*Mamici de Ianuarie-Februarie 2008 (142)*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Virgo, reconstructia zonei se poate face fara pb si mai tarziu, o prietena a fost reparata abia la a doua nastere !!!!

Noi ne luptam cu o dermatita atopica - asta s-au dovedit a fi bubitele si de azi dimin cu un ochisor umflat - i-am pus laptic in el, sa vedem



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


neata zuzici,

va pupacim pe toate!!

am mai pus si noi ceva pozute cu EVA MARIA, nu sunt foarte noi dar abia acum am apucat sa le uploadez .. sunt si cateva pozute cu varu' stefan .. eva pare asa mica pe langa el!



Elena de Eva Maria

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta


neata zuzici,

va pupacim pe toate!!

am mai pus si noi ceva pozute cu EVA MARIA, nu sunt foarte noi dar abia acum am apucat sa le uploadez .. sunt si cateva pozute cu varu' stefan .. eva pare asa mica pe langa el!



Elena de Eva Maria

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII



Sa-ti traiasca zebruta, Ellenuta!! E o frumoasa!!!!! Si da ai dreptate..pare foarte mica in comparatie cu Stefan si diferenta de varsta este doar de cateva luni.TE

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
Lucrusoare buburuza
Bradul de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Virgo, reconstructia zonei se poate face fara pb si mai tarziu, o prietena a fost reparata abia la a doua nastere !!!!

Noi ne luptam cu o dermatita atopica - asta s-au dovedit a fi bubitele si de azi dimin cu un ochisor umflat - i-am pus laptic in el, sa vedem



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori




Angi baietelul surorii mele (care are acum 2 ani si 10 luni) a facut dermatita atopica de mic... Apare mai ales in lunile de iarna... Partea buna e ca cu cat e mai mic copilul, cu atat sunt sanse sa se vindece spontan (cand o sa fie un pic mai mare nu o sa mai aibe nimic). Sora mea s-a luptat mult cu dermatita asta a puiului ei, i-au recomandat medicii diverse creme cu cortizon (care au efecte adverse tampite mai ales la copii), si cum inceta cu cremele astea cum ii reaparea dermatita. Asta pana cand a descoperit o crema minune, care nu are nici un fel de cortizon in ea, e pur si simplu o crema care poate fi folosita si in cosmetica, de catre persoane sanatose care vor sa-si intretina pielea. Crema se numeste Atoderm (se gaseste la farmacie, si e destul de scumputza, dar merita). Scrie pe ea ca poate fi folosita si la sugari. Asa a scapat Stefan al surorii mele de dermatita, cu crema asta (la el se intinsese destul de tare la un moment dat, intai i-au aparut niste bubite pe fata, si apoi i s-a intins dermatita si pe corp, pe picioruse si manute, si nu-i trecea cu nimic).
Si anul asta i-a mai aparut putin, dar de la primele semne sora mea i-a dat cu Atoderm si i-a trecut imediat, nu i s-a mai intins...

,

Tinna 39+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Atat mai am pana vin pe lume!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 7 zile ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Fetelor, am schimbat iar semnatura, am intrat in saptamana 40 se sarcina!!! Doamne cat sunt de nerabdatoare!!! Acum doua nopti am visat ca mi se rupsese apa, si m-am trezit brusc si am inceput sa ma pipai pe pantalonii de pijama sa vad daca sunt uzi , dar erau uscati, fusese doar un vis...


Tinna 39+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Atat mai am pana vin pe lume!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 7 zile ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Tinna, multumesc din tot sufletul!!!!! chiar am nevoie de incurajari ca am un sentiment de vinovatie imens ca bb mi-a mostenit sensibilitatea si e alergic....

Felicitari pt intrarea in sapt 40!!!! uite ca dupa ce ne-a dat emotii, bebe a descoperit ce bine e in burtica si nu mai vrea sa iasa!

Laura_D, cu intarziere Ma ierti, da? imi place de mor rezonanta numelui puiutzei tale!!



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Azi intram si noi in sapt 39.Doamne ajuta!Am avut niste dureri azi noapte de....asteptam sa mi se rupa apa din moment in moment.Fiind la prima nastere nu stiu daca e normal sa ai asa dureri puternice eu ma asteptam la contractii ceva...dar se pare ca sunt doar dureriOricum amr e in scadere daca bebe nu vine pana joi,cu siguranta joi imi voi vedea printesa


raluca,38,Sonia Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Laurici, bine ati revenit acasa siiii... LA MULTI ANI!! Sper ca ai primit sms-ul meu, pentru ca fix in ziua in care ai nascut-o pe Eleni am revenit si eu pe forum. Ca atare, nu am apucat sa iti urez inainte toate cele si sa-ti fac galerie. Oricum pupam fetele si asteptam vesti si poze!

Nemary, ne bucuram ca si voi sunteti acasa si ca ai o atitudine pozitiva! De asemenea, asteptam poze si amanunte.

Raca, am vazut poze cu happy family. Sunteti toti trei niste frumosi! Sa va traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Hellooo burtici, mamici si bblusi.

N'am mai intrat d'un car de vreme. Dintr'un om fara nicio problema 9 luni de zile...brusc m'am transformat intr'un om cu probleme.

In primul rand de o sapt. aproape mama e internata cu o alergie nashpa care ii provoaca un edem glotic ( inflamarea limbii si a luetei).
Si asta imi povoaca o stare atat de nashpa....plus ca ea era responsabila cu moralul meu pe la spital.

Doi: bblusa nu vrea sa vina la lumina. Si nici semne pt viitorul apropiat nu prea ar fi.
Am fost la doc,i'a facut un test de stres sau asa ceva ieri...si a zis ca ii e inca bine in burtika. A zis ca o mai asteptam pe "cai naturale" pana marti sau joi. Daca nu, ne face cezariana.

Ce zicetzi....sa mai astept pana joi...cand o sa aiba 40s+6zile sau sa o rog sa o scoata marti pe 12? Marti 12 m'am nascut si io...numai ca era iunie si astfel ma gandesc ca poate fi ziua mea norocoasa. In fine...ma rog sa dea ea semne zilele astea...ORICAAAND, nu ma deranjaza.



40+ 1
AMR Max...zile !!!
http://www.flickr.com/photos/10814074@N07/

http://image.lafemmebonita.com/c/p595247.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Pai sa fie cu noroc, LA MULTI ANI PENTRU FRUMOASA MICA!

Am vazut pozele, ce haioasa e in rochita aia rosie... Si mutrita din poza cu tricoul cu stea e de mare frumusete!

Noi botezul l-am stabilit pe 9 martie. Am vorbit si cu localul, o sa avem un meniu deosebit, cu mistret, purcelus si fazan si alte nebuneli. Plus program artistic. O sa iasa ceva extraordinar si ma bucur ca s-a ocupat Dani de aranjamente, ca a ales ceva super!

Tinand cont ca voi nu sunteti in tara, ati ales ceva local sau romanesc?

quote:
Originally posted by miki_baby
Ieri am facut si noi o luna. Iupii!! Am fetita mare care mananca si doarme bine. Noi am stabilit botezul pe 1 Martie, de Martisor si de ziua mamei mele dragi.

Mergi la inceput