Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 119

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Buna la toata lumea,

Acum am vorbit cu Laura la telefon si mi-a spus ca Dienuta e binisor. Prea multe nu s-au mai intimplat de cind i-au scos haloul si vestuta. Facem in continuare fizioterapie, puiutul mic si scump are ca fiecare dintre noi zile mai bune si mai putin bune. Uneori zimbeste, glumeste si e plina de viata, alte dati este obosita si trista. Ieri spre seara desi nu era trista, era plictisita mititica. Cred si eu ca se plictiseste, mai ales ca pentru moment nu poate fi scoasa afara la plimbare pentru ca ii trebuie un support pentru gitulet cind este pusa in scaun si deocamdata nu il are. Dar speram sa il aduca cit mai curind.

Tot foarte curind, tubuletul din nasuc prin care este hranita in momentul de fata va fi scos si printr-o mica laparoscopie un altul va fi pus direct in stomacel prin burtica. In felul acesta fetisoara ei frumoasa va fi libera.

Am primit multe telefoane si mesaje de incurajare de la persoane care nu sunt memebre pe forum insa au auzit de Dienuta prin intermediul altor prieteni or citind ziarele, or de la biserica unde merg. Sunt uimita de cita marinimie exista in inimile romanilor nostri de pretutindeni. Aseara de exemplu am primit un telefon de la o familie din Vancouver, oameni simpli insa cu inimi de aur, m-au impresionat teribil prin simplitatea si bunatatea lor. Doamnei ii tremura vocea si nu contenea sa spuna cit de rau ii pare pentru tot ce s-a intimplat Dienutei. Se ruga neincetat si vroia sa fie sigura ca-i voi transmite Laurei ca ea cu familia si toti prietenii lor vor strince bani si-i vor trimite prin cec pe adresa mea pentru fetita si se vor ruga tot timpul pentru sanatatea Dienutei. M-a bufnit plinsul dupa ce am inchis telefonul.

Dragi romani de pretutindeni, in numele Dienutei si familiei ei va multumesc din suflet pentru tot ce faceti. Nu exista cuvinte care sa exprime tot ce simtim. Multumim si dumnezeu sa ve binecuvinteze pe toti si pe toate.

Cu respect,
Lia

Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

LiaMaria,
sunt emotionata pana la lacrimi cand citesc vesti despre Diana scumpa si draga...

Ma rog in continuare pentru mititica de ea sa treaca cu bine peste toate acestea grele incercari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

Ce bine ca e mai libera acum...mai respira si corpusorul ei poate mai bine.

Doamne-ajuta ! sunt absolut convinsa ca totul va fi bine ! simt asta !

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Multumim de vesti Lia. Ma bucur ca Laura nu e lasata singura in toata tragedia asta. Uite citi romani vor sa-i fie alaturi! E impresionant!O sa te faci bine DianaVikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Lia- multumim mult de vesti,ma bucur enorm ca respira si ea si ii vor scoate si tubuletzul si va arata si mai frumoasa la capusor.
Bravo Diana, lupta in continuare.
Laura- te admir mulltt si fii curajoasa in continuare.
Ne rugam pt voi si va pupam dulce!

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Lia, ce vesti bune, multumim mult! bravo, fetita draga, Dienuta, pentru scoaterea vestei si haloului. Laura scumpa, Doamne ajuta in continuare, nu incetez sa ma rog pentru Diana.

Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as īntoarce-n chaos...
*********
Rugati-va pentru Diana si Sonia * Alaptatul Help-Line * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
*********
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Vaaiii fetelor ce sperietura am tras cand nu am mai vazut subiectul la Discutii generale si cand am cautat si am dat de el la Sufletul Credintei nu am vrut initial sa il deschid la pag la care ramasesem data trecuta,de teama de a nu gasi o veste rea.
Daaarrr mi-a venit inima la loc cand am vazut ca totul e ok.
Offf mititica cum a stat ea cu chestiile alea pe ea si cu atatea tuburi peste tot,asa am
Pana sa nu o am pe Maya,ma impresionau aceste cazuri dar nu ma lua plansul sau mai stiu eu ce,eram tare la asemenea necazuri.Dar de cand o am pe bubulina mea sufar foarte tare si uneori nici nu ma pot uita la astfel de tragedii.
Prin cate a trecut acest copilas.....

