Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 103

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Te doare inima cind citesti asa ceva..Saracuta Diana, fetita frumoasa.. ufff..Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Chiar ca te doare inima, nu suport sa aud copilasi suferind....mititica de ea, Doamne alina-i tu suferinta, te rugam !!!

Sa facem ceva pentru Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

Chiar daca nu reusesc sa intru f des pe DC Dienutza si parintii ei sunt in rugaciunile familiei mele.Ma gandesc mereu la micuta si la mamica ei si nu pot sa spun decat:DOAMNE ,TE ROG DIN TOT SUFLETUL MEU:AJUTA-I!
Va pup dulce si DUMNEZEU FIE CU VOI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

ne rugam in continuare pentru micuta si frumoasa Diana Maria a Laurei si eu si fetita mea Diana Maria!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Offf mtitica!

Diana, pui mic, ne ruam ca aceste zile proaste sa treaca si sa fie tot mai rare. Te iubim si suntem mereu aici dornici sa ajutam cu ce putem.



_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam..


Sa fim alaturi Diana fetita Laurei_B!

_

Lucia, mami de Evelyn si sotie de Csaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Of Doamne, puiul mic! Cum sa nu t-i se fringa inima auzind ca-i trista! Draga de ea!

Ne rugam in continuare si-ti tinem pumnii pui mic!
Simona I.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

Buna tuturor!

Imi fac intrarea oficiala pe forum cu noul cont - sunt Brindusa, matusa Dianei (iubita mea imi spune Tushusha - o combinatie intre cele doua, va inchipuiti) si rescriu ceea ce am transmis si la "umanitare"

"Multumesc in primul rand tuturor celor implicati - n-am cuvinte...
Multumesc administratorilor care m-au ajutat sa-mi activez contul...

Ideea initiala si principala a fost si este de a va ruga (sa va rugati) la Dumnezeu ca Diana sa-si revina! Eu sper in continuare ca MINUNEA sa se apara.

Cineva a initiat ideea stragerii unor bani pt diverse nevoi ale Dianei si a avut dreptate(Anca Maria a deschis subiectul la umanitare) - noi, familia, inca nu putem accepta faptul ca Diana nu-si va reveni!
DAR - privind detasat
(asa cum fac medicii care au examinat-o, se pare ca sansele sunt foarte mici, spre nule... dar si Diana e f mica si Dumnezeu e Mare! -experiente f multe in copii cu traumatisme de genul asta sunt putine in lume... deci, speram, ne rugam...)
pot spune ca acesti bani contribuie la eventualitatea unui transpalnt cu celule STEM- in China sau oriunde in lume, unde o fi mai bine si mai avansate cercetarile, experienta...

Sau - privind optimist, cu speranta - Diana isi va reveni COMPLET datorita RUGACIUNILOR voastre - ale noastre - (absurd, ar spune unii, avand in vedere natura traumatismului) si atunci acesti bani vor fi pt "rasplatirea" suferintelor ei indurate de-a lungul acestor zile-sapatamani-luni prin alocarea lor unor alte cauze - nu pot decide eu, desigur, nu am discutat subiectul asta, dar sunt SIGURA ca buna ei judecata va fi TOTAL CORECTA.

Si asa, daca Dumnezeu ne ajuta si Diana isi revine, as propune administratorilor sa atribuie TUTUROR celor care s-au RUGAT PENTRU DIANA sa ataseze un semn - o steluta, cruciulita, un steag fluturand (vezi fpatul ca Diana tine steagul sus si lupta!)

Inca o data multumesc pt introducerea facuta de Cosmina, Vikinga, Lara, AncaMaria, LiaMaria.... si care, scuze, v-am mai scapat... si promit ca voi incerca sa mai scriu, in caz ca vorbesc cu Laura si mai am vesti."

Ieri, cand am vorbit cu Laura, parea dezamagita de modul lipsit de sensibilitate cu care asistentele-medicii - priveau febra cu care se confrunta Diana - zic ei "normala" avand in vedere termoreglarea deficitara cauzata de traumatism. Ideea este ca Diana s-a "termorelglat" f bine pana acum! A mai avut febra doar dupa operatie - ceea ce este ABSOLUT NORMAL! Oricum, Laura va cere efectuarea unor analize amanuntite pt depistarea unor eventuale infectii...
Cam astea ar fi "noutatile" din partea mea.

Si eu astept cu nerabdare vesti BUNE de la cele care (Dumnezeu sa le binecuvanteze) o viziteaza!

Va multumesc si iertare pt mesajul lung - cred ca asa e la inceput - vrei sa spui multe si nu reusesti s-o faci in cuvinte putine...

A voastra de acum...
Brindusa-Tushusha


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

DOAMNE AJUT-O PE DIANA SA LUPTE IN CONTINUARE SI SA FIE BINE!
LAURA_ MULTA PUTERE SI MAICA DOMNULUI SA FIE MEREU CU TINE!

Anca si restul- ma gandesc ca poate putem facem noi search legat de masina de ex. sau dc au nevoie de o casa mai speciala sa se mute, scaun de masina mai deosebit- sunt doar cateva sugestii, si alte nevoi ale Laurei, grijile si stresul ei ar treb sa fie doar legate de Diana strict- adica la spital- ii putem face comenzi de groceries on line sau ce mai ne spune ea.
De asemenea dc vrea sa cerem alte pareri la altzi medici- poate aici la Sick Hospital din toronto, sau in Europa, e o idee.
Multa sanatate si sper ca weekendul asta sa fie mai bun pt Diana!Pupatzi fetele de la noi!

Denisa 38 si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Saje
Va rog din tot sufletul, sa nu uitati sa va rugati pentru Diana. Medicii fac ei ce pot, dar ajutorul trebuie sa vina si de acolo de Sus. Doamne Ajuta!


eu nu uit, ma rog in fiecare zi pentru Diana scumpa, pentru mamica si taticul ei, sa treaca mai repede de hopul asta si sa fie totul ca inainte.

Ajutati-o pe Diana
************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Buna, Brandusa, bine ai venit printre noi! Ma bucur ca ti-ai facut curaj sa ne scrii, stiu ca ti-e greu, insa suntem alaturi de tine si de familia ta si ne rugam sa fie bine. Imi pare nespus de rau ca treceti prin asa ceva, e atat de nedrept...
Ma gandeam ca tu poti vorbi altfel cu Laura, e sora ta, iar fetele se tot intrebau ce-ar putea sa faca sa-i fie ei mai usor, poate iti va spune tie de ce ar avea nevoie. Sora ta e un om cum rar mi-a fost dat sa aud. Sper din tot sufletul sa-i rasplateasca Dumnezeu bunatatea si sa-i indeplineasca dorinta cea mai arzatoare. Sa se faca scumpa Diana bine cat mai repede!
Imi pare rau ca vestile nu sunt prea bune. Mi se rupe sufletul cand ma gandesc la ea...
Ma rog din tot sufletul sa o ajute Dumnezeu sa treaca cu bine peste toate suferitele si sa se faca bine! Abia astept sa aud ca poate merge acasa!
Doamne Ajuta!
Multumim de vesti, fetelor, sunteti minunate! Ce bine ca puteti fi langa ea, cred ca inseamna enorm pentru ea. Va doresc numai bine.
Lupta Diana!

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------
www.piczo.com/JoMacaroana?cr=7&rfm=y" target="_blank">Ioana (11.12.2002)

Mergi la inceput