Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 124

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

DanaA,mersi mult de lamuriri.Deci daca scapa de tubulet,sa inteleg ca va putea vorbi.Sa ajute Bunul Dumnezeu sa se faca cit mai repede bine.
Eu credeam ca nu mai are capacitatea de a vorbi,dar bine ca m-ati lamurit.
la toate sufletistele .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

DanaA, hai ca te sacai si io cu intrebarile: cam cand estimeaza medicii ca i-ar putea scoate Dianei tubuletul ala, stii cumva? da, Laura e minunata, am stiut din prima clipa cand am vorbit cu ea, e o mama extraordinara. nu si-a pierdut speranta si increderea nici o secunda, mi-e tare draga...

Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as īntoarce-n chaos...
*********
Rugati-va pentru Diana si Sonia * Alaptatul Help-Line * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
*********
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

Nu va suparati pe mine ca intervin -sunt sora Laurei, matusa Dianei.... nu ca as stii mai multe decat fetele care o viziteaza...dar, din cate am discutat cu sora mea...si avand in vedere cunostintele mele rudimentare de medicina (desi acum sunt arhitecta, mi-am dorit sa urmez medicina initial... dar mi-a lipsit sangele rece necesar... in schimb, am ramas pasionata de logica constructiei corpului uman) pot sa va spun partial, din cate am inteles, urmatoarele, despre capacitatile actuale ale Dianei- Dana spune ca Diana ca nu poate vorbi MOMENTAN pentru ca IN PRIMUL RAND NU POATE RESPIRA SINGURA...
De fapt asta e cel mai important aspect pentru care ne rugam
in momentul de fata - sa ajunga SA POATA RESPIRA SINGURA! Apoi, capacitatea de a scoate sunete este implicita....
"daca scapa de tubulet" cum zice alincic e un fel de a spune.... de fapt... daca va RESUSI SA RESPIRE SINGURA ar fi corect spus... si speranta pe care o avem!

DECI; tubuletul de respirat este un "MUST" pentru A TRAI... momentan... NE RUGAM si SPERAM ca DIANA sa poata RESPIRA SINGURA - asa cum o facem noi toti, restul, fara sa ne punem problema asta...!

Sunetele se formeaza prin vibrarea corzilor vocale ... date de aerul EXPIRAT prin laringe... DECI - trebuie sa-ti controlezi expiratia ca a poti scoate sunete... Dar daca dina NU POATE RESPIRA SI EXPIRA..... singura....

In fine... cam asta inteleg eu... Dar pe 17 august voi ajubnge acolo si probabil ii voi asasina pe medici cu intrebarile... sper sa si-mi raspunda ....

SA NE RUGAM PENTRU DIANA! Si ca ea sa poata respira din nou SINGURA!

DOAMNE AJUTA!


BRINDUSA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Dana, bine ai revenit! Ti-am trimis PM ieri..

Da intr-adevar, si asta cred ca a vrut sa spuna si Dana (poate nu reiese clar din mesajul ei) Dienuta nu poate respira singurica, si tubuletul acela o ajuta sa respire... se va incerca sa i se dea din ce in ce mai putin oxigen prin tubulet si sa se vada cum va raspunde corpul ei, asta insa dupa ce scapa de secretiile care acum sunt un potential pericol pentru plamani.. Noi speram ca va reusi, mai ales ca a mai fost in caz asemanator in spital, un baietel aproape de aceeasi varsta cu Diana, care dupa aproximativ 3 luni a reusit sa scape de aceste secretii, dar dupa aceea insa a putut respira singur.

Fetelor, haideti sa continuam sa ne rugam pentru ca Diana sa poata respira singurica, rugaciunile noastre vor face minuni! Doamne Ajuta!



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


noi suntem aici,

nu e zi in care sa n-o pomenesc in rugaciuni, cit pot si stiu eu sa ma rog, Tudor si Diana vin mereu primii in gind; mai inainte sa intru pe topic aparuse o poza acolo la albume cu Andrei si cu frumoasa fetitza pe umerii lui...m-a pufnit plinsul.......

Doamne, Dumnezeule...

http://www.floriinro.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by AncaMaria
Fetelor, haideti sa continuam sa ne rugam pentru ca Diana sa poata respira singurica, rugaciunile noastre vor face minuni! Doamne Ajuta!

Anca & Bianca (19 iulie 2004)

Rugati-va pentru Diana



nu cred ca e zi sa nu ma gandesc la Dienuta si sa ma rog pentru ea, sau sa nu intru aici la topic sa vad ce mai fac ea, Laura si Andrei...sunt convinsa ca o sa fie bine si ca vor trece toti trei peste incercarea asta deosebit de grea.

Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as īntoarce-n chaos...
*********
Rugati-va pentru Diana si Sonia * Alaptatul Help-Line * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
*********
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

Din pacate am fost atat de prinsa in propriile mele probleme, incat am uitat sa privesc in jur...imi e rusine ca abia acum aflu intreaga poveste a Dianei si sa incerc sa o ajut....
In mod cert, in rugaciunile de seara pe care le fac cu fetitza mea o voi pomeni si pe Diana...are mai multa nevoie acum ca niciodata...ingerasii sigur vor veghea asupra ei, iar Dumnezeu nu va lasa fara raspuns atat ruga...

Curaj pui de om...toti ingerii si Maicutza Domnului sunt alaturi in ruga noastra pentru tine...

PS: conturile sunt cele afisate pe site??? poate imi dati si mie un PM unde pot depune o suma de bani in lei....merci...


------------------------------------------------------------------------
catrinutza - mamicutza ... de mariuci
varsta Mariucului (28 februarie 2006) Poz(n)e si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze cu Mariuca
_

"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Seara de seara o pomenim pe Diana in rugaciunile noastre. Copiii si sotul ma intreaba frecvent ce mai face fetita de la Vancouver. Ii tinem pumnii cu totii si ne rugam sa reuseasca in batalia asta!
Ma bucur mult si ca mamica ei o va avea pe surioara ei in curand alaturi de ea!
Doamne ajuta toti copiii lumii!

Simona I.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Ii tin pumnii, ma rog pentru Diana, ca de fiecare data, de cand s-a intamplat accidentul. Nu am postat decat rar, insa asta nu ma impiedica sa ma rog pentru sanatatea ei, pentru puterea si rabdarea parintilor ei.

O sa te faci bine, pui mic! Ai sa poti vorbi din nou, si mama ta se va bucura din nou de chiotele tale de bucurie! Viata te-a incercat, insa alaturi de parintii tai iubitori, de doctori competenti, de oameni de suflet si nu in ultimul rand de Dumnezeu, vei reusi sa treci peste aceste grele clipe! O sa fie bine!

As avea o rugaminte of-topic: daca sunteti dispuse sa incurajati o mamica destul de singura, care asteapta de prea multa vreme ca puiul ei sa se faca bine. Scrieti-i si voi ca recuperarea puiului ei Darius nu e o problema, insa uneori asa cum s-a scris si aici, e vorba de timp, iar doctorii nostri au tot timpul din lume cand e vorba de copilul altcuiva.

Va multumesc mult de tot!

Ajutati-l pe Darius! / www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia



Nasterea 1 - Un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - In asteptarea d-lui Maslinuta! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007 / www.youtube.com/user/ylilimic" target="_blank"> filmulete /www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=69848621" target="_blank"> slide 1 / www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=71222273" target="_blank">slide 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Draga Dienuca mica si scumpa sunt cu gandul la tine zi si noapte si Alvaro puiul meu spune inainte de culcare Inger Ingerasul meu si l-am invatat sa zica God take good care of DIANA

Mergi la inceput