Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 12

Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 12 | Autor: elyanne

Link direct la acest mesaj

Mamici si viitoare mamici de gemeni & trilpeti:
1234567891011



Listuta gemenilor si pozele lor:

Ianuarie
04.01.2004 – Ioana Miruna & Luca Barbu – Corinaa (web)
08.01.2003 – Razvan & Serban – miruna2bebei (web)
18.01.2005 – Livia & Maya – Lorelai (web)
18.01.2006 – Allesia & Alexandru – laurababy
20.01.2003 – Lukas & Alexander – Tina75 (web)
28.01.2004 – Yann & Philip – Arturicii (web1, web2, web3, web4)

Februarie
01.02.2002 – Maria & Ioana – CameliaH (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=CameliaH" target="_blank">web)
01.02.2007 – Andrei & Stefan – LEVI (web)
08.02.2002 – Andrei Ioan & Andreea Maria – angi_gemeni (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=angi_gemeni" target="_blank">web)
12.02.2007 – Raluca Ioana & Andrei – monica_b (web)
16.02.2005 – Maia & Stefana – doublemom (web)
16.02.2006 – Victor & Dragos – lz_cecilia
28.02.2005 – Vlad & Oana – George si MonicaT

Martie
01.03.2007 – Elias & Simon – Anail (web)
03.03.2007 – Andrei & Mihai – Elyanne (web)
10.03.2002 – Isabella & Nicole – Janin (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Janin" target="_blank">web1)
16.03.2005 – Darian & Rares – ako
25.03.2004 – Mia & Lucas – Simov (Simona) (web)

Aprilie
03.04.2002 – Alexandros & Yannis – Theodora (web1, web2, www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Theodora" target="_blank">web3)
11.04.2007 – Matteo & Luca – Raluk dobos
15.04.2003 – Daria & Catalin – Tamara (web1, web2)
17.04.2007 – Ana Maria & Monica – MadyEr
22.04.2006 – Cosmina & Medeea – alda
27.04.2005 – Alexander Paul & Philip Christian – mariamunteanu

Mai
05.05.2007 – Cezar & Vlad - Lauracatu
13.05.2007 – Maia, Mara & Petra - msemcu (web)
26.05.2003 – Maria-Diana & Elena-Stefania – ione (web1, web2)
27.05.2006 – Natalia Viviana & Victor Andrin – corine_zuzu

Iunie
03.06.2006 – Gabriel & Ioan – Sheannamp (web)
13.06.2005 – Bianca Andreea & Rares Mihai – laura25 (web)
20.06.2005 – Stefan Gabriel & Tudor Mihai – isabelele2 (web)
20.06.2006 – Rares & Andrei & Ingrid – oanna3 (web)
20.06.2007 – Tudor & Roxana Sanziana – mano
26.06.2002 – Daria Rebeca & Robert Armin – Tamyra
29.06.2006 – Anita & Miriam – dalina2x2

Iulie
02.07.2006 - Rebeca & Roberta – gab_ (web)
06.07.2005 – Alexia & Victor – 17lory
12.07.2006 – Ana Teodora & Rares Gabriel – ainia (web)
15.07.1998 – Teodora si Maria – elenacristina
20.07.2005 – Catalin & Adrian – dia_b
22.07.2002 – Alexandra & Carina – cristinacsa (web)
25.07.2001 – Alexia-Rebeca & Anita-Riana – zulu (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=zulu" target="_blank">web1, web2)

August
02.08.2004 – Alexandra & Andrei – MichelleT (web)
05.08.2003 – Stefania & Daniel – simanoro (web1, www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">web2)
09.08.2004 – Alesia & Ianis – maeda alesia
10.08.2003 – Mare & Sara – odaiana (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=odaiana" target="_blank">web)
17.08.2002 – Jonathan Alex & Ashley Constance & Matthew Jacob – Danadarla (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danadarla" target="_blank">web)
20.08.2004 – Eric & Filip – gweno (web)
20.08.2005 – Spiridon & Teodora – nanaoti (web)
26.08.2003 – Horia & Martin – mirupati (web1, web2, web3)
28.08.2006 – Oana Maria & Alexandru Octavia - Rhiannon

Septembrie
05.09.1999 – Luca & Matei – Oana (lucamatei)
15.09.2005 – Darius & Caius – adaca (web)
20.09.2005 – Luca & Matei – marica
23.09.2002 – Filip & Andrei – Amarena (Aurelia)
28.09.2003 – Craita & Crina – Mioara (Craita) (web)
28.09.2005 – Mihai & Gabriel – mireaf (web)

Octombrie
03.10.1995 – Denisa & Eduard – Podeau (Daniela) (web1, www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Podeanu" target="_blank">web2)
06.10.2006 – Fabian & Alexander – AdinaF (web)
12.10.2004 – Tudor-Serban & Vlad-Adrian – IRCal
16.10.2002 – Diana-Maria & Amalia-Ioana – Cosmi (www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=cosmi" target="_blank">web1, web2)
27.10.2006 – Pascal Andreas & Sophia Maria – kokorina
29.10.2004 – Alexia-Maria & Teodora-Andreea – ncristina (web)

Noiembrie
03.11.2004 – Tudor-Andrei & Bianca-Cristina – Ad_riana (web)
05.11.2005 – Oliver & Felix – Pelatia
12.11.2004 – Dennis & Daria – didutza (web)
22.11.1992 – Ioana & Iulia – anatolia
23.11.2006 – Alexia-Ioana & Daria-Maria - Flavia-Ioana (web)
28.11.2004 – Medeea & Matei – aurastanciu

Decembrie
02.12.2006 – Stephanie & Isabelle – mamaana (web)
06.12.2003 – Miriam & Ruth – 2girlsmum (Patricia) (web, web2)
09.12.2005 – Daniel Cornel & Eduard Mihai – TatianaG (web1, web2, web3, web4, web5, web6)
12.12.2003 – Irina & Vlad – monicamihaela
20.12.2004 – Victor & David – Meli



Viitoare mamici de gemeni:


DPN: ... .08.2007 – lachione – &

DPN: 26.08.2007 – thea_m – & (web)

DPN: 03.10.2007 – AYUMI – (web)

DPN: 04.11.2007 – irina_stef –

DPN: 27.11.2007 – paulat –

DPN: 13.12.2007 – Pussi – &



LINKURI UITLE: www.breastfeeding.com/helpme/helpme_images_twins.html" target="_blank">Pozitii de alaptat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

multumim pt. noul capitol!! Sa fie cu noroc!! Doamne ajuta!!!




PUSSI 12+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Dragele mele Elyanne, Laura, Lavinia, Oana si Nana, multumesc mult de tot pentru urarile voastre!
A fost o surpriza frumoasa cand am vazut azi cand am intrat pe forum ca v-ati adus aminte de ziua baietilor mei (Elyanne, La multi ani si tie pentru baietii tai, ieri au facut si ei 3 luni! )
promit solemn ca o sa pun multe poze de la petrecere, imediat ce intru in posesia lor!
A fost ieri o zi foarte frumoasa si emotionanta!
Am sarbatorit primul anisor la casa bunicii, si au fost multi invitati, majoritatea tineri si copii!
Multe bunatati (toata familia a contribuit la pregatiri), gratar, inghetata si torturile (super bune, in forma de cifra 1, ornate cu funda de martipan bleu)!
Baietii mei au fost foarte cumintii, parca stiau ca e ziua lor, le-a palcut sa fie in centrul atentiei!
Momentele cele mai importante (taiatul motului si alegerea de pe tava) au fost foarte reusite: Au stat cumintei in brate la nas ca sa le taie motul nasa (tare bine arata acum fara suvitele acelea lungi care le intrau in ochi).
De pe tava au ales asa: Gabriel- iconita, pix si cheile de la casa iar Ioan-surubelnita, pixul si cheile de la casa Acum nu stiu ce inseamna asta dar eu as fi multumita daca s-ar indeplini.
Au primit multe, multe cadouri: o gramada de hainute, jucarii, un tobogan, o casuta de joaca si un scranciob (din parte dragilor mei prieteni carora vreau sa le multumesc inca odata si aici!).
Singura problema este ca a fost cam cald si, din cauza asta, petrecerea nu s-a prelungit foarte mult. Ar fi trebuit sa o facem mai pe dupa-amiaza caci cu tot pavilionul si umbrela atmosfera era incinsa dar, oricum, cred ca a iesit foarte bine pana la urma.

