Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 12

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gab___ spune:

exista ainia si mici de soia si carnati snitele chiftele si tot ce vrei si oricum sunt impotriva carnii de porc mai ales pe care eu o consider cea mai periculoasa si asa ceva nu as da la copil.
oanna3 am vazut costumele abia azi si ai dreptate alea de la victia's secrets sunt super faine si sunt modele si mai ieftine dar stii cum e e rau ca nu s epot proba iar la sani e iar o problema ca daca sunt lasati nu mai sta asa fain pe bust. dar vergeturile intr-adevar de pe burta nu se mai vad. oricum eu mi-am luat adio de la costum d ebaie eu nu mai pot purta asa ceva, am vergeturi peste tot:sani, burta, coapse...asa ca mai ramane doar sa visez..........................

gab

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Anna multumim mult

Ainia v-am vazut in Mami!
Azi sper sa pot citi articolul... ieri abia am apucat sa rasfoiesc coperta.

pussi ai mei au o nasa. La botez a fost ajutata de mama ei, care a tinut un bebe... iar lumanarile le-au tinut tatal si fratele ei. Dar nasa lor este doar ea.

N-am avut net ieri, toata ziua... Acu' trebe sa recuperez


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Am avut o zi asa plina ieri si asa zapacita am fost incat am uitat sa va spun un lucru f f f important pt. mine :
AM APARUT IN REVISTA "MAMIIIIII"!!!!!!!!!!!
Deci paginile 14 si 15!!!Deocamadata am cumparat 4 reviste (3 le pastrez pt copiii mei sa le aibe si ei cand vor fi mari cate un exemplar, iar una i-o trimit doctorului in plic , deschisa la pagina noastra).
Ce vigilenta esti, Eliana!
Pupici!


Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gab___ spune:

felicitari ainia eu inca nu am apucat sa iau revista sper pe vineri sa o gasesc si sa va vad si in revista.
inca o data felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!

gab

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Noi suntem bine! inca ! Am sensazia ca-i simt in burtica(seara pe la 19-21) daca stau in pat!Maine facem morfofetala si poate aflam si culoarea celuluilalt carucior!

oanaam vazut costumele de baie, ff frumoase! Parca tu esti din Tm, in Mall ai incercat?
gab zi-mi ce sa fac sa nu am vergeturi? Ma dau cu crema Mustela, e suficient?
ainiail rog pe tati sa ne cumpere revista
Laura25,elyanne,ainia, aici nu e obiceiul sa fie mai multi nasi, dar m-am gandit ca daca sunt 2 merge! As vrea s-o pun pe nasa noastra de cununie si pe o verisoara care mi-e apropiata si stiu ca-si doreste! Eventual as putea sa nu nominalizez cine naseste pe cine si sa vb cu preotul sa le puna sa mai schimbe intre ele! O sa ma mai gandesc!



PUSSI 12+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gab___ spune:

daca te faci zilnic pe coapse sani burta atunci da pt ca eu nu am folosit cu strictete si stiu ca mustela sunt f bune. unele mamici au foflosit si ulei de masline cum e cel din market si s-au masat apoi cu un prosopo aspru si nu au avut vergeturi. acum depinde oricum de piele banuiesc. la mine mai ales pe burta tot s-a rupt.am avut si o sarcina mai nasoala.
oricum ingrijeste-ti pielea ca tenul!!!

gab

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Anna la multi ani pentru Gabriel si Ioan !!
Sa creasca mari si fericiti alaturi de parintii lor! de la Stephanie si Isabelle

am inceput diversificarea...merge taaaaareee greu, azi nu au mai vrut de loc 'terci' (cereale); incerc maine sa le fac mai apoase; in schimb nu stiu cum ca ajunga la tzitzi mai repede dupa ce le dau cereale
iar aici nimeni nu-ti spune cat ar trebui sa le dai copiilor sa manance pt ca 'fiecare copil e unic' (dar macar o estimare ar fi fost buna...)

Lavinia, felicitari!! Articolul apare si pe net??

pussi depinde foarte mult de piele daca faci vergeturi sau nu: eu la Tudor m-am dat cu Nivea din cand in cand si nu am avut nimic, iar la fete nu m-am mai dat cu nimic (ca nu ma mai interesa) si tot nu am facut

pup mamici, bebici si burtici,


Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

mamaanada, stiu cum e la inceput cu diversificarea.Noi am inceput cu suc de morcov. Am citit in "Mama si copilul" ca la americani se incepe cu cereale. Succes si rabdare! Multumesc pentru felicitari!Nu, nu apare pe net, insa povestea o poti citi la semnatura mea, "Franturi din viata". Aici e toata, insa in revista au lasat doar ceea ce avea tangenta cu ideea revistei-copiii. In revista nu au schimbat multe lucruri(ma asteptam sa o cosmetizeze), au schimbat exprimarea sotului cand a aflat ca va avea gemeni si au umblat si la cuvintele doctorului. In rest e ok.
Am fost ieri la Andrei la serbare. Ca o desteapta m-am dus cu acumulatorul de la aparat aproape gol!!!Plus ca fiind aparatul nou, nu prea am stiut sa reglez imaginea. Cand sa fac poze cu doamnele educatoare pac! mi s-a descarcat de tot!!Bine ca am reusit sa fac cateva poze!
Andrei la serbare.
Pupici!

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

gab_, mamaana e clar ca depinde de piele! o sa ma dau totusi zilnic cu crem!
ainia am vazut pozele de la serbare! in posesia revistei inca n-am ajuns!



PUSSI 12+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Multumesc inca odata pentru urari!

Lavinia, am cumparat revista si am citit povestea ta (cu multa emotie si un sentiment acut de "deja vu")!
Mi-a confirmat ca noi, mamicile duble si triple suntem intr-adevar binecuvantate de Dumnezeu!
In ceea ce priveste pozele din revista, ca ai niste copii superbi deja o stiam dar asa am putut vedea ca si tu esti o frumoasa!
Sa traiti si sa va dea Dumnezeu multa sanatate si noroc!

Mamaana, iti spun din proprie experienta ca zilele linistite de alaptat exclusiv s-au dus! De acum inainte, nu stiu pentru cat timp, totul se va invarti in jurul meselor (cel putin la mine asa e)! iti tin pumnii si iti doresc din tot sufletul ca printesele tale sa nu fie mofturoase!

Pussi, nu vreau sa te descurajez dar daca ai predispozitie la a face vergeturi atunci nu exista crema care sa le impiedice sa apara! Singurul lucru pe care il poti face este sa eviti sa te ingrasi mult si rapid pentru ca asta intinde pielea si favorizeaza ruperea fibrlor elastice din piele, cauza formarii vergeturilor!
Si crema este buna dar trebuie sa te dai si dimineata si seara si sa si masezi usor zonele respective!
Sa stii ca nu trebuie sa maninci pentru 3, cel putin nu cantitativ, insa trebuie sa incerci ca alimentatia sa fie variata si sa contina cat mai multe fructe, legume, lactate si carne! Nu ai nevoie de dulciuri si nici de grasimi (decat daca ti-e pofta)!

Pupici!

PENTRU UN COPIL MAI SANATOS SI MAI INTELIGENT


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput