Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 98

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

As asuga si eu citeva sugestii la ceea ce a scris ForemanElf.
E un lucru stiut si omenesc ca lumea nu doneaza doar de amorul artei. Sau cei care o fac sint foarte putini. Trebuie un incentive, o motivatie. Cel mai bine functioneaza bazarurile sau petrecerile, cum a spus Elf.
Din pacate si in comunitatea noastra de aici se intimpla multe tragedii. Acum mamicile cu care ma vad eu organizeaza o serie de actiuni caritabile pentru o familie extrem de lovita (mamica cu doi copii sub 2 ani are cancer terminal). Pina acum, o sa rideti, cel mai mult succes l-a avut o petrecere cu obiecte erotice - asta e, femeile astea de pe aici au aceasta pasiune. Se adunca mai multe gagici la cineva acasa, un moderator face o prezentare si apoi fiecare isi cumpara ce vrea intr-o camera separata. Pina acum, la cele doua petreceri, moderatorii au donat comisionul lor.
Petrecerile astea se fac cu o groaza de obiecte, de la ustensile de bucatarie la creme de fata.
In urmatoarele luni vom face:
- o carte de bucate cu retete pe care le-am adunat cu toate, din ce stim sa gatim fiecare. Speram sa o vindem si sa donam toti banii.
-un tirg cu arts and crafts - obiecte decorative, de imbracaminte, haine pentru bebelusi. Este implicat si un magazin de lucruri second-hand de bebelusi.
-o tura la fleet market (la tirgul cu vechituri) cu lucruri pe care le are fiecare in casa.

Le scriu aici pentru ca poate mai ales cele care sinteti in Canada puteti prinde vreo idee.

in continuare pentru Diana.

-


Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Acum incerc sa citesc si eu din urma, sunt la pagina 52, dar nu ma pot aptine sa nu scriu si eu ca sunt alaturi de aceasta familie greu incercata.

Diana este o scumpete de fetita si in acest moment nu-mi pot dori nimic mai mult decat sa stiu ca si Diana va fi bine. Il rog pe Dumnezeu sa-mi accepte si mie rugaciune pentru Diana.

Inima noastra este langa voi.

_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam..


Sa fim alaturi Diana fetita Laurei_B!

_

Lucia, mami de Evelyn si sotie de Csaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

quote:
Originally posted by ForemanElf


As vrea sa va mai rog ceva;
mie mi s-au terminat demult cecurile si nu mi-am mai facut altele fiindca nu folosesc. E vreo fata din Toronto care vrea sa trimita un cec pentru Laura, cu care m-as putea intilni saptamina viitoare, sa ii dau niste bani? Daca e cineva care accepta sa adauge si banii mei la banii pe care vrea sa-i trimita, va rog mult, dati-mi de stire.

va multumesc mult,
Laura

"We don't see things as they are. We see them as we are."
Anaïs Nin (1903-1979)



Laura, daca vrei imi poti da mie. Eu vroiam sa trimit un cec in weekend-ul asta, dar mai pot amana cateva zile pana ne intalnim. Scrie-mi pe pm.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Bic, aici nu ar merge nici macar asa ceva. Mai ales in comunitatea romaneasca... nu vreau sa fiu anti a ceea ce am mai drag in mine, dar inca simt nodul dezamagirii in git de la ultima tentativa de a stringe bani pentru vicitimele inundatiilor de acum citiva ani si pentru baietelul din Constanta (de aici, de pe DC, mai stie cineva cazul, ceva despre acel copilas!?!) Si cum spunea si ForemanElf, exact cei care au mai mult, aceia nu dau. Nici eu nu am primit atunci nici un banut de la firmele si magazinele romanesti de aici. De fapt, am intrat sa va spun ca am vorbit cu unul din baietii de la unul dintre ziarele de aici si i-am spus ca as vrea sa puna un anunt umanitar in unul din numerele urmatoare... Nu are loc pentru urmatoarele 4 numere! Sa va mai spun ca ziarele sint facute cu stiri luate de pe net si re-aranjate!?! Ma rog, convorbirea s-a terminat cu intrebarea lui daca nu pot sa mai lucrez citeva numere la ziar, ca baiatul care lucreaza acum pleaca in vacanta. Si eu! Na!

Romanii adevarati tot aici sint! Tot de aici se va stringe grosul si sufletele lor tot aici vibreaza. Si pe inca cele citeva forumuri de romani... dar nu pe toate. Ce pretentii sa mai ai de la altii straini de natia noastra...

CORNELIA www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">13+ , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tash spune:

La Multi Ani! Laura, multa sanatate fetitei si sotului, iar tie putere sa invingi obstacolele!
Am aflat tarziu despre ceea ce s-a intamplat, prin intermediul altei forumiste. Nu exista cuvinte sa spun cat de profund am resimtit vestea, mai ales ca si fetita mea are aceeasi varsta cu Diana...
Vreau si eu sa contribui, noi suntem de putin timp in Canada, insa as dori sa ii aducem o bucurie Dianei in fiecare zi, cat de mica.
Toate gandurile noastre bune pentru Diana si recuperarea ei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Exista vreo persoana de contact in Toronto? Stiu ca si acolo sunt oameni care ar fi dornici sa ajute.

Poate sa-mi trimita si mie cineva pe PM datele lor de contact? (nr. de telefon al tatalui si adresa lor)
Va multumesc!


Diana, Laura si Andrei, sunteti in gandul si in rugaciunile mele mereu.

_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam..


Sa fim alaturi Diana fetita Laurei_B!

_

Lucia, mami de Evelyn si sotie de Csaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

salutzica

Anca astept in continuare pagina care atzi facut-o pt anuntul lui Laura, merg duminica la biserica, o sa-l trimit si in comunitatea romaneasca de aici, o sa incerc sa-l traduc si-n franceza sa-l aratat la munca, eu lucru la Univ in cercetare, ma loversc tot timpul de doctori si cercetatori, nu stii de unde sare iepurele si imi mai lasa cineva un cec

Andrei cum se mai simte? despre el nu s-au scris prea multe, el va ramane in scaun toata viata? avand in vedere consecintele accidentului el se poate intoarce la acelas loc de munca? face teren sau are numai munca de birou?

ma gandeam si la o pagina web cu cazul dianei, dar eu nu ma pricep din pacate

Diana esti in rugaciunile nostre in fiecare seara, Stephanie itzi trimite multi bizou de la departare
Laura

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Lucia ti-am trimis datele prin PM

Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

tot eu

ma gandeam o ceva...in genul, cum pe DC se primeste un semn de donator, in cazul persoanelor ca nu au cont pe dc, nu am putea sa gasit ceva ca un semn de donator, se stie bine ca nu se doneaza bani asa.......

nu stiu ce ar putea fi, ceva care sa le lase o amintire si care nu costa, eu m-am gandit la urmatoarele, asta pt actiuni ca cele facute pt Dan, la toronto, eu o sa incerc sa ma organizez pt QUEBEC CITY, SI DACA CINEVA MAI ARE IDEI PUTETI SA MI LE SPUNETI:

o poza cu Diana o parte in care rade si una in care e conectata la aparate, binenteles am nevoie de acordul Laurei pt asta

un pix cu numele Diana, am vazut la dollar store, ma gandesc ca daca cumpar in cantitate mai mare poate primesc o reducere

o floare gen brosa, sau o agrafa de par, sau nu stiu bratarele lego pt copii, vazusem la magazinul de copii de la noi cu vreo 75 de centi, sau nu stiu, o minge, o bila colorata....cveva

poate se mai combina cineva.....

sunt la prima actiune de genul asta asa ca nu promit multe, nici nu stiu sdaca o sa reusesc sa strang ceva, dar incerc

Pupici multi Dienutzei


Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Saje spune:

ANDREI E ACASA!!! DOAMNE AJUTA!

L-au adus acasa ieri dupa-amiaza, e cel mai bine pentru el. Inca se deplaseaza cu ajutorul mergatorului, nu poate cobori singur scarile, dar important e ca e acasa. Acum se simte si el mai util, se va ocupa de gasitul unei masini, re-search pe internet, platit facturi samd.
Dienuca e si ea stabila, a dormit binisor azi-noapte, acum dimineata a stat singurica in scaunelul ei, s-a uitat la tv si a lasat-o pe mami la o pauza de cafea, cu conditia sa-i aduca si ei putina apa. Scumpa mica.

Ziua de azi a inceput cu vesti bune. Sa dea Dumnezeu sa fie tot asa de-acum inainte.

Mergi la inceput