Eu am stat toata ziua lipita de baieti (ca deh!, acum un an nu am putut sa fac asta) si am fost cea mai fericita dintre toti. Alaturi de mine, taticul lor drag, nu isi mai incapea in piele de bucurie ca am ajuns sa sarbatorim si primul lor an de viata.

Va doresc din tot sufletul meu multa sanatate si minunile voastre duble si triple sa va aduca tot atat de multa bucurie cat ne ofera noua baietii mei Gabriel si Ioan!

Un mare de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gab___ spune:

emotionant eveniment intr-adevar sheannamp si le doresc si eu LA MULTI ANI !!! juniorilor tai desi e cu intarziere. am facut si noi pe 2 iunie 11 luni si le-am sarbatorit tot la munte cred ca fiecare week end il vom petrece acolo pana la toamna. din nefericire tatal gemenutzelor nu va fi alaturi de noi pe 2 iulie cand vom face 2 ani si asta ma intristeaza nu le-a mai vazut pe bebelushe de 7 luni si moare de dorul lor da ce sa fac asta e. si acum sa va zic ce am mai facut in 'excursie' : am mare noroc ca putem sa ne petrecem sfarsitul de spatamana departe de oras, si bineinteles fetele sunt cele mai incantate le place in aer liber si toata ziua se joaca in iarba si nu am nici o treaba , sunt f cuminti si nu le simte nimeni . ieri a reusit si roberta care de altfel ea e nazdravana sa traga pisicu de coada iar rebeca se pune in fundulet in fata ei si o face sa se amuze ca de altfel de fiecare dimineatza rebeca face 'ba ba ba ' si roberta rade cu pofta , cred ca simt ca sunt surori si deja realizeaza ca sunt una langa alta. povestesc d emulte ori de parca ar fi 2 tzatze alteori se amuza una pe alta se joaca si asta ma face tare fericita. imi face si mie bine plecarea asta in week end si ma mai relaxez si eu ca in rest eram tare nervoasa, inca nu am scapat de depresie .
am facut iar gratar deja a devenit o traditie cu mici si cartofi prajiti si au papat si gemenutzele cate 2 mici cu cartofei si am observat ca le-a placut.gata nu va mai plictisesc,am adaugat niste poze noi si speram sa va placa.desi nu stiu d c nu pot posta mai mult de 10 poze.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabi_art_rock/my_photos



salutari tuturor mamicilor puiutilor si gravidutzelor

gab

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gab___ spune:

scuze rectific facem un an nu 2 dar din cauza emotiilor am scris gresit.

gab

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Sheannamp pt. puiutii tai!! trei zile inainte si dupa e valabilvrem poze

fetelor credeti ca are ceva daca pun 2 nasi diferiti? fiecare Titi cu nasul lui?



PUSSI 12+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

quote:
Originally posted by pussi

Sheannamp pt. puiutii tai!! trei zile inainte si dupa e valabilvrem poze

fetelor credeti ca are ceva daca pun 2 nasi diferiti? fiecare Titi cu nasul lui?



