Gravidute si mamici de Constanta (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fareselena spune:

Buna dragele mele,
Noutati, vesti calde: Joi am luat permisul,am incercat sa nu mai am emotii si a fost totul OK - politistul m-a plimbat vreo 20 min cu masina, dar nu am facut greseli; vineri am fost si mi-am luat permisul deja.
Tot joi am fost la consultatie si doctorul meu a facut toate masuratorile bebelului si mi-a zis ca e ok - ba chiar a vazut el un baietel.Sambata am fost si am facut triplu test (la laboratorul Biotest).Ma bucur enorm de mult ca suntem ok , sanatosi.
Referitor la echo 3 D, cred ca nu mai e cazul acum sa fac. Am vazut ca echograful doctorului mei e f performant- face toate masuratorile bebelusului.Am vb cu el si l-am intrebat dac trebuie sa fac si echo 3D.Mi-a zis sa astept rezultatele tripului test, iar dac nu sunt multumita sa fac echo 3 D. Deocamdata nu e cazul . Am incredere f mare in acest doctor, asa ca stau linistita. Mi-a zis sa nu imi mai fac probleme , ca sarcina este f bine.
Va pup dulce si va urez o saptamana excelenta.

+18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

...voi credeti in MINUNI???
mie mi s-au intamplat cateva in viata si credeam k sunt suficiente, dar d-zeu vrea sa imi arate k daca noi credem in ele se pot intampla oricand...
Stiti k eram disperata k azi pleaca tati in irak pt o saptamana si la vara pt 6 luni...La inceput eram furioasa pe el caci credeam k isi doreste asta, dar am aflat de fapt ca nu li se permite sa refuze. Li se daduse sa aleaga intre misiune si mutare sau demisie...
Eram disperata ....a venit azi ora plecarii...nu va pot spune cat si in ce hal am plans..dar nimic nu se putea schimba...Mai ales cand l-am vazut imbracat in tinuta aceea militara specifica desertului, parca il si vedeam mort...Agonie, cred k asta era cuvantul care mi se potrivea cand a iesit pe usa...Vedeam k si lui i se rupe sufletul, dar k nu are incotro....
Si stiti ce s-a intamplat???Dupa 10 minute ma suna si-mi spune k nu mai pleaca nici azi, nici la vara....L-a inteles comandantul..
Nici acum nu-mi vine sa cred k e adevarat....dar e langa noi si asta ma face sa-mi dau seama k e real si k nu visez...
Si mai ales sunt fericita k vad k nu regreta si este si el fericit...
Stiam k nu trebuie sa-mi pierd increderea in d-zeu...
Si voi sa faceti la fel...


Madalina25
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Madalina (tiza mea), da, si eu cred in minuni, pt ca Sofia este cea mai mare minune a vietii mele....Ma bucur foarte mult pentru voi, chiar este minunat sa ai parte de o astefl de experienta, atunci cand crezi ca nu mai exista cale de intoarcere...e ca intr-un vis frumos...chiar ma bucur pentru voi, si in special pentru tine, mai ales ca fiind gravidutza, chiar ai nevoie de cineva alaturi.

Ma bucur ca v-ati simtit bine la intalnire, eu am preferat sa va cunosc mai bine mai intai, fiind nou-intrata pe topicul vostru...chiar nu cunosc personal aici decat 2 fete, e drept, de mult timp (cred ca sunt vreo 2-3 ani de cand am facut noi prima intalnire- nu, Mav si Angelique?)

Mokika, in ce clasa e fata ta cea mare? si la ce scoala "serviti"?

RoxanaLucia, in ce zona ai gasit apartamentul? si cam care mai sunt preturile? sa dea domnul sa fie ce-ti doresti...si atentie la vecini si la zona, sa fie liniste...e ff important!

tinnas, sa intelegem ca ai intrat in saptamana cea mare! tinem pumnii sa fie totul bine! asteptam vesti.

Vremea de azi e criminala,...ma doare capul groaznic si sunt adormita, dar nu pot sa dorm

Va pup pe toate, sa aveti o saptamana super!

MADALINA 13+ si SOFIA MARIA(12.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Madaluta, mi-au dat lacrimile! Ti-am zis ca exista Dzeu si ca e MARE! Ma bucur tare mult!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Madaluta


Fiquelle, intalnirea noastra a fost fix pe 18 februarie 2006 - stiu pt ca veneam de la botezul nasilor mei uite aici http://good-times.webshots.com/photo/2522109610065968642yflxIK




Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eris spune:

Madalutza asa ma bucur pentru tine eram sigura k o sa fie bine...offf vezi k exista si minuni. pup la fata si asa k de acum incolo fi optimista:D
Mokika multumim de complimente si sincera sa fiu nici nu stiu cat mai vreau sa ia Iannis deja a facut falcute, pulpite dar eu tot mai vreau...

Cum a fost intalneala fetelor???Ceva poze si pentru noi nu sunt??
De ina, Isi stiti ceva??

Pupam toate fetele

Mada mami de Iannis Cristian(17.01.2008)

http://community.webshots.com/album/562202159zAAsCa

http://family.webshots.com/album/561183310PuJpdG?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Mada, sincer, e cea mai buna veste pe care am auzit-o in ultimele saptamani! Doamne, ce bine ca s-a terminat cosmarul! ma bucur f mult ca v-ati linistit! sa stii ca de cand ne-ai povestit , zilnic ma gandeam la tine si ma intrebam cum rezisti..

Dragelor, eu va astept vineri la mine, dar mai vb pana atunci!

Mav, imi dai si mie pozele facute la Cris? te rooogg!!

Mokika, sper sa poti veni si tu , mai ales ca stai aproape si ai terminat examenele! e valabil si pt fetele cu care nu m-am cunoscut pana acum!

Eu nu pot sta mult, am avut musafiri si acum se trezeste Duracell si trebuie sa termin cina!
Vorbim maine mai mult!



Andicu mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)
Filip la 7 luni
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Mada ce ma bucur pentru tine!!! Intr-adevar D-zeu a facut o minune pentru voi!!! Adevarul e ca numai tu stii ce a fost in sufletul tau stiind ca pleaca in Irak...
Cred ca acum esti tare fericita!
mult!

Tinna 39+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Atat mai am pana vin pe lume!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 6 zile ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Fetelor noi suntem tot in formula 2 in 1... Eu insa nu mai pot de nerabdare... Va pup si multumesc mult ca sunteti langa mine, de-abia astept sa va anunt cand o sa vina clipa cea mare!

Tinna 39+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Atat mai am pana vin pe lume!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 6 zile ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

Doamne, Mada, ce veste ne dai! Numai DD a facut minunea sa-i dea comandantului ganduri bune! Cat ma bucur pentru voi!

Fiquelle - Crina este clasa a V-a la sc. nr. 30 (Gheorghe Titeica) de la Flamanda.

Pup fetele

Mokika - mami de Crina (11 ani) si Theodor (5 luni 1/2)

Mergi la inceput