*Mamici de Ianuarie-Februarie 2008 (134)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:


Va ziceam mai devreme ca am luat cantar...acum i-am facut baita si am cantarit-o..si are 2550..si din spital am iesit cu 2500...e super putin..vai..ce ma fac..mie mi se pare ca mananca bine..cam la 2 ore si suge cam 15 minute..dar mananca in astea 15 minute. Uneori mai reusesc sa o trezesc si sa manance portie dubla ca sa zic asa..dar nu mereu..ca nu pot cu nici un chip sa o trezesc..
Spuneti-mi va rog ce sa fac...sunt disperata...de ce nu creste ingerasul meu..

Sa fie ca a fost cantarita pe 2 cantare separate..dar stiu ca trebuie sa ia cam 200-250 gr pe sapt..si maine face o saptamana de viata si ea are numai 2550..nu inteleg nimik..deci..sambata trecuta cand s-a nascut avea 2750, la externare luni 2500 si vineri adik azi 2550..spuneti-mi voi..cum ar fi trebuit sa fie..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Gatta merita sa-i faci Infanrixul, are mai multe valente si nu face nici un fel de reactie. Este mult mai bun decat cel gratuit.
La 2 si 6 luni faci Infanrix hexa iar la 4 luni si 1 an
Infanrix hib.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Cati... am fost o curioasa si m-am uitat pe o harta de aia de satelit de pe Google sa vad si eu unde locuiesti. Mai... da' frumoasa zona aia. O minunatie. Numai copaci, case putine. O splendoare...

Cam cum e vremea acolo? Si cam cat costa o casa in zona voastra? Doar de curiozitate intreb. Aici in Canada, cu toate ca au pamant mult se inghesuie fraticule unii intr-altii. Noi avem 80mp de curte si o consideram maricica.

Monica-Matz 39 si Andreea Bianca

AMR oricand...
http://picasaweb.google.com/M.Creanga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by alinaatudor


Va ziceam mai devreme ca am luat cantar...acum i-am facut baita si am cantarit-o..si are 2550..si din spital am iesit cu 2500...e super putin..vai..ce ma fac..mie mi se pare ca mananca bine..cam la 2 ore si suge cam 15 minute..dar mananca in astea 15 minute. Uneori mai reusesc sa o trezesc si sa manance portie dubla ca sa zic asa..dar nu mereu..ca nu pot cu nici un chip sa o trezesc..
Spuneti-mi va rog ce sa fac...sunt disperata...de ce nu creste ingerasul meu..

Sa fie ca a fost cantarita pe 2 cantare separate..dar stiu ca trebuie sa ia cam 200-250 gr pe sapt..si maine face o saptamana de viata si ea are numai 2550..nu inteleg nimik..deci..sambata trecuta cand s-a nascut avea 2750, la externare luni 2500 si vineri adik azi 2550..spuneti-mi voi..cum ar fi trebuit sa fie..

Alina si Stefania






nu-ti fa probleme daca mananca bine, poate fi diferenta de cantar, la mine a fost si in spital diferenta de la o sectie la alta, cel mai bine urmareste-l de acum incolo si cum zicea si miri, atata timp cat ia in greutate n-ai de ce sa-ti faci griji,va recupera zilele ce urmeaza! si al meu primele zile acasa a luat foarte putin in greutate iar acum ma minunez de el!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Am continuat investigatiile.. si am aflat si vesti mai triste... Sorina16 (care apare pe listutza noastra cu DPN 17 ian) a pierdut demult sarcina... Probabil a fost prea suparata ca sa intre sa ne mai anunte... (nu a mai intrat la odisee de la capitolul 7)...

Tinna 36+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Atat mai am pana vin pe lume!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR maxim 22 de zile !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

FELICITARI NOILOR MAMICI, REFACERE USOARA SI MULT LAPTIP PT CLOPOTEII VOSTRII!!!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

fetelor...azi ar fi trebuit sa nasc.. ce norocoasa ma simt cand ma gandesc ca deja de 3 sapt ma pot bucura de minunea mea..

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

ALINAATUDOR NU DISPERA SIGUR AI FIXAT BINE talerele alea????????ca noi prima data am patit la fel...si dupa aia am reglat bine ...si am obtinut 2660

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela
Povestea nasterii
Pitica mea
Atat are Bibi
poze burtik
poze cununie & nunta
Lucky
camera lui bibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Felicitari mami Miutza! Sa fiti fericiti!

39 Tudor Gabriel
AMR 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Alina eu zic sa stai linistita, sigur e din cauza cantarului, care masoara diferit fata de cel din spital... Ai grija sa fie reglat bine, si de-acum urmareste-i evolutia pe cantarul asta...


Tinna 36+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Atat mai am pana vin pe lume!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR maxim 22 de zile !!!

Mergi la inceput