PUSSI 12+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi



Shtrumphii au 2 perechi de nasi. La botez a tinut fiecare pereche un bebe, dar tot timpul am considerat ca sunt pur si simplu nana si nanu la amandoi. Adica nu si-au impartit finii intre ei. Pt fiecare din ei, amandoi shtrumphii sunt finutzii lor.
Parerea mea e sa nu-i "imparti", ca in timp pot aparea preferinte si discutii intre copii " ca nana mea e mai frumoasa, ba a mea e mai darnica, ba a mea mi-a adus o minge mai mare ..."

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Ce-mi place sa vad oameni fericiti! Anna s-a vazut din mesajul tau ca esti foarte fericita ! Nu ai scris niciodata asa mult! Ma bucur mult pentru voi! Esti o persoana minunata care merita din plin aceasta fericire! Pupam dulce pe Ioan si pe Gabriel, doi baieti ce vor deveni barbati de casa(cheile de la casa), oameni culti(pixul) cu credinta in Dumnezeu(iconita) si priceputi la toate(surubelnita), nu-i asa?
gab_ ai niste frumuseti de fete! Niste scumpe!Si... ai grija cu micii la copii!
pussi la noi nu-i obiceiul cu mai multi nasi, decat cu o pereche. Insa am un verisor care sta in Huedin si acolo poti pune mai multi nasi , asa a zis el. Tu decizi!
Laura cum ati petrecut?

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gab___ spune:

ainia nu-ti fa griji micii erau de soia iar familia mea e ovo-lacto-vegetariana, deci nu credca le-a facut rau. le-am dat soia si cand erau mai mici si nu li s-a intamplat nimic.


gab

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

am pus poze noi si cateva facute de 1 iunie in oras la joaca cu porumbeii, iarv seara am primit cadou 1 cort de la bunici (nu cred ca apare in pozele de acum ), si girafa ce la promotia cu ursuletii Pampers.

suntem mai bine , ne-a revenit pofta de papa, iar analizele de scaun au iesit pk

ati vazut linkurile cu costume de baie ca nimeni nu zice nimic sau le mai pun o data?


http://www.dropshots.com/mihai3
http://picasaweb.google.com/mihaicaraghiaur/TripletiiMei
http://www.dropshots.com/oanna3
http://community.webshots.com/user/oanna3
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92869 - povestea noastra

Oanna, mami de tripleti Rares, Andrei si Ingrid ( 20.06.2006)


iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

gab_ nu am stiut ca-s mici cu soia! Iti dai seama, m-am ingrijorat cand am citit mesajul tau si am citit ca le-ai dat mici, credeam ca din cei cu carne tocata
oana am vazut costumele de baie. Sunt frumoase si...indraznete(gustul meu) adica sexi. Insa nu pot sa te ajut, n-am mai fost prin magazine la cumparaturi de haine pt mine din....antichitate. O sa-si intoarca toti capetele dupa tine cu asa costumTe pup!
Nu v-am spus ce am facut azi cu profesoara de dans. Si-a cerut scuze, insa nu inainte de a spune ca ce a facut ea nu-i nimic pe langa ce le fac educatoarele copiilor(ca tipa la ei)!!! Am insistat ca ei sunt copii si ca pot ramane marcati de lucrurile rele care li se intampla. Am vorbit frumos cu ea, sa stiti. In final (a fost si ea numai lapte si miere cu mine) i-am spus ca eu sunt un model pt copilul meu si ca el copiaza comportamente de la mine, dar si ca el trebuie sa vada cum ii este parintele alaturi, sa stie ca in orice imprejurari se poate bizui pe noi, parintii lui. Ca puteam lasa situatia asa, fara sa-i mai spun nimic ei , avand in vedere ca maine, la serbare , mai am tangenta cu ea si gata. Insa e spre binele ei sa evite eventuale situatii neplacute(iar am vorbit in termeni blanzi). M-a si pupat cand ne-am despartit! Cred ca usurata ca a scapat ieftin!

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput