Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 120

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

a simtit perfuzia in piciorus?? wow, astea da, vesti bune, ma bucur enorm! Dienuta nu se dezminte, face progrese uimitoare, luptatoare mica si scumpa ce e ea! Laura, draga de ea, ce obosita trebuie sa fie si ce sperietura a tras azi, of...cu Dumnezeu inainte, insa!

Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as īntoarce-n chaos...
*********
Rugati-va pentru Diana si Sonia * Alaptatul Help-Line * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
*********
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

De o saptamana nu am mai putut accesa net-ul, dar am continuat sa ma rog impreuna cu fetita mea pt. Diana-Maria si parintii ei.
....Plang cand citesc tot ce s-a intamplat in decursul ultimei saptamani. Doamne, cat trebuie sa sufere puiul mic ! Si Laura ce tare trebuie sa fie...si Andrei.
Ma rog in continuare la Bunul Dumnezeu, sa ne asculte rugile si sa faca o minune pentru Diana si familia ei, cea greu incercata !






Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Buna la toate fetele,

Am fost aseara la spital si le-am gasit pe amindoua fetele (Dienuta si Laura) foarte obosite. Diana a dormit mai tot timpul pina am ajuns eu (in jur de ora 17:30), nu a vrut nici macar sa se uite la televizor, si nici la mami nu i-a mai zimbit cum facea ea de obicei. Parea tristuta si obosita.
Laura era la fel de tristuta si obosita, si mai ales ingrijorata. Am stat o gramada la povesti toate trei si intr-un final am reusit sa-i "smulgem" Dienutei niste zimbete si chiar niste glume. Am intrebat-o daca pot s-o maninc putin ca-i tare frumoasa si dulce si mi-a zis "nope". Numai mami sa manince pe Diana. Si Diana maninca pe tati, iar tati maninca coada lui Totame (pisoiul de acasa)... Ridea mumusica de numa...

I-am tot facut masaj la minute si picioruse si se pare ca-i place. Laura i-a masat spatele ca se plinge de durere uneori. Din nou a miscat degetele la piciorusul sting si am vazut miscarea clara toti trei: Laura, Andrei si eu.
In citeva rinduri a cerut sa-i faca Laura suction si i-a fost mai bine dupa. A cerut sa-i deschidem TV-ul intr-un final si s-a uitat la Scooby-doo.

Intr-adevar procedura de schimbare a tubului de alimentatie s-a aminat pina la noi ordine. Doctora care o urmreste pe Diana in lipsa doctorului ei (care este in concediu) vrea sa fie sigura ca toate rezultatele (plus x-ray-ul) sunt bune inainte de a o baga in sala de operatie. Nu prea le este clar de ce s-a intimplat ce s-a intimplat cu Diana in urma cu doua zile. I-au facut si o ECG micutei si rezultatul a fost OK. Acum asteptam.

In seara aceasta, daca cu ajutotul lui Dumnezeu Dienuta este bine, Anca, Sofie si cu mine o vom scoate pe Laura la restaurant. Am vorbit cu Andrei aseara si dragut cum este el ne-a "dat voie" sa-i furam sotioara pentru putin timp
Ne-am gindit ca Laura are nevoie de iesit un pic, de schimbat un pic ideile. Sunt convinsa ca gindul ei v-a fi non-sop la Diana, dar trebuie sa iasa putin, sa-si mai aerisesca putin sufletul.

O sa va povestim iesirea noastra in urmatorul mesaj. Doamne ajuta sa fie totul bine cu Dienuta!

Pupici,
Lia

Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Lia, Anca, Sofie, multumim de vesti. E buna ideea voastra, sa o scoateti putin pe Laura, o sa prinda puteri.Groaznic episodul de acum doua zile cind Diana a trebuit sa fie resuscitata! Nici nu imi pot imagina....Si totusi sunt semne bune: Diana poate misca degetele usor, simte ca masajul ii face bine, ca-i produce o stare buna, si pina si faptul ca zice ca o doare spatele indica si ceva pozitiv. Pacat ca simte durere si disconfort, dar important e ca simte!Trebuie sa se faca bine!Laura nu esti singura!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

Buna, fetelor!
Am scris si la umanitare si voiam sa spun si aici:
ca am obtinut viza de plecare in Canada pentru care am facut cerere - in perioada 17 august-12 septembrie.
Le voi vedea pe fetele mele dupa 10 luni de despartire (Diana, Laura si Andrei au venit in Romania in octombrie cu ocazia nuntii mele, ca sa ne nasheasca pe mine si, acum, sotul meu, Laurentiu)

Apropo de conturi si banii stransi pana acum ....si cei care vor depune in perioada in care voi lipsi din tara... nu vor fi NICI UN FEL DE PROBLEME - DIMPOTRIVA!... pentru ca:

Pe langa faptul ca am cerut INTERNET BANKING (un serviciu care imi permite sa vizualizez si sa operez...din orice colt al lumii via internet, extrasele de cont... asa cum procedez de cateva zile-saptamani...) am cerut si un MASTERCARD... prin care... tot din orice colt al lumii, pot face extrageri de bani in moneda tarii respective! (Acoperind eu toate comisioanele care s-au efectuat pana acum si se vor mai efectua in momentul transferului - pt a ajunge in contul Dianei la suma afisata pe DC in CAD)
Cu ocazia asta ii voi inmana surorii mele cardul, ca sumele incasate ulterior sa le poata extrage-transfera, singura!
Eu spun ca asta e o solutie buna de transfer a banilor catre destinatar!

Mi-e si frica sa sper adumnand progresele pe care le-a facut Diana...

a trecut cu bine peste operatii
inghite (dar n-are voie sa manance... mancarea poate ajunge la plamani)
zambeste, comunica, vorbeste (fara voce)
a miscat (reflex?!?...zic doctorii...) manuta, piciorusul...
o durea manuta fracturata (tot reflex!!!?)
a miscat la cerere un degetel
un doctor a spus ca sectiunea maduvei... se pare... ca nu e completa! - dar, a spus!
o doare spatele, ii face bine masajul si a durut-o intepatura din picior unde i s-a facut perfuzia (simte!!!)

aceste progrese le-am descris din memorie... dar spun mi-e frica... pt ca au fost momente cand (la Portland - si acum, la Vancouver) doctorii puteau s-o ... piarda...

De aceea ma rog din TOT SUFLETUL ca progresele ei SA CONTINUE si DIANA sa NE MINUNEZE cu vitalitatea ei pe toti!

DOAMNE AJUTA S-O GASESC PE DIANA ASA CUM M-AM DESPARTIT DE EA ACUM 10 LUNI!


BRINDUSA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

DOAMNE AJUTA BRINDUSA!!!!
DUMNEZEU e mare si o sa o ocroteasca!!



Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Brindusa tushusha,
Am aflat de aceasta veste extrordinara aseara la spital. Mi-a spus-o Laura cu zimbetul pe buze si fericirea pe fata. Ma intreb daca ai sughitat aseara, la cit am vorbit despre tine.... Mi-a povestit Laura cit de mult ai schiat in adolescenta...
Pina si Dienuta zimbea cind ii spunea mami ca vine tushusha.

Hai vino Brindusa, te asteptam cu drag!

Lia

Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

LiaMaria
si eu abia astept sa te vad!

BRINDUSA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Brandusa ma bucur din suflet si chiar sunt cu lacrimi in ochi...nici nu vreau sa stiu ce e in sufletul tau, dar banuiesc. Ma pun in locul tau si fac fel si fel de scenarii. Hai fruntea sus, Dumnezeu e mare si va fi alaturi de Diana sa se refaca cat mai repede si mai frumos, iar Laurei si lui Andrei va continua sa le dea putere

Lia, scoaterea Laurei la un restaurant e o idee geniala. Are nevoie si ea de putin relax.
Ce vesti minunate ne dai. Pai daca ii face bine masajul inseamna ca totusi simte ceva.....offffffff Doamne ajuta

BRANDUSA inca o data iti spun: MA BUCUR, MA BUCUR, MA BUCUR ca ai primit viza. Laurei ii va fi mai bine cu tine acolo si binenteles si Dianei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Brandusa, Doamne ajuta! Ce bine ca vii putin. Laura spunea ca tu esti favorita Dianei. Totul o sa fie bine si o sa fie o mare usurare si pentru Laura. Noi incercam sa o sustinem, dar un membru al familiei face cat toti. ce bine imi pare ca poti sa vii.
Iti dorim drum bun si venirea ta sa o intareasca pe Diana.
Lia, Anca, Sofie aveti grija de voi si va doresc o iesire cat mai placuta. Si multe multumiri.()

Doamne ajuta!
Numai bine tuturor

Mergi la inceput