Colectia de toamna-iarna 2005 (122)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Scuze, eram eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Ripleysor-iti spun si eu sa ai multa grija de burtika ta,si ce-o lasa Dumnezeu,asha sa fie,fetita,baietel,nu conteaza,oricum vor fi iubiti la maxim!(ma refeream si la Anuta!)

Si Pico:da,mare curaj,te felicit,mamico!!

Eu ma tot coiesc cu un bebe,si-ati vazut ca nu prea mai e tero...dar cu noptile astea,totusi,ce fac??

Mesaj turbulent si trist:
Bai:m-a sunat mama,a aratat la Realitatea TV cum maltrata o bona un bebe;era din Cluj,parca...imi spunea ca-l apasa,si-l arunca in patutul lui de sus...si-l injura!Voi,ca parinti ce i-ati face brutei aleia!?Eu cu buba ash bate-o de-ash desfigura-o!Oricum,ii fac dosar penal,tuta dracu'!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

mai stiti cand zicea bic sa nu mai scrieti povesti naspa etc? mey, va rog io acu', nu mai bagati de-astea cu bone nebune ca io nu mai dorm noaptea. si asa sunt suspicioasa ca o pisica.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

PISIIIIIIIIIII ai PM, citeste urgent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Lavi, azi fu "petrecerea", de fapt un prinz prelungit.
Aveti niste poze aici: http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/gbuluci/album?.dir=/e5cfre2

Lavi,ptr ziua Silviei iti sugerez macaroanele umplute cu carne,au fost de mare efect!

quote:
Buluci si la noi se fac in acceasi zi: intai vaccinul injectabil apoi picaturile de antipolio. Dar DUPA el, o luna, nu ai voie injectie intramuscular. Nu stiu daca are relevanta faptul ca intai e injectia apoi picaturile, probabil ca are.

Mai bagat in speriati, caci imi aduc aminte clar cum timpita de asisitenta ii dadea prima data picaturile si apoi injectia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

quote:
Originally posted by silvia_d
Mesaj turbulent si trist:
Bai:m-a sunat mama,a aratat la Realitatea TV cum maltrata o bona un bebe;era din Cluj,parca...imi spunea ca-l apasa,si-l arunca in patutul lui de sus...si-l injura!Voi,ca parinti ce i-ati face brutei aleia!?Eu cu buba ash bate-o de-ash desfigura-o!Oricum,ii fac dosar penal,tuta dracu'!
Silvia si Sergiu-Stefan-2 dec.05



si eu am vazut, ceva de genul asta, un intreg reportaj pe un canal american si m-a bufnit plinsul(eram gravida, iar pe vremea aia daca mi-aratai un deget ma bufnea plinsul, asa sensibila eram).

Cristina & Simon(26.12.2005)
Poze


Varsta lui Simon

www.onetruemedia.com/shared?p=1ed840869c0f5213651618&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">PRIMUL NOSTRU ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Of, Anda... Cind mi-au povestit doua amice ce probleme au avut cu bonele acum vreo citiva ani le suspectam eu pe ele ca-s cam nebune, dar acum ca povestiti si voi imi dau seama ca aveau dreptate, bietele de ele.
O sa rosuim subiectele despre bone.

Lavi, o educatoare la patru copii e norma in California la sub 2 ani, peste 2 ani am senzatia ca e 1-8, care tot e mai bine.
Iar sala de baie cu toalete mici au doar in zona pentru copii peste 2 ani.




Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Seara buna!
Nu am mai intrat de mult, da bebe .... nu facem sigur. Felicitam si noi noile garvidute; sa va dea Dumnezeu copilasi sanatosi si destepti si voi sa aveti sarcini usoare si fara probleme.

Multumim celor care ne-au raspuns la intrebarea nostra disperata. Da intradevar dupa vaccinul antipolio nu se face tratament injectabil 30 de zile deorece poliomelita este o boala care afecteaza sistemul muscular ...ducand la paralizii partiale sau totale.Dupa orice alt vaccin se poate face fara nici o problema tratament injectabil.. daca e cazul. Noi am facut vit D injectabil la 20 de zile de la ROR... deci nici o pb. Nu va zic ca am sunat vreo 3 medici si cateva asistente ca sa fiu sigura ca nu e nici o pb... ca eu mama iresponsabila am uitat sa intreb inainte de injectie. Bine ca nu a fost nimic .

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

bulucel, stai calma. si la noi da intai picaturile, apoi intepatura.. la distanta de 2-3 min intre ele. hai sa nu dam totusi in paranoia, ca nici nu ajunge bine in stomac vaccinul...

bic, n-as sti sa-ti spun exact cum ii pun la olita. dar sala unde stau copii e "asigurata", adica n-au unde sa se suie sau ce sa faca, sa nu poata sta 2 persoane cu ei.


Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Bulucel ce bine arata preparatele tale! Tu le-ai facut singurica? Si sarmalutele alea mici si apetisante au fost bune?
Si tu arati tare bine!!!
Plecati definitiv din Baku?

si macaroanele umplute cu carne cumse fac?Ca masi vad umplund macaroane pana la adanci batraneti!

Camelia nu avem de gand nici o multiplicare anul asta, decat accidentala of course

Pico mamica curajoasa iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos!

Io ma ingrozesc de ce aud despre bonele aste pe bune! Si imi zic ca nu as putea niciodata sa apelez la vreuna in Ro daca nu are acte, atestate si referinte bune...Cred ca nicaieri de fapt nu as fi pe deplin linistita...



Alina si Amalia 17.11.2005

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebf029650900ace688449&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Amalia in imagini aniversare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput