Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 106

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Pucku, ai posibilitatea sa ne dai si noua linkul cu anuntul despre Diana?! Ar fi tare bine daca l-am putea adauga pe pagina Dianei.

Cat despre vesti, pupam mult dulceata de fata. Asta seara am vorbit si eu cu Andrei, Laura nu ajunsese acasa. Era tare bucuros ca facuse cativa pasi si nu schiopata. Acum sa nu va ganditi ca mersese o groaz, doar cativa pasi, dar asta e o realizare ffff mare. Bravo Andrei!

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!

Am un anisor deja!

3 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by lucia_cs
Fetelor, stiti cumva cam ce carti i-ar place Dianei?
As dori mult sa-i trimit ceva carti sau orice i-ar aduce o mica, mica luminare. Stiti ce ar fi mai potrivit? Stiti care-i sunt preferintele?


Lucia, pana raspund fetele, poate te ajuta criteriile de care am tinut eu cont: sa nu fie interactive, sa nu fie de genul peekaboo, nu de colorat, nu cu abtibilduri, nu puzzle...ti-ai facut o idee deja, cred. adica nu carti care sa o frustreze ca nu poate apasa pe butoane, manui creioane de colorat, etc. mi-a fost dificil sa gasesc ceva ca lumea, cu toata oferta diversa din US, sa iti spun drept. pana la urma am gasit cateva...pentru urmatorul pachet m-am gandit la niste carticele audio, poate o ajuta pe Laura sa mai ia o pauza de somn cand e posibil.

fetele din Canada, sunteti absolut minunate, Dumnezeu sa va binecuvanteze pentru tot ce faceti pentru Diana si familia ei greu incercata.

Carmen, cum vorbesti tu cu ei la telefon, ai numarul de acasa cumva? crezi ca mi-l poti da si mie, te rog mult?

Ajutati-o pe Diana
************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Conquita, ai un PM de la mine cu nr. de telfon

Lia

Rugati-va pentru Diana
http://www.piczo.com/Forsweetdiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Saje spune:

Fetelor, asa cum vi-a zis Lia, azi a fost o zi buna pentru fetele noastre.
Laura a fost mai vesela, mai "luminoasa", mai plina de energie. Iar Dienuta, a fost minunata. Cit a fost Laura plecata sa-l duca pe Andrei acasa, am ramas eu cu ea, a zimbit, am citit, ne-am jucat, ne-am uitat la tv, a fost minunata. Si A MISCAT DEGETUL MIC la cerere. Am intrebat-o ce vrea sa-i mai citesc, printese sau Bernestein Bears, a zis Bears si atunci am rugat-o sa miste degetelul pentru mine, si l-a miscat. A fost si asistenta acolo, amindoua am aplaudat-o si ea a zimbit. Sa nu va inchipuiti ca a facut cine stie ce miscare, doar asa putin, ca un filfiit de aripi, dar a fost la cerere, si asta inseamna ENORM pentru ea, pentru noi. Asistenta a zis ca este un efort imens pentru ea sa faca asa ceva, i-a zis si Laurei, e ca si cum noi am ridica haltere, asa e pentru Dienuta sa miste degetelul.
Cind a vrut asistenta sa o mute inapoi in pat, a fost foarte categorica si a zis Nope, adica nu, ea vrea sa mai stea in scaunelul ei.
Azi a fost o zi buna, sa speram si sa ne rugam in continuare ca zilele vor fi si mai bune ca cea de azi si ca vor fi din ce in ce mai putine zile ca cele de saptamina trecuta.

Va rog rugati-va pentru Diana, rugati-va pentru ca Minunea aceasta sa continue pina la capat si Dienuta noastra sa-si revina.

Editez, caci am vazut ca fetele intrebau cam ce i-ar place Dianei. Nu se prea omoara dupa cintecele, in schimb - asa cum vi-a zis si Lia - ii plac desenele animate foarte mult si ii place sa-i citesti. Are o gramada de casete si dvd uri, si carticele. Personajele favorite sunt printesele Disney, caracterele Blues Clues, Dora, Bernestein Bears, Pooh Bear si prietenii, si diferite personaje Disney - Bambi, Mickey, Pluto samd. Ii place ca, carticele sa aiba multe poze colorate si ii mai plac mult desenele si cardurile facute de mina, gen arts&crafts.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Ce vesti minutate!

Sa de-a Dumnezeu ca Diana sa aiba cit mai multe zile ca cea de ieri!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Ne bucuram de vestile bune!! Cat o mai tin imobilizata ??

http://www.copaculdehartie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Doamne ajuta! Multumim pt vestile minunate!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Doamne ajuta! ce vesti minunata!
sa speram si sa ne rugam ca Dienuta mica sa aiba parte de inca un miracol!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

Doamne ajuta!
Ce vesti bune : misca degetelul,iasa la aer.
Suntem in continuare alaturi de voi chiar daca nu scriu des citesc tot si ma bucur pentru fiecare veste buna!
Sentimentul meu este ca va fi bine totul si ca intr-o zi Dienuta va fi ca si inainte.
Pana atunci sunteti in rugaciunile noastre.
Doamne ajuta!


Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 7 ani juma - Edi 2 ani si 8 luni

http://community.webshots.com/user/biluta28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Doamne, ce ma bucur ca avem un raspuns cat de mic la rugaciunile noastre ! Esti fantastica, Diana ! Lupta in continuare ! Nu esti singura !
Multumesc minunatelor fete pentru vesti !
Brandusha, bine ai venit in marea familie !
Impreuna cu Diana cea curajoasa si puternica, cu DD si cu , vom infaptui un miracol !
Doamne ajuta, sa aflam doar vesti bune si pe mai departe !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput