Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

ooof,mi s-a facut pielea de gaina cand am citit ce ai scris Ana!Ma bucur enorm ca Diana e mai bine,sa dea Dumnezeu sa se faca bine cu adevarat cat mai curand!
Ana,daca mai poti deschide subiectul despre banuti nu ezita,poate totusi putem sa o ajutam cumva,stiu ca platesc asigurarile,da ce este extra,poate facem o cheta ceva si da fiecare cat poate!

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

COnchita, cu solidele, am inteles ca din cauza interventiei de astazi, incepand de aseara la ora 12 nu mai avea voie sa-i dea nimic de mancare, dar dupa operatie vor incepe din nou..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Fetele, eu pot suna numai seara la Laura, iar astazi mi-am propus sa-l sun pe Andrei, asa ca altcineva poate sa sune diseara...

Dana, poti face tu listuta cu telefoane pentru urmatoarele 2-3 zile? sa nu ne incurcam, ca multe putem suna la aceeasi ora...

Am uitat sa mentionez asta ieri, Laura va multumeste din suflet pentru tot ce ati facut pentru ea si mai ales pentru Diana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Doamne ajuta in continuare. Si eu deabia astept sa ajung la calculator sa mai citesc vestile. Fetelor va multumim mult.
Eu as mai putea suna doar seara, dar nu as reusi sa va scriu decat a doua zi dimineata.
Multa sanatate lui Andrei si ne rugam in continuare pentru Diana.
Laura suntem alaturi de voi.

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

In seara asta a ramas ca sun eu, intre 7.30 si 8? Nu? Eu as putea suna si acum, daca raspunde si poate vorbi, bine, daca nu revin cind imi spune ea. L-a sunat cineva pe Andrei? Stie cind e disponibil pentru primit telefoane? Mai astept un pic, sa vad ce mai scrieti si ce spune Cami, daca a reusit sa mai vorbeasca. Daca nu, pe la 15.30 pot suna si eu sa vedem daca s-a terminat cu operatia. Daca nu o gasesc, voi suna la 7.30, ca pina atunci nu voi mai fi acasa. Sper sa fie totul bine!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Lacrimi de fericire am varsat pe taste..... Doamne ajuta!!!

As putea suna si eu oricind, fie zi, fie seara, si sa scriu imediat "raportul" pe DC, dar sincer, cred ca numai as plinge la telefon, asa ca mai bne sunati voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticutz spune:

Am fost ieri la ele intr-o vizita scurta si de cum am iesit de-acolo chipul Dianei mi-a ramas in minte, m-am gindit la ea toata noaptea, puiut mic si neajutorat, cum statea in "costumul acela de ...cosmonaut" nemiscata, cuplata la aparate printr-o gramada de tuburi...miscindu-si buzele si incercind sa articuleze "pop-si-cle", si "cho-co-late", cu ochii ei frumosi mari, caprui...
Cum deschidea buzele i se vedeau dintisorii micuti, ca de soricel...
Laura era numai ochi si urechi la gesturile Dianei, statea cu un prosopel umed in miini si o racorea.
Cum clipea din ochisori in semn de "da", sau "nu", fara sa se poata misca deloc,deloc...
Mi s-a rupt sufletul nu atunci cind am vazut-o, eram prea concentrata sa observ toate cite erau in jurul ei in camera(m-am uitat pe "foaia de prezentare" de la intrare in salon unde erau poze cu ea, scria care sint prietenii ei, culoarea ei preferata, ca ii place sa mearga cu bicicleta si ca este foarte activa, si multe altele despre ea), ci atunci cind cerea repetat sa manince si Laura ii explica de fiecare data cu o voce calma: "nu se poate acuma, miine vine nenea doctorul si atunci o sa vorbim cu el,bine?"
Si zau ca azi noapte pina pe la 3 am avut-o inaintea ochilor pe Diana...
Doamne, prin ce trece familia asta!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticutz spune:

Despre postarile de aici: i le-am scos la imprimanta pe cele de pe ultimele cam 12-15 pagini, cite se adunasera pina pe la ora 1 p.m. ieri(in total s-au adunat cam vreo 40 de pagini scoase).Daca e cineva care s-a gindit sa faca asta - sa nu le mai selecteze si pe cele pe care deja le are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Piticutz, m-a emotionat enorm mesajul tau. Sunt sigura ca Dumnezeu le va intari pe Laura si Diana, ca rugaciunile tuturor vor avea un ecou. Ma uit la copilasul meu cum se joaca si ma gandesc ce fericita sunt! Dumnezeu sa aiba grija de toti puisorii de pe pamant!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Doamne ajuta, ma rog in continuare sa fie bine Diana!
Piticutz multumim de vesti si cred ca e greu sa o vezi asa pe pausica..offf.

Denisa 34 si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Mergi la inceput