Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 105

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

Doamne Ajuta! Astea sunt vestile dupa care tanjesc! Suntem foarte tulburati pentru ca n-am reusit sa vorbim cu Laura.

Multumesc, Lia!
Multumesc tuturor celor ce se roaga, multumesc celor implicati!

Doamne, asculta-ne rugaciunile si fa-o bine pe Dianutza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

In sfarsit vesti bune, multumim mult ca ne tzinetzi la curent, ma rog in fiecare zi pentru ei.

Diana draga noastra, lupta. Ma bucur mult ca v-a fii scoasa la aer, sper sa o poata scoate mai des. Aerul proaspat ii va face bine.Langa noi este plaja din Quebec si stiu ca ziua vin caminele de batrani cu bolnavii pe targii si ii scoate la aer.

Asteptam sa ne spuneti cum a reactionat

Iar despre deget, ce mai este o minune, sper ca Diana sa lupte incontinuare si sa ne intreaca asteptariile.

Multi, multi pupici de la noi

Laura, Andrei si un cos special pt Diana

Ieri seara a aparut anuntul in comunitatea romaneasca din Quebec, a fost un mail care l-am trimis presedintelui, m-am atasat ca si persoana de contact din Quebec, si am promis ca saptamanal le voi trimite v4sti despre starea Dianei

La bisereica s-a tzinut si o slujba speciala tot ieri pt Diana, din pacate nu am reusit sa ajung, dar saptamana viitoare este hramul biserici si o sa incercam sa facem o colecta pt Diana

Am amanat trimiterea pachetului in speranta ca nu voi fii singura care pune pachetel pt Diana, dar daca nu se anunta nik o sa-l pun asa iar daca cineva mai vrea trimitem altul

Voiam sa va mai intreb daca ii place sa asculte cantecele? Credeti ca in franceza i-ar placea? Stephanie are foarte multe cd-uri si asculta tot timpul muzica, ma gandeam ca si Dianei i-ar place.
Cam avem o problema cu cartile in engleza, nu prea se gasesc pe aici, asa ca incerc sa-i fac niste copii de la carticele cu Blue si mai foram dupa mici surprize care sa o incante pe Diana

Pupici la toata lumea. o saptamana cat mai buna Dianei, Pt Andrei si Laura.

Ce au rezolvat cu masina?

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Doamne ajuta!!!
Ce veste bunaaaa....misca degetelul,iasa la aer.
Mare e Puterea Lui Dumnezeu!
Ma la DD sa se faca Dienuta bine si taticul ei.
Laura putere multa.Va pup cu drag pe toti trei si Domnul sa fie cu voi.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

LiaMaria,chiar ca sunt vesti extraordinare... speram ca aceste vesti sa fie primele dintr-un sir lung de impliniri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Sunt vesti bune!! Bravo Diana!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Am avut lacrimi de bucurie citind ca rugaciunile si gandurile noastre sunt rasplatite cu ceva atat de pretios. Felicitari Diana pui micut si luptator!

Fetelor, stiti cumva cam ce carti i-ar place Dianei?
As dori mult sa-i trimit ceva carti sau orice i-ar aduce o mica, mica luminare. Stiti ce ar fi mai potrivit? Stiti care-i sunt preferintele?


Diana, Laura si Andrei, ne bucuram atat de mult ca puiul mic a iesit la aer si a miscat degetul..., ne bucuram atat de mult ca voi trei v-ati bucurat impreuna.

Ne rugam mereu pentru Diana.



_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam..


Sa fim alaturi Diana fetita Laurei_B!

_

Lucia, mami de Evelyn si sotie de Csaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Asa cum am promis, iata-ma cu noi vesti. Am fost la spital si l-am intilnit acolo si pe Andrei, arata bine, insa era obosit, dar fericit sa-si fada puiutul afara la soare. Ehhh da, am fost cu toti afara la soare..... Dienuta a fost magnifica.... . Mi-a zimbit din tot sufletelul ei cind m-a vazut la usa, la fel si sotului meu, ne-a zis la amindoi Hi Lia, Hi Gabi.... ohhh fetelor, atit am mai pupacit-o..., era atit de dulcica. Dar soarele si briza au obosit-o destul de repede, n-am stat afara decit vreo 30-40 minute, dar i-au adus roseata in obrajori. E atit de frumoasa!
Respiratoty terapist si asistenta au fost foarte multumiti de felul cum s-au derulat toate pe parcursul "expeditiei". Nivelul de oxigen a fost foarte bun, la fel si bataile inimii. Ajunsa inapoi in salon, i s-a facut din nou toaleta si a fost tare cumintica. Ne-a zimbit din nou cind am plecat si ne-a zis Bye la amindoi. O sa o revedem in citeva zile cind ne vom intoarce de la Kelowna.
Ne-am intilnit si cu Sofie (Sage) care a mai ramas cu Dienuta dupa ce am plecat noi. Sper sa va mai dea si ea ceva vesti.

Pucku, am intrebat-o pe Laura de casete si mi-a spus ca Dienuta nu e o mare ascultatoare de muzica, insa ii plac desenele animate. Are atit de multe casete ca nu le mai stiu numele...
Laura iti multumeste mult pentru tot si va pupa pe toate...

Pupic si Doamne ajuta!
Lia

Rugati-va pentru Diana
http://www.piczo.com/Forsweetdiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:



Comorile lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Lia ce vesti super ne dai, Doamne iti multumim ca nu ai uitat pe Diana!



www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

quote:
Originally posted by Pucku

Ce au rezolvat cu masina?

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""





Pucku, era un mesaj cu cateva pagini in urma parca.. au cumparat o masina f. ieftina, care sa le permita sa se deplaseze, pentru ca mai tarziu vor avea nevoie de o masina mai incapatoare si care sa se poate adapta nevoilor lor..

Si multumiri multe ca datorita tie cazul Dianei este cunoscut si de comunitatea romaneasca din Quebec





www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA

Mergi la inceput