Gravidute si mamici de Constanta (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eris spune:

Ce faceti fetele va pregatiti de intalnire??Ce frumos as vrea si eus a va cunosc dar momentan nu pot:(
Madalutza sa sti k te inteleg perfect. si sotul meu e capitan de vas si pleaca 5 luni si 3-4 acasa apoi iar o luam de la cap.In timpul sarcinii a plecat de la 12 saptamani de sarcina si a venit la 32 si acum dupa botez pleaca iar...o sa fie asa greu si sincer te inteleg dar lasa k se intoarce sotul tau si o sa fie bine. asta e dak trebuie sa plece trebuie...deja ma gandesc cu groaza k iar pleaca si o sa-mi fie asa dor de elllllllll.
Va pup pe toate fetele si distractie placuta

PS: Cristina fi increzatoare de data asta sigur o sa fie bine si o sa ai si tu un puiut al tau

Mada mami de Iannis Cristian(17.01.2008)


http://community.webshots.com/album/562202159zAAsCa

http://family.webshots.com/album/561183310PuJpdG?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

quote:
Madalutza sa sti k te inteleg perfect. si sotul meu e capitan de vas si pleaca 5 luni si 3-4 acasa apoi iar o luam de la cap.In timpul sarcinii a plecat de la 12 saptamani de sarcina si a venit la 32 si acum dupa botez pleaca iar...o sa fie asa greu si sincer te inteleg dar lasa k se intoarce sotul tau si o sa fie bine. asta e dak trebuie sa plece trebuie...deja ma gandesc cu groaza k iar pleaca si o sa-mi fie asa dor de elllllllll.
Va pup pe toate fetele si distractie placuta



sunt disperata nu pentru k pleaca atata timp, ci pentru k se expune unui asemenea pericol.
Apoi tu cand te-ai casatorit, ai stiut ce te asteapta si ti-ai asumat riscul asta, eu nici n-am vrut sa aud de navigatori, tocmai pt a nu-mi petrece viata singura,asteptand...
De aceea nu pot accepta situatia...


Madalina25
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
PARIS 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Fetelor, sper ca va distrati bine!
Eu n-am putut sa ajung, ma pregatesc de plecare, ca n-am scapat, dar vinerea viitoare va astept la mine!!!



Andicu mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)
Filip la 7 luni
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Neata fetelor! Cum a fost intalnirea? Poze ceva?

Eu am intrat azi in saptamana 40 de sarcina!

Tinna 39+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Atat mai am pana vin pe lume!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 7 zile ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

buna fetele!!

uite si noi, pe aici, ca e tati 'la aparat' cu Serban...

a fost taaare fain la intalnire, pacat ca n-a durat mai mult, eu de ex. eram ceruta acasa de junior pt. alimentare...
Roxana, ma bucur mult ca te-am cunoscut si pe tine! te-am invidiat ca inca poti manca ce vrei...
eu am dat pe gat o prajiturica-doua si un pahar de pepsi (apoape plin) si aseara a stat tati cu bebe pene la 2 juma ca nu adormea de balonat si de agitat... iara taiem dulciurile din meniu!!

L-am cunoscut si pe Pupi (Viktor), dupa cat am vazut s-a simtit bine intre gagici...
Eu n-am facut poze, a facut sigur mav, si mai era un aparat, dar n-am fost atenta la detalii...

Tinna, felicitari pentru intrarea in saptamana 40!! e, acuma sa nu te tina chiar prea mult in suspans!! Nici pe tine, nici pe noi
Floricica de la tine face boboci noi, e taaare fericita la bebe in camera!

A propos, Ina, bisous, Angi, dac amai tineti minte cand ne-am vazut la Scoica a venit si prietena mea Denis cu fetita ei Iasmin, ei bine, si-a pus si ea internet si i-am dat link-ul la subiect sa se bage in gasca. O astept la cotitura!!

va pup fetele si ma duc sa pap ceva, au adormit ambii baieti pe canapea, unul peste altul!!

Monica mami de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)

www.flickr.com/photos/monicu/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

Ziua buna!

Va pup si mi-a fost dor voi. Maaaaaamaaaa! ce de ati mai scris ...... nici nu mai stiu pe unde am link-ul cu pozele! (help!help! somebody help meeeeeeee!)

Wow, deja ati facut si a doua intalneala! Las' ca ne vedem saptamana asta la Andicu! Eu am ultimul examen marti si ..... gata! dilaila pe urma! O sa incerc ca citesc din urma, sa vad cine a mai nascut, pentru cine o sa facem galerie .... pana una alta .... am vazut poze cu Iannis care este o minunatie de baietel, pozele cu Serban ..... ptiuuuu! frumos foc manca-l-ar mama pe el! si Filip .... Doamne ce mare a crescut! si simpatic de-ti vine sa-l pupacesti peste tot!

Asa cum mi-am aruncat un ochi ... am vazut ca avem si gagici noi in gasca ... BUN VENIT! sper sa va simtiti bine in gasca noastra si eventualele sfaturi sa va prinda bine. Noi aici practic ne crestem copiii impreuna!

Despre Theo .... este bine, avem deja 5 luni si o saptamana, are 8,5 kg, este cuminte .... doarme seara de la 7-8 pana pe la 11-12 cand ii mai dau dormind un bibe de laptic si apoi se mai trezeste dimineata la 6. Ce mai! Nici ca puteam sa ne dorim mai bine! Tooooata ziulica rade, gangureste si face vocalize! Suntem innebuniti cu totii dupa el! Toata ziua il pupacim peste tot. Eu sunt fan al degetelelor de la picioruse si al putzulicii!
Despre Crina .... e aici langa mine si m-a intrebat de ce nu scriu si despre ea! Mai are putin si incepe scoala .... scuuuurta vacanta! Saptamana asta a fost la coafor si si-a schimbat look-ul! Toata ziua il chitomaneste pe Theo ..... si lui ii plaaaace!

Cam asta despre noi, asa in mare ... abia astept sa ne vedem!

Poooop duuuulce mamicile frumoase si bebeii pe nasuk!


Mokika, Crina si Theodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

quote:
Originally posted by docdecap

'neata!

zic eu la ora asta..

eris, daca nu plange e bine. si noi avem zile mai 'treze', vrem program social, alte chestii, si zile cand somnul e de netulburat!
e bine ca cresteti, asa fac copiii cuminti! pupam mamica si Iannis!

jojo, sper ca te simti mai bine!

deci, fetele, cine se mobilizeaza azi?
cate ne numaram?

hai si fetele care n-au venit de loc, mamici si/sau burtici!!
Bisous e absenta motivat, merge cu sotul la munte.. -a scris la fin. cap trecut..

Angi, faci capitol nou, da' nu zici nik!
si sunt multe fete pe care inca nu le-am vazut la fata! haideti si voi
daca e nevoie fac si invitatii in rime!!!

Monica mami de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)

www.flickr.com/photos/monicu/" target="_blank"> poze de tot felu'




Vad ca stabiliti o intalnire.....am veni si noi, dar noi inca nu iesim din casa
...poate mai la primavara

Adriana S. - mami de puiut BIANCA
de toate
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2243343089/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanalucia spune:

a fost frumos la intalnire, eu ca de obicei mai tacuta, ca asa sunt la inceput mereu am creat impresia de increzuta sau cu nasul pe sus din cauza asta.. oricum, mi-a palcut sa va cunosc pe cateva, in afara forumului, e cu totul altceva.. si mi-am dat seama despre cate au e vorbit niste gravide si niste mamici.. nici nu am apucat sa o remontam psihologic pe madaluta, care a fost motivul intalnirii... sper ca totusi s-a simtit mai bine a-propos, madaluta, ce culoare au ochii tai? ca nu mi-am dat seama... o culoare foarte neobisnuita, oricum.

docdecap, sa stii ca nu prea mai pot nici eu sa mananc ce vreau, pentru ca nu mai are mancarea loc in stomac si am niste arsuri...da, ai dreptate, inca nu ma gandesc ca trece in lapte, doar sa nu exagerez...

azi am fost foarte ocupata, am umblat dupa apartament.... si cred ca am gasit ceva... sper sa fie intr-un ceas bun.. sa nu cobesc inca... dar deja visez cum o sa aranjez mobila si ce perete sa sparg

acum ma intorc in pat, ca am tot stat in picioare azi si parca imi cade burta de pe mine va pup pe toate

roxana, 34+

nunta noastra
nunta continuare
voiaj de nunta croatia
sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

BUna seara!
Dragelor, v-am trimis toate pozele pe care le-am facut, pe e-mail-ul fiecareia. Daca vreti, le aratati voi...
Doc, esti asa supla, bravo!
Roxana, stai linistita, ai facut impresie buna! In ce zona este ap?
Mokika, ai aparut in sfarsit!!! Cum s-a tuns Crina?
Scuze pt mesajul telegrafic, va pup pe toate, dar sunt obosita, am avut musafiri toata ziua, a fost frumos, am petrecut foarte bine, dar acu' vreau sa fug repede in patuc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

Deci .... am citit asa pe fuga din urma .... ca muuuult mai este!

In primul rand vreau si eu sa va intreb din ce faceti branzica pentru bebei? Ca eu i-as face tot din laptele pe care il bea bb. Ai mei ma bat la cap sa-i fac din lapte de vaca. Si nu stiu ce sa fac.

Sa incepem....

Mada - mersi pentru ID-ul trimis dar, nu trebuie si parola? ca nu am putut intra pe adresa. Si o sa vezi ce repede o sa treaca perioada fara tati. O patim si noi din cand in cand .... ca deh! armata asta.... Si mie imi vine greu cand pleaca (ce-i drept nu unde pleaca tati al vostru) dar.... cand il vad inapoi acasa nici nu stiu cand a trecut asa de repede.

Mav - mai dar ce frumoasa petrecere ati avut! Sa va traiasca mandretea de baiat si sa va bucurati de el! Crina.... cum s-a tuns? pai tot cam asa, in genul cum il stii tu .... un pic varfurile ca nu mai avea forma .... dar era langa mine cand scriam si trebuia sa se simta si ea bine ... ca deh! pe ea o cam uitam daca bb este in centrul atentiei ..... Ai reusit sa copiezi cd-ul de la Mada?

Jojo - cum mai merge lucrul? Ai mai apucat sa lucrezi ceva de cand o ai pe Teodora? Doamne, frumoasa fata ai! O papusica! Si are niste oooooochi!

Eris - nu-ti face probleme cu greutatea. Nu toti copiii iau la fel in greutate. Pentru el este suficient. Si eu vroiam sa fie graaaaass.... dar m-am convins singura ca este bine asa cum este el!

Adryana - Doamne prin ce ati mai trecut si voi! Las' ca se uita. Cand te uiti la copil si ti se umple sufletul de bucurie nu mai conteaza. ce a fost ... a fost....! Si tati chiar ca este mandru de comorile lui! Sa vezi cand vor pleca amandoi pe strada .... nici nu o sa zici ca sunt tata si fiica! Frumoasa familie!

Deiutz - Maaaaama ce grasunica si ce lungana! Probabil ca se arunca in neam, nu? Cat despre personalul spitalicesc.... si eu am ramas cu acelasi gust amar ca si tine. Iti lasa impresia ca unele vin la serviciu doar ca sa aiba de unde veni si unde pleca. A! Si pentru ''malaiul extra!''

Elena81 - ceva vesti? sau am sarit eu peste?

Fiquelle - Ai o domnisorica superba! Sarcina usoara si .... sa fie cu putza!

AndreB - si bebelusul tau este un grasaaaaan! La doua luni juma' are deja 7 kg! Pai noi la 5 luni avem 8,5 kg! Pup baiatul frumos! Si pe mami!

Isidora - cum te mai simit? A venit tati?

Angi - imi pare rau ca Pupi a racit si ca nu am fost pe faza cand ai intrebat de Antimonium tart. Iti spun acum ... noi am inceput cu concentratia de 7CH la granule si acum suntem la picaturi D30 pe care i le dau si acum profilactic dimineata si seara, cate 5 pic intr-o lingurita cu apa. Suna-ma oricand daca ai nevoie de ceva. Pup mamica si bebelul frumos!

Lulu - Pojareeeel? Pai de pe unde l-ati luat, maica? Bine ca a trecut!

Tinna - nastere usoara si nu ne lasa prea mult in suspans!

Yannia - a fost ziua ta, LA MULTI ANI! cu intarziere! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de familie!

AndreeaUK - gemeni! Bravos! Sarcina usoara! Sa ai grija de toti trei!

Maia - ce mai fac fetele? Si bebe?

Doc - doamne cata energie ai! Eu am fost fleasca vreo luna juma' dupa ce am nascut! Serban este foarte frumos, seamana cu mami, nu?

Andicu - ce scump ese Filip! Si aveti si podoaba capilara! Noi suntem cheliuta inca ... doar pufulet. Sper sa ne vedem vineri.

Bisous - sper ca v-ati distrat. Ati si skiat?

Camelia Ontica - te asteptam sa scrii mai des pe la noi. Cand am intrat prima oara pe forumurile despre copii, am dat de tine ... eu eram insarcinata si tu doar ce o nascusei pe Teodora Lucia. Am fost fascinata de filmuletul de la spital si de reactia Alexandrei. fetele frumoase!

Florin_a - deja sunteti domnisoare! Multa putere si sa ai grija si de tine!

fareselena - sarcina usoara! Sa-ti faci poze la burtica!

Daca am uitat sa nominalizez pe cineva... nu va suparati.... dar am ramas in urma rau de tot!

BAFTA tuturor fetelor care fac scoala de soferi. Viitoare soferite, sa aveti grija cu vocabularul caci este foarte pacatos volanul!

Eu mi-am pierdut link-ul cu pozele ... stie cineva cum sa fac sa mi-l recuperez?

Am scris de am rupt! Mi-am scos parleala!

toate fetele!

Mokika mami de Crina (11 ani) si Theodor (5 luni 1/2)

Mergi la inceput