S-a nascut dragostea mea

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Ereena am ramas fara cuvinte... Doamne prin ce ai putut sa
treci...
Este incredibil si revoltator ceea ce se intampla in tara asta, cum reusesc niste fiinte care nici nu se pot numi oameni sa isi bata joc de ceea ce ar trebui sa fie cel mai emotionant si mai frumos moment din viata unei femei, aducerea pe lume a unui copilas...
Ma bucur din suflet ca acum sunteti bine, tu si minunea ta...
Sa dea DD sa fiti fericiti de acum inainte, si sa va bucurati de viata impreuna asa cum meritati!
mult,

Tinna 38+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Atat mai am pana vin pe lume!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR maxim 12 de zile !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

Ce poti sa mai zici despre asemenea "oameni" care mai au pretentia ca sunt si cadre medicale pentru care pacientul ar trebui sa fie principala preocupare? Reusesc sa calce in picioare tot ce inseamna omenie si sa faca dintr-o poveste care ar trebui te implineste ca femeie un groaznic cosmar de care te chinui sa scapi. Nu am nascut in Romania, am avut o interventie chirurgicala acum 3 ani si recuperarea psihica a fost de 100 de ori mai grea decat cea fizica. Dumnezeu te-a ajutat insa sa ai un bebe minunat parca impotriva tuturor celor care putin le pasa cum vine pe lume. Pupici si bucura-te cat mai mult de rezultatul eforturilor tale.

Eliza
Povestea burticii
Craciun 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Ereena , sa-ti traiasca bebe Mateias , sa fie sanatos , frumos si destept !

Despre experienta ta din spital...horror ! Asa i-as fi dat un pumn intre ochi vacii aleia care te-ntreba ce te doare!
Nu pot sa cred ca n-ai facut scandal , ca nu le-ai zis nimic dupa ce ai nascut ! Vitele alea meritau batute ...Cred ca ar fi cazul sa spui cum il cheama pe doctorul care te-a lasat pe mana incompetentelor alea ...ca sa stie toata lumea , sa se fereasca !
Bine ca s-a terminat totul si poti sa-ti tii in brate puiul sanatos ...

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Erenna, am citit de ieri povestea nasterii, Dumnezeule prin ce ai putut sa treci, bine ca DD a avut grija sa fie bebe bine si tu la fel, chiar daca ai ramas marcata pentru mult timp de o astfel de experienta...n-am cuvinte, Doamne cata rautate, cata incompetenta, cata nesimtire

te pupic si aveti grija de voi si sa va traiasca 'patriotul'

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Alexia si minunea mea Natalia Maria

AMR 13 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

toate fetele .
cred ca inca incerc sa ii iau apararea doctorului meu pentru ca pe tot parcursul sarcinii a avut grija ca totul sa fie bine ,sa ajung cu bine la termen ,lucru care in ochii mei ii mai scade putin din vina ... asta a fost sa fie
toti imi spun ca bebe seamana cu sotl meu si asteapta poate ca eu sa ma necajesc ,dar nu pot decat sa spun" sa fie sanatos"
abia acum a aflat si sotul meu povestea ,a citit-o ca si voi ,pt ca nu am puterea sa povestesc cuiva ,si parca imi pare rau ca a aflat , a suferit tare mult


Matei

POZE
DRAGOSTEA MEA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Cutremuratoare povestea nasterii bebelushului tau!
Dumnezeu sa va fie alaturi in realizarea fiecarui vis!

[bebe]Tudor Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Ereena, iubita, imi pare tare rau ca ai ramas cu asemenea amintiri de la nasterea puiului tau. Cu timpul se vor estompa frustrarea, mania si tristetea pe care le-ai trait si vor ramane in amintirea ta numai clipele frumoase pe care le-ai trait cu bebe in primele lui zile.

Este foarte trist ca se mai intampla inca asa ceva in maternitatile noastre. Din pacate inca mai exista oameni fara suflet, fara dedicatie pentru o asemenea meserie nobila, fara bun simt...fara multe calitati pe care ar trebui sa le aiba.

Sa-ti traiasca baiatelul si sa fiti fericiti!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


ereena iubita, prin cate ai trecut si cat ai suferit! acum ai dodoloatsa langa tine, asta e tot ce conteaza! la mine nasterea a fost ok, dar dupa m-am simtit umilita si jignita de conditii si personal ..

nu stiu de ce un lucru atat de minunat trebuie sa fie intinat de personalul ceausist si frustrat ..

fata si bebele

Elena de Eva Maria

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

irina, am citit si nu imi revin. experienta in sine cred ca a fost infinit mai cumplita decat ce ai putut tu reda in cuvinte. sunt convinsa de asta...pt ca ea a redus la tacere, la stadiu de carpa, cum spuneai, un om ca tine, care sare sa isi apere dreptul la cea mai mica tentativa de a fi cat de putin calcat pe bataturi. ai facut insa ce ai putut mai bine pt bebe matei. in momente ca cele prin care ai trecut tu, nimanui nu-i mai sta mintea la replici taioase si la a pune la punct vite incaltate ca cele care, chipurile, te-au asistat pe tine la nastere.

sa dea dumnezeu sa uiti. cat mai repede si mai eficient. de fiecare data cand te vei gandi la anstere, sa iti apara in fata ochilor chipul lui matei, dormind frumos si linistit. atat. iar neoamenii de acolo merita sa scrii despre ei si la medici/spitale de care sa te feresti. daca n-ai facut deja asta.
inteleg ca inca ai resurse sa il scuzi pe doctor, pt ca te-a ajutat sa aduci sarcina la termen. dar nu merita. felul in care s-a purtat in fix momentul cheie sterge toata bunavointa lui de pe parcursul celor 9 luni.

ma bucur din inima pt ca ai avut forta sa depasesti momentul si ca ai gasit resursele sa te bucuri de dodoloata ta. te imbratisez cu drag. esti o femeie si-o mama in toata puterea cuvantului.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Revoltator! Bine ca a trecut si sunteti amandoi sanatosi Ma intreb daca nu s-ar putea face o asociatie a femeilor care au indurat atata umilinta in spitale si cumva siliti toti acesti ticalosi indiferenti sa plateasca pt tot ce au facut..Daca faptele astea nu ies la lumina,sistemul nu se poate schimba

Raluca

in asteptarea micutei Anais

Mergi la inceput