Dienuta draga te pup de mii de ori si Doamne Doamne sa stii ca este alaturi de tine ca si Fecioara Maria.Ma rog sa te faci bine cat mai repede si tie Laura putere cat mai multa si sa fi tare ca totul va fi bine.

Ma bucur pt fiecare veste buna pe care voi fetelor o da-ti aici

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Fetelor eu nu am mai ajuns la Diana la spital de mai bine de o sapt, am ceva probleme dar sper sa le rezolv curand... oricum, mii de multumiri Lia pentru tot ce faci si ca le tii pe fete la curent, pentru ca sunt convinsa ca toata lumea asteapta vesti despre Diana cu sufletul la gura..



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Fetelor, ieri a fost Kefi la fete, si cum ea nu mai are acces la forum, as vrea sa va transmit eu mesajul ei:

"Astazi am reusit si eu in sfirsit sa ajung la Diana si la Laura. Am stat mai mult de 3 ore, Laura e o luptatoare si degaja atita energie si vointa, e greu sa te desprinzi de ea.

Azi, Dienuta nu a avut o dupa-amiaza prea buna. In sfirsit a sosit suportul care ii va sustine capul cit timp va sta in caruciour. Dupa ce surorile l-au montat la scaun, au scos-o pe Diana la plimbare in curtea spitalului cam o jumatate de ora. Apoi s-au intors in camera si Diana a vrut sa mai stea putin in scaun sa se uite la televizor. Cind au mutat-o inapoi in pat, probabil din cauza secretiilor din plamini care au blocat traheea, "au pierdut-o" pe Diana pt citeva momente. Am inteles ca i-au facut resuscitare si si-a revenit, dar iti dai seama ce s-a speriat Laura! Eu am ajuns imediat dupa, cind Laura abia isi tragea sufletul dupa cele intimplate.

Dar un lucru pozitiv astazi, a fost faptul ca atunci cind i-au pus Dianei un IV la piciorus pt perfuzie, Diana i-a spus Laurei ca o doare si a stiut sa identifice ca este la piciorul drept. Deci, inca un semn bun, zic eu.

Ce pot sa mai spun? Am fost asa de impresionata, nici n-am cuvinte. Felul cum comunica Diana cu Laura, cum intelege tot ce ii spune din priviri, e nemaipomenit. Diana cere des acum sa i se faca suctie, probabil ca se simte mult mai bine dupa. Si cit am stat eu acolo, i-a cerut Laurei sa o spele pe dinti. Mititica! E asa de frumoasa! Si ti se rupe sufletul cind o vezi acolo in pat cu toate firele pe ea...

Laura mi-a spus ca miine ii vor face interventia prin care ii vor monta Dianei in burtica tubul care o hraneste si i-l vor scoate pe cel care il are acum la nas. Deci va avea un tub mai putin. Inca un pas inainte.

Ma rog si eu sa o ajute Dumnezeu pe Dienuta sa se faca bine si sa ii dea putere parintilor ei sa mearga mai departe.

In final, am ajuns si eu acasa pe la 22:30 si inainte sa ma culc, m-am gindit sa iti scriu despre Dienuta, sa ii tinem pumnii miine pt interventia care o asteapta."

Kefi, multumim pentru detalii

Acum, din cate stiu eu, interventia la care se referea Kefi mai sus nu a mai avut loc astazi, dar asteptam coonfirmarea de la Lia..



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Doamne ce m-am speriat cand am citit ca era sa o pierdem pe Dienutza....offffff
Iti multumim Doamne ca totul s-a terminat cu bine
Diana, te iubim si ne rugam pentru tine sa treci mai repede peste acest hop din viata ta
E un semn foarte bun faptu ca a simtit ceva la piciorus

Mergi la inceput