Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou (3)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

daca nu gasesti nici cum, iti trimit prin posta.
incredere multa, o sa reusiti!




www.aviva.ro/" target="_blank">ai grija de viitorul tau!


Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Mariaa, ca sa gasesc ceaiul trebuie sa plec ...nu stiu unde???nici la Alexandria nu vin cu ceaiuri din astea, si daca nu il cunosti, intrebi si iti dau ce vor ei...asa ca te rog sa il cimperi si sa il trimiti prin posta si eu iti trimit cat costa si sa imi pui si cum si cat se pune la un litru de apa ca nu am mai folosit pana acum.
Te rog mult de tot!!!Asta cum poti tu.


Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

doina parca barbye din cate imi aduc eu aminte a folosit un unguent foarte bun pt escara..eu nu pot sa dau de ea..poate reusesti sa o intrebi stiu ca atunci cand am mers la ea i l'am luat eu parca dar numai retin cum se numea...stiu ca era foarte bun..

sditez..gasii in notitele mele CURIOSIN se cheama,,trec pe la farmacie sa vad daca il gasesc aici la mine si ti;l trimit eu..e foartee bunnnn..

doina incearca sa stai linistita..stii ca eu nu stau degeaba..nu va las asa..fac cheta si prin alte parti si incerc sa strang cat pot..vara din Austria am vb cu ea si cauta..cauta verticalizatorul sa'l gaseasca cat mai ieftin..chiar daca plec nu va las...gasim noi solutii si il luam pana la urma..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Liana, eu am intrebat la noi la farmacie, nu au auzit de el.Stau linistita si eu incerc...dar pana acum nu am facut nimic.Dar tot mai caut solutii.Cu ce pot eu cu ce faci tu, cu ajutorul celor care vor sa il ajute pe Dan :O SA REUSIM!!!!!CREDINTA SI RABDAREPuterea mi-o da Dan!curg apele pe el si trege tareeeeeeee!!!!nu l-am auzit sa spuna ca nu mai poate!!!!
DOAMNE AJUTA!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Dan e putin racit.Ii dau strepsilis pentru gat, coldrex.Astept sa vina azi Catalin cu medicamentul pentru escara.A cautat ieri in multe farmacii din Bucuresti sa vedem daca gaseste azi.
DOAMNE AJUTA!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Liana, cum nu poti da de mine....uite eu facui prezenta.
Doina, eu am tras un an cu escara sacrala, la mine a fost gradul 4 medicii spuneau ca o sa mor de la ea...si uitema in viata. Escara lui Dan va trece greu, atataa timp cat o are nu are voie sa faca efort, ar trebui sa il tii cateva zile pe burta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Barbye, nu poate sa stea pe burta...sta in carut pe o camera de masina, iar miscarea e buna, pune in miscare sangele, circulatia...asa ca nu sta pe ea.Daca circulatia ar fi ca la noi s-ar vindeca repede, dar asa...A facut Catalin comanda de medicament, il aduc vineri , sapt. viitoare, a cautat in multe farmacii si i-au zis ca nu este cumparat des.Daca nu am fi stat in plus in Londra...dar asta este, o sa se vindece, imi e ciuda !!!ca in 11 ani nu a avut nici o problema din asta, caci am avut mare grija dar acum mi-a fost imposibil, nu depindea de ce puteam face eu...offffff
DOAMNE AJUTA!!!!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Ieri am fost la banca, nu s-a mai modificat nimic.Am incercat sa iau un credit dar nu pot...avem la casa...chiar nu stiu ce sa fac...doctorii din china ne-au scris sa ne miscam mai repede cu verticalizatorul...dar...

MARIAA 50 ron.
MEGBENG 50 ron.
VIRGI 100 $
LIA 20 $
GEGEA 100RON
MONICA-ELIZABET 50 RON
VIOLETA69 50 RON
AISSA 25 RON
ANDEEEAP 25 RON
DORY232002 20 $
DONATOR ANONIN 1000 EURO
DANELUTZA 50 EURO
MELANIES 68 EURO.

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Buna, draga Doina,
In unele situatii de infectii, e foarte buna solutia de BETADINE (ceva cu iod, dar fara alcool). Exista si sub forma de crema la tub. E un dezinfectant cu spectru foarte larg, si antifungic chiar. Se utilizeaza la dezinfectari inainte de operatii, inainte sa fie facuta incizia (deci tre' sa fie eficace).
Nu stiu insa daca merge la escare!...
Trebuie sa intrebi pe dr. lui Dan daca merge.
Pe mine ma ajuta foarte mult acest BETADINE (la taieturi, cosuri purulente etc.), in special cel solutie. Dar sunt situatii in care merge crema mai bine.
Si am auzit ca ar exista si sapun cu Betadine, dar nu stiu daca e bine sa se foloseasca tot timpul substanta asta...
Numai bine, sanatate cat mai repede.
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Gabi, o sa intreb doctorii din China, caci cea de aici e medic de familie si imi zice mereu ca nu stie ce sa ii dea...le trimit mail acum.
Soni a gasit un verticalizator mai ieftin decat in Romania, acum mai cauta poate gaseste la fel ca functii , poate mai ieftin.
Uitai-l aici:http://www.chinesport.it/cataloghi/fisioterapia/statica_e_deambulazione/lettini_di_statica/08906_markus_b_lettino_di_statica_batteria.php
cel care l-a gasit acum costa 1830 euro plus transportul, mai ramane sa mai ne imprumutam de bani.
DOAMNE AJUTA!

Doina Bita

Mergi la inceput