mami de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)

EDIT: avem ceva poze noi, inclusiv cu Serban in exercitiul functiunii, studiind fizica lichidelor si legea lui Arhimede. Inginer precoc, ce mai!!
www.flickr.com/photos/monicu/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by andradda

Ellenuta multumesc pt compliment..si bb Eva e o dulceatza de fata..de fapt toti bbii sunt superbi. Cat despre lactatie..nu cred sa se mai poata face ceva din pacate...asa mi-a spus si pediatra care mi-a controlat
Va multumesc din suflet fetelor pt lamuriri.




andradda,

Nasa mea de cununie a tracut printr-o mare suparare pe cand alapta. Intr-o zi sanii erau plini, a doua zi erau uscati si nu mai curgea nimic. I se oprise lactatia. A consultat nu stiu cati medici, toti au sfatuit-o sa-si ia gandul de la alaptat. Pana cand a dat de unul care i-a zis ca se mai poate face ceva. Si i-a recomandat sa inceapa sa ia Galactogil. Nu stiu exact dozele, pot afla daca vrei, cert este ca asa i-a revenit lactatia si a alptat fetita pana la un an si doua luni. Nu stiu daca ai incercat, nu stiu nici daca functioneaza la toata lumea, eu iti dau acest exemplu de care stiu.

Uite cate ceva despre acest medicament: http://www.pcfarm.ro/produs/1362/GALACTOGIL

Poate iti e de folos,




Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

Andrada, ar mai exista o modalitate de revenire a lactatiei, un sistem de la Medela, prin care bebe e alimentat cu lapte.
Faptul ca suge la san si stimuleaza sfarcul declanseaza productia de pro-lactina si astfel revina lactatia.

Intreaba eventual la topicul Alaptatul help-line de la sectiunea Femina intim, poate fetele de acolos tiu unde il gasesti, eu stiam ceva de farmaciile sensi-blu, dar nu vrea sa te pun pe drumuri degeaba.

poti sa mai gasesti informatii si pe mail-ul comun, i documentul trimis de Natalia despre alaptare.

fata si nu renunta daca se mai poate face ceva!!

Monica mami de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)

www.flickr.com/photos/monicu/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Shose,iubita, NASTERE USOARA SI PRINTESICA SANATOASA!

honey si numeioana ,scoatem sau nu ?Daca pana mai intru eu se hotarasc bebeii sa vina,NASTERE USOARA ,COPILASI SANATOSI!

HONEY , Doamne ajuta sa fie totul bine ,sa fie asa cum iti doresti!Poate poti sa nasti natural....

Acuma realizez ca se apropie si la mine....DEci Tina stai linistita ca nu ramai ultima...

Miri, OF CE IDIOATE.....Sper din tot sufletul sa iasa glicemia buna sa scapi de pacostea asta;tare mi-a fost mila de tine toata sarcina cat te-ai chinuit....Doamne ajuta!

Laura D , imi pare rau ca te doare....Dar nu inteleg ceva:n-a cusut acolo unde te-ai rupt?Sau a hotarat ca-i mai bine asa....ca am auzit si varianta asta...fata sa treaca mai repede!

Stancutza ,deci nu se verifica babismul...

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si (38sapt) cu
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&localeid=en_GB_EURO&collid=4516866000233.5781386000233.1202646267017&page=1&sort_order=0&navfolderid=0&folderid=0&ownerid=0" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



tinna multumesc!!! ma gandeam eu ca nu am procedat gresit! tu cand ai de gand sa nasti?? acum cateva saptamani erai supi ca nu ajungi la termen si iaca .. esti almost there!

andradda imi pare rau ptr lapticul tau!

ioana deci mai asteptam cu galeria?? sa ne dai si noua de veste cand are de gand sa apara bb!

monica frumos foc domnu inginer! sa fie sanatos si papacios!



Elena de Eva Maria

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Stancutza ,asa e galactogilul e super dar din pacate nu se mai gaseste nicaieriEu caut ca disperata ca sa am pe cand as putea avea probleme...si nimic....Cica tb. sa intre un transport in tara dar nu se stie cand....si daca mai intra...

Daca stie cineva ca s-ar mai gasi....va rog spuneti-mi si mie!

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si (38sapt) cu
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&localeid=en_GB_EURO&collid=4516866000233.5781386000233.1202646267017&page=1&sort_order=0&navfolderid=0&folderid=0&ownerid=0" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput