Colectia de toamna-iarna 2005 (122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Meyyy, puneti capacul la gunoi cind schimbati scutecul pentru astia mai zapaugi care posteaza la scutecul vechi.

Copy and paste mau jos:

Ripley, multumesc mult.

Lavi, Cristina, la voi ii pun pe astