Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piticutz spune:

Sun eu miercuri dimineata.Imi notez pe calendar(just in case...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Pt ca dimineata n-a mai apucat sa sune Cami, am sunat eu acum cateva minute si ...m-am speriat. Glasul ei curajos pe care-l stiam, era stins acum. Incerca ea sa zica ceva, dar am intrebat-o imediat ce face Diana. Si...mi-a zis ca azi au asezat-o in scaun pt cca 1 ora si cand au vrut s-o aseze inapoi in pat, au pierdut-o cateva secunde, minute, nu stiu, cu respiratia...Laura a vazut-o innegrindu-se si s-a speriat tare rau...medicii au restabilit-o imediat...explicatia lor a fost ca de la miscatul asta orizontala-verticala-orizontala, lichidele in organism s-a miscat si au blocat caile respiratorii, chiar daca ea respira cu ajutorul unui tubuletz..asta e ceea ce Laura mi-a spus (repet nu am cunostinte medicale si imi asum vina daca nu explic cum trebuie, dar nu stiu).Acum era bine, dar a tras o spaima de zile mari.
Dupa-amiaza in jurul orei 5PM e programata operatia prin care i se va muta tubuletul cu care o hranesc artificial din nasuc in stomacel. Se pare ca sunt sanse sa fie o operatie laparoscopica, deci mai putin invaziva, dar tot va fi anestezie, deci hai sa ne unim puterea rugaciunilor si sa o ajutam pe Diana sa depaseasca si acest pas in refacerea ei.

Nelia, asteptam vesti de la tine diseara.
Doamne ajut-o pe Diana!

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!

Am un anisor deja!

2 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

vai carmen,mi-a stat si mie inima in loc citind rindurile tale.ma bucur insa ca au trecut cu bine si peste acel moment.Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaA spune:

Carmen, multumim pt vesti. Uff, ce sperietura.Doamne ajuta sa treaca cu bine peste operatie si sa fie bine. Poate s-au grabit un pic medicii ca au tinut-o in fund o ora dupa ce 3 saptamani a stat intinsa saracuta. Zic si eu.

Diana, pui mic iti doresc din suftelt multa putere si multa incapatanare sa te faci bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Doamne ce tare m-am speriat.... mi-a stat inima in loc, am si uitat sa respir. Bine ca micuta Diana si-a revenit repede.
Papusica scumpa sa lupti tare si sa te faci bine. Abia astept sa te cunosc si pe tine si pe mamica si taticul tau. Dana mi-a povestit multe despre voi si mai ales despre tine. Stiu ca esti o fetita foarte puternica si ca ai o vointa de fier. Si mai stiu ca Doamne Doamne este linga tine in tot momentul si o sa te ajute sa te faci bine. Te-am vazut si in poze alaturi de nastrusnicul Stefanel. Sa te faci bine copilas scump si frumos si sa vi acasa repede.
Curaj Laura si Andrei, Dumnezeu si buna lui maicuta sunt linga voi.
Sunteti in rugaciunile mele tot timpul.
Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Vaaaiii Carmen pana sa citesc tot,am inghetat,mi-a stat inima in loc.Doamne de ce trebuie sa se chinuie asa de tare un sufletzel nevinovat
Ma Bunului Dumnezeu ca micutza Diana sa se faca bine si cand va creste sa vorbeasca cu Maya mea aici la noi pe
Laura fii tare,Dumnezeu e BUN si MARE si ai sa vezi ca pana la urma puisorul vostru va fii bine.

