Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Andora, camera din camin arata mai rau decat o celula de puscarie....la dusuri care sunt la subsolul caminului...pe la ora 17 mergeau puisori de sobolanine-au aburit...caci peste o luna, doua termina caminele care le renoveaza si multa fetele...eu nu cred...caci dai...ai, nu dai...nu ai...ma simt fara putere si pentru asta....o sa iti spun mai multe pe mes ca aici m-am intins ...
Dan este binisor, face recuperare, ne luptam cu o escara care i-a aparut cand am stat atatea ore in plus in Londra.
DOAMNE AJUTA!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Doina tinem pumnii sa treaca orice bubita rea de la Dan ....
Cu caminele si eu am tot auzit ca nu sunt gata renovarile si in alea care sunt intra cine are "noroc"... dar soricei..... ofofof.


Te intreb ceva, cumva m-ai adaugat la mess si s-a inchis fereastra din greseala? ca se juca fii-mea pe langa calc acum vreo ora, eu parca vazusem o fereastra si dupa aia pauza.... scz daca e asa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Andora, te-am adaugat in lista de mess.Si eu sper sa se vindece cat mai repede escara lui Dan, cu toate ca merge greu cu tot ce folosim noi.
DOAMNE AJUTA!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

Draga Doina, iarta-ma ca intervin, nu ma cunosti, dar eu am citit mereu mesajele voastre. Admir cu toata puterea forta de lupta. V-am tinut mereu pumnii sa reusiti si m-am rugat pentru voi. Citesc acum de aceasta escare care va da batai de cap; indraznesc sa va recomand un unguent cu antibiotic: Asocilin, daca nu cumva deja il stiti. Este un produs de uz veterinar, dar poate fi folosit fara probleme si de oameni. Contine penicilina si tetraciclina si este exceptional la rani deschise sau cu tendinta de complicare. L-am folosit si eu cand am avut niste zgarieturi urate de tot facute de un motan, dar si pentru copiii mei cand cad si isi ranesc genunchii. Ti-l recomand cu toata increderea.
Dumnezeu sa va ajute in tot ce aveti de realizat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Multumesc mult...dar trebuie sa gasesc ceva fara penicilina, Dan este alergic la penicilina.Alt medicament fara penicilina la fel nu stii???Nu stim ce sa mai folosim...mai nimic nu da rezultate
DOAMNE AJUTA!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Doina, eu v-as recomanda comprese cu ceai de marul lupului; e fantastic, inchide orice rana, dezinfecteaza si cicatrizeaza rapid; numai pentru uz extern. se gaseste in piete la cei ce vand ceaiuri. nu in farmacii.

Sanatate multa si spor la pedalat!







www.aviva.ro/" target="_blank">ai grija de viitorul tau!


Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

Doina, nu stiu alt unguent mai bun, dar ma gandesc si la bitterul suedez. Este din plante si e un bun cicatrizant.
DOAMNE AJUTA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

grija mare! bitterul e cu alcool si arde tesuturile pe rani deshise.

www.aviva.ro/" target="_blank">ai grija de viitorul tau!


Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

Maria, ai dreptate oarecum, dar bitterul se aplica pe rani deschise doar prin tamponare scurta, de cateva ori pe zi, lasand apoi zona libera sa se zvante, iar daca se aplica sub forma de comprese, obligatoriu se va aplica mai intai crema de galbenele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Mariaa, o sa caut ceaiul , dar sa vad unde il gasesc, la noi slabe sperante.Cu bitter nu merge ca am incercat, mai ales ca trebuie sa stea Dan cu pantalonul pe el si e pe fund rana.Escarele astea se fac usor si se vinedeca foarte greu la cei cu paralizie de 11 ani nu a avut asa ceva dar sa stai aprape 30 ore in carut...trebuie sa gasesc ceva sa vindece.
In rest Dan face recuperare multa, ma chinuieste gandul cum sa reusim sa cumparam verticalizatorul???
DOAMNE AJUTA!

Doina Bita

Mergi la inceput