Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Piticutz, am inceput sa scriu un mesaj... dar nu am avut puterea sa-l termin, asa ca l-am sters. Descrierea ta a fost sfisietoare si desi aveam imaginea ei in minte din descrierile Laurei, confirmarea ta m-a terminat. Pling si ma rog sa fie totul bine si sa o ajute Dumnezeu pe aceasta micuta sa se faca bine si sa poata fi din nou copilul care a fost. Diana si Laura, sintem aici si nu trece ora sa nu ma gindesc la voi si sa ma rog pentru sanatatea micutei.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Nu am mai reusit sa iau legatura cu Laura, suna ocupat in permanenta; intre timp a trebuit sa plec ... . Nu stiu daca e o idee chiar asa de buna sa o sunam dimineata intre 7,30-8,00, pentru ca tocmai atunci incep medicii sa vina la ea si nu prea poate vorbi.
Piticuz


Cami
www.idieta.ro/show_ticker_image.php?scope=&rigla=10&slider=13&&weight_start=71,7&weight_current=59,4&weight_target=59,7" target="_blank">Silfiduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Doamne ajut-o pe micuta Diana!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Cami, mie Laura mi-a spus ca medicii vin incepand cu 8:30. Adevarul e insa ca nu poti stii cand vin medicii, am sunat-o si pe la pranz si tot veneau medici. Eu zic ca in cazul Dienutei, cu complicatii, medicii pot aparea oricand. Intrebam daca poate vorbi si revenim, sau suna altcineva.

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!

Am un anisor deja!

2 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ferigutza spune:

Fetele care ati vorbit cu Laura, puteti sa dati detalii despre:
-este un spinal cord injury? complet/incomplet?
-la ce nivel? din descrieri pare a fi o leziune cervicala.

Daca veti informatiile de mai sus, postati-le va rog, poate pot veni cu vreo sugestie. Eu lucrez in departamentul de reabilitare la un mic spital din Michigan, nu avem cazuri atat de complicate, dar am studiat spinal cord injuries in scoala...poate o pot ajuta cu vreun sfat pe Laura, cel putin prognoza in linii mari.

Eu intru extrem de rar pe forum, dar o prietena a mea mi-a semnalat cazul Dianei. Am citit toate postarile de pana acum...tulburatoare.

Ii doresc recuperare maxima micutei.

Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticutz spune:

Din pacate, nu am apucat sa o intreb exact despre asta, chiar ar fi bine sa stim, intr-adevar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Fetita mea si cu mine o vom pomeni pe Diana in fiecare seara, dupa rugaciune. Si o sa vezi, Laura, ca toate rugaciunile noastre de-aici, de pe DC, vor face mult bine.
Bunul Dumnezeu sa va ajute sa treceti cu bine prin aceasta experienta tulburatoare.

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Fetelor multumim de vesti.

Eu am intrebat-o pe Laura la ce ore e convenabil sa sunam si ea mi-a zis intre 7:30 si 8 seara si dimineata. Dar nici ea nu stia saracuta exact pentru ca medicii vin si pleaca la diferite ore. Asa ca eu zic sa pastram in continuare aceste ore si daca se intampla sa vina medicul in timpul convorbirii inchidem si sunam din nou in cateva minute.

In seara asta suna NElia.
Marti dimineata suna Corinadana, iar seara sun eu.

Pentru miercuri seara ramasesem sa sune Carmenbr
Miercuri dimineata se ofera cineva?

Va rog eu din suflet sa cititi toate mesajele ca altfel ne incurcam cu sunatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Dumnezeu sa aiba in paza micul sufeltel! Ne rugam pentru tine Diana!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocs02 spune:

Sa speram ca, cu ajutorul bunului Dumnezeu, se va sfarsi cu bine aceasta experienta tulburatoare.
Laura, esti o mama puternica fara nici o indoiala, si vei reusi sa-i dai din puterea ta si micutei Diana, pentru a lupta impotriva bolii.
Multumim fetelor pentru vestile bune pe care ni le dati.

pentru Diana si parintii ei.

Mergi la inceput