Daca pot ajuta cu ceva,macar cu un telefon,va rog fetelor sa imi spune-ti.Chiar daca nu o cunosc personal si nu ma cunoaste,o sa ajut cu mare drag.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandanescu spune:

Doamne Dumnezeul nostru, Parintele nostru Ceresc,
Care cu bunatate si cu binecuvintarea Ta
Ne-ai daruit privilegiul de a avea copii,
Primeste multumirile noastre
Si ne invredniceste cu harul si cu ajutorul Tau
Ca sa ne aperi si sa ne vindeci copiii credintei Tale,
Ai evlaviei si ai dragostei pe care Ti-o purtam
Si lasa-ne sa ne bucuram de ei,
De fiecare etapa a virstei lor fara de prihana
Si Iti incredintam viata lor in intregime in miinile Tale sfinte
Pentru a o ocroti si a o salva,
A o indruma catre mostenirea vietii vesnice.
Aibi mila de copiii nostri si protejeaza-i astazi
Cind au mare nevoie de miinile Tale sfinte
Ca si cum l-ai proteja pe Fiul tau, Iisus Hristos,
Daruieste-le zile si sanatate si ajuta-ne pe noi parintii
Sa intelegem si mai bine rostul vietilor nostre,
Ca impreuna cu copiii nostri sa putem sa Te laudam
Si sa-Ti multumim pina la sfirsitul veacurilor.
Ajuta Doamne, ingerasul Diana Maria,
In mare suferinta si nevoie,
Sa se faca bine, sa mearga din nou,
Sa rida si sa se joace ca si copilasii ceilalti,
Ca si fetitele noastre si da-i zile multe sa-si bucure parintii,
Care si ei au nevoie de sanatate si de ocrotirea ta divina.
Ajuta, Doamne, pe toti cei care cred in Tine
Si care Ti se inchina si care sint pe pat de boala si de suferinta
Ca mare este numele Tau si vie este Imparatia Ta,
In veci vecilor, Amin !

Dandanescu - tatic
(rugaciunea unui tatic foarte miscat de groaznicele incercari si care se roaga pentru Diana Maria, Laura si Andrei)




Dumnezeu sa ne binecuvinteze pe toti !!
Mamica Daniela si Minunile ei, Dania Maria(Melitza) si Christiana Victoria (Bebelusha)
Vezi pozele noastre aici : http://community.webshots.com/user/dandanescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ferigutza spune:

Ceea ce i s-a intamplat Dianei pare sa fie un episod de orthostatic hypotension fetelor. Din cauza ca nu are tonus muscular la abdomen si membrele inferioare, fetitza are tensiune(blood pressure) scazuta. Intr-adevar episoadele de orthostatic hypotension apar cand se schimba pozitia din orizontala la verticala. (supine to upright).Simptomele sunt ameteli, greata si pierdere a cunoshtintzei. Pacientul trebuie reclinat pana simptomele dispar, dar in terapie trebuie lucrat spre marirea nivelului de toleranta a pozitiei verticale si crestere a nivelului de activitate.

Terapistii de acolo ar fi trebuit sa o previna pe Laura ca astfel de episoade pot aparea in timpul transferurilor.

Un alt fenomen care poate aparea este autonomic dysreflexia. Simptomele de data asta sunt: durere de cap f puternica, anxietate, transpirare excessiva, frisoane, tensiune f mare si batai de inima reduse. In cazul acesta, trebuie indepartati stimulii care au cauzat fenomenul si pacientul pozitionat in poz. verticala (upright sitting).


Spuneti-i Laurei sa intrebe terapistii cand vin la tratament cat mai multe intrebari. Sunt multe lucruri pe care trebuie sa le invete...din pacate.


O sa va mai urmaresc si mai postez cate ceva.

Numai bine micutei.

Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Laura sunt cu tot sufletul linga voi doua, trebuie ca Diana sa se faca bine! Absolut ingrozitor ce vi s-a intimplat..!!Imi revin in minte de citeva zile vorbele tale, asa e cum spui..e cel mai greu lucru pe lumea asta, sa-ti vezi copilul in pericol, sa-l vezi suferind.Dar o sa fie bine! Diana o sa treaca peste toate!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Off,Doamne,pui mic,prin ce ti-e dat sa treci Mi s-a taiat respiratia,Carmen,citind postarea ta.
Doamne,ai grija de Diana si ajut-o sa se faca bine!

Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput