S-a nascut dragostea mea

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

bine ca ati scapat si tu si bebele cu bine...astia sunt niste cretini...ar merita sa-i bata cineva numai peste gurile alea spurcate...si scarba aia de anestezista ce problema avea? ii era frica sa nu ramane neplatita? plati-o-ar ciuma de scroafa!nu ca astia te fac sa iti iesi din rabush afara!

mami_papatot +31 Honey Bunny


http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Sunt cucoana-n casa mea!

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Ereena acum am reusit sa citesc si eu povestea nasterii tale...Doamne, nu-mi vine sa cred prin cate ai trecut! Si eu am avut o nastere grea si tot la Giulesti am nascut, dar se pare ca am avut mai mult noroc si am dat peste niste oameni si nu animale cum ai patit tu. Sa te ajute Dumnezeu sa uiti suferinta si clipele grele si sa te bucuri de copilasul tau sanatos si frumos!

Poze
Poze Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pink_Bubbles spune:

Draga ereena,
Foarte frumoasa povestea pentru ca este despre tine si copilul tau, insa eu nu as fi lasat lucrurile asta, ci i-as fi dat in judecata, sau cel putin amenintat cu judecata...ai platit si aveai un medic care se ocupa de tine, cel putin in teorie, n-aveau de ce sa te trateze asa. Puteai sa te imbolnavesti sau sa pateasca copilul ceva...oameni de nimic!! Cred ca cea mai buna solutie ar fi fost o discutie cu directorul spitalului si ceva mediatizare a numelor doctorului, moaselor si spitalului...astia sunt niste macelari, nu medici, sa le fie rusine ca-si fac profesia de ras...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Doamne Ereena draga prin ce ai trecut.....

Mi-au dat lacrimile citind povestea ta...
Oare de astfel de ... persoane - ca oameni ar fi fost gresit spus! .... aleg sa se faca medici ??!!!

Mi-amintesc ce speriata erai in seara/dimineata inainte sa nasti!
Acum inteleg de ce ai amanant momentul povestirii nasterii....

Tot ce conteaza in momentul de fata este ca ai o minune de baietel! Frumos, sanatos, cuminte, binedezvoltat!!!!
Probabil nu o sa uiti niciodata prin ce ai trecut cand l-ai adus pe lume!
Dar povestea nasterii lui merita spusa aici!
Si merita sa apara iar pe prima pagina a nasterii unei stele...
Poate si alte gravidute vor cadea in plasa acelui medic..
Poate citesc la timp si aleg un alt medic, aleg ca medicul lor sa fie si OM !!!!


LUI MATEI SI MAMICII LUI CURAJOASE!!!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

laura ,si acum mai am PM-urile de la tine din seara aia, inca le mai pastrez .
stii, nu vroiam sa spun numele medicilor ,dar mai ales dupa ce mi-a facut si asta acum, chiar merita scrise cu litere de-o schioapa ,sa vada toata lumea. si nu este numai cazul meu, si tipa cealalta care a nascut cu mine, inaintea mea cu 15 min,a a vut parte de acelasi tratamanent din partea lui cristescu

Matei-Florin 24.01.2008


MATEI LA 5 LUNI
POZE SI FILMULETE
1001 MODURI DE A DORMI
ALBUM ZUZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Pai, scrie numele doctorilor - animale cu majuscule ca sa se pazeasca fetele de ei !!!
of,of!!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oita spune:

Doamnee,Ereena,prin ce cosmar ti-a fost dat sa treci tocmai cand trebuia sa fii fericita la nasterea puiutului tau !! Am plans ingrozita cand am citit ce ai povestit . Inca sunt socata de comportamentul bestiilor fara suflet si pe care nimic nu i-a putut sensibiliza;cred ca ei nu au inimi,au niste pietroaie seci in locul inimilor....

Oricum,important e ca ai un copil frumos si sanatos,care e foarte iubit de mami ,in special, si care te face fericita.Sa dea D-zeu ca zambetul lui sa-ti stearga toate amintirile neplacute de la nastere si de acum incolo sa aveti parte doar de clipe frumoase!!

Eu te admir foarte mult ,chiar daca nu reusesc sa intru prea des ep forum .

Cu toata dragostea,
Oitza si Bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miutza spune:

Doamne, Ereena, ce comportament inuman! Si eu am avut parte de un episod tare aiurea, m-am simtit efectiv a nimanui, dr a urlat la mine nervoasa ca am trezit-o noaptea, in timp ce era de garda de altfel, imi venea sa fug acasa sau la alt spital, ma rog, deviez, nu e vorba de povestea mea aici... povestea ta e muuult mai impresionanta! am plans citind ce ti-au facut bestiile alea si ma gandesc ca daca n-ar fi fost vorba de nastere (ci de o alta interventie) si de Mateiul tau iubit si scump, ai fi ramas cu sechele importante pt tot restul vietii. sa fiti sanatosi si sa va bucurati de Matei, sa fie norocos! totul e bine cand se termina cu bine

Miutza , mami fericita de minune de fetitza scumpa si iubita Maya Ioana (25.01.2008)
www.flickr.com/photos/miutza/sets/72157601703522435/" target="_blank">Poze cu comoara noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Abia astept sa fiu si eu mamica...de aceea citesc cu mare drag povestile experientelor nasterilor fetelor de pe forum...zic sa mai invat si eu, sa ma pregatesc sufleteste de ceea ce va urma...dar cand citesc o relatare ca a ta,Doooooaaaaaaamneeeeee, daca nu imi vine sa ma urc pe pereti..pai ala e comportament de oameni cu facultate si scaun la cap????!!!! Eu dupa ce ieseam din spital le aratam io (bine, poate numai verbal)!!! doctorii astia au innebunit cu toti? Ce e cu comportamentul acela sictirit din timpul asisitarii la nastere? Nu le place? Sa-si schimbe naibii (sa ma scuzati de injuratura, am chibzuit ca e cea mai inofensiva pentru a nu ma face de rusine pe forum!!) meseria! Nu zic sa te mangaie sau sa planga cot la cot cu tine, dar nici in halul asta! Doar suntem oameni! NISTE NENOROCITI!!!!!!!!!!!!!!!!!Asta le-ar trebui:
Draga Ereena, te pup, te felicit ca ai rabdat cu stoicism comportamentul jegos din spital, si ma rog la Dumnezeu sa fiti toti 3 sanatosi (ca frumosi oricum sunteti) si sa aveti parte numai de frumos si de bine in viata! Va puuuup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Doamne Ereena prin ce ai trecut! Imi pare rau ca frumusetea momentului nasterii lui Matei a fost umbrita asa mult de purtarea nesimtita a celor din spital. Inteleg ca nasterea insea,mna si durere, dar de ce sa insemne si umilinta, si periclitarea sanatatii mamei si a bebelusului pe cale sa se nasca? Bine ca s-a terminat totul cu bine si sunteti sanatosi. Pupici multi tie si lui Matei!

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)
http://www.flickr.com/photos/25353433@N07/

Mergi la inceput