Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 104

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Ne rugam si noi pentru sanatatea Dianei si pentru miracolul de care are nevoie.
Multa putere Laurei si insanatosire grabnica tatalui Dianei.

Doamne ajuta!

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Brandusa, bine ai venit oficial printre noi. Noi suntem mereu aici pe la subiect dornici sa gasim o modalitate de a ajuta familia voastra, dar mai ales de a citi cateva vesti bune despre Diana.

Pui mic, noi suntem tot aici uniti prin dorinta ca tu sa te faci bine.
Te iubim pui mic si ne rugam ca Dumnezeu sa fie mereu alaturi de tine.



_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam..


Sa fim alaturi Diana fetita Laurei_B!

_

Lucia, mami de Evelyn si sotie de Csaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Denisa, cele care mergem la Laura o sa va tinem la curent cu necesitatile lor... eu stiu ca in momentul de fata Laura este destul de obosita, iar Andrei are nevoie de aprovizionare si mancare acasa (nu poate cobori scarile)... deci ma gandesc ca ideea cu grocery on-line nu ar fi rea, putem sa incercam si o vom intreba daca intr-adevar ii este de folos, daca nu, ne vom opri...

Brandusa, am scris si la Umanitare, te rog da-mi un PM cand ai timp, multumesc



www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

O sa contribui si eu cat o sa pot pentru grocery online, sunt sigura ca va ajuta mult.

Diana pui mic, ne rugam mereu pentru tine.

Laura, incercam sa ajutam cu ce putem ca tie sa-ti fie mai usor.

Suntem alaturi de voi!

_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam..


Sa fim alaturi Diana fetita Laurei_B!

_

Lucia, mami de Evelyn si sotie de Csaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Noi ma avem o zi, cea de maine si plecam spre China!Nu voi inceta nici o clipa sa ma rog pentru micuta Diana!Pentru Laura si Andrei!Indiferent in ce colt al lumii voi fi il voi ruga pe Bunul Dumnezeu sa faca o minune pentru Diana!


Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Anca- eu mai am 3 zile si nasc, dar dupa 8 iulie cand revin acasa sunt dispusa sa te ajut cu ce spui tu ca au nevoie Laura si Andrei- grocery on-line, research, doar trimite-mi si mie un mesaj cu ce treb sa fac, te rog.
Ne rugam pt ei si DIANA MEREU!
Doamne Ajuta si Diana fii o Luptatoare in continuare!

Denisa 38 si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Iubitele,
Ideea cu grocery on-line e grozava, singurul impediment este ca Andrei nu poate cobori scarile cind vor suna la usa. Trebuie sa ne asiguram ca Laura este acasa. In dupa amiaza asta voi merge la spital, voi discuta cu Laura si va voi tine la curent.
Ieri cind am vorbit cu ea la telefon, mi-a spus ca Dienuta a fost un picut mai bine, i-a zimbit putin mai mult si a fost mai calma. Andrei incearca sa ajunga si el la spital cit poate de des, insa e foarte obositor. Cu toate astea, nu se lasa, vrea sa-si ajute fetele cit poate de mult chiar daca pentru moment este mai mult cu o vorba buna, un pupic, un zimbet (mai strimb din cauza durerilor), dar pentru iubitele lui este un pas inainte.
Diseara voi scrie mai multe.

Va pup, si Doamne ajuta!
Lia


Rugati-va pentru Diana
http://www.piczo.com/Forsweetdiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Fetelor, nicio noutate despre Diana si Laura? Toata ziua m-am gandit la ele si am sperat ca vine cineva cu vesti.

Brandusa, bine ai venit si ca membru!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Acum am vorbit cu Laura la telefon si am doua vesti extraordinare si ma rog la Dumnezeu ca in fiecare zi sa ne dea cite o mica dovada ca totul este posibil, doar sa crezi si sa ceri si Dumnezeu iti da.
Laura mi-a spus ca ieri dupa amiaza Dienuta a miscat un degetel la comanda in mai multe rinduri. De data asta a vazut si asistenta si desi a incercat sa fie cit mai obiectiva, a fost totusi impresionata si chiar a notat ceva in fisa medicala a Dienutei. Nu e mult, insa e un efort nemaipomenit din partea Dianei, cum a explicat asistenta.
Al doilea lucru bun este ca azi in jurul orei 14 ora Vancouver-ului, Dienuta va fi scoasa la aer pentru prima oara de la accident. Un respiratory terapist, o nurse si poate inca cineva vor fi acolo cu Dienuta, Laura si Andrei. Ohhh am uitat sa va spun ca Andrei este si el la spital si desi pare cam obosit, a inceput sa faca mici pasi spre independenta. Cu ajutorul lui DD va fi pe picioare in 1-2 saptamini.

Si acum cu grocery on-line. Am vorbit cu Laura si desi este adinc impresionata si va multumeste din tot sufletul, va roaga sa nu faceti asta cel putin nu acum. Mi-a promis ca ne va spune cind va avea nevoie de asta, insa acum frigiderul este plin cu de toate si nu are rost sa va necajiti si cu asta. Andrei nu maninca cine stie ce (este putin mai mofturos... ) iar Laura e mai tot timpul la spital si nu are rost sa se strice mincarea in frigider.
Mi-a promis ca ne va cere ajutotul in momentul in care va fi nevoie.

Merg la Dienuta la spital diseara inainte de a pleca pentru citeva zile din localitate, dar promit sa va scriu ce face puiutul dupa vizita.

Va pup si Doamne ajuta!
Lia

Rugati-va pentru Diana
http://www.piczo.com/Forsweetdiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Oh, Lia, am in sfarsit si lacrimi de bucurie! Cat de mult ma bucur! E o veste extraordinara!!!
Diana, pui mic, sa lupti in continuare! Ne rugam pentru tine sa reusesti!
Multa multa putere si sanatate! Sper ca e foarte aproape clipa cand veti fi cu totii, cu bine, acasa.
Doamne Ajuta!


www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------
www.piczo.com/JoMacaroana?cr=7&rfm=y" target="_blank">Ioana (11.12.2002)

Mergi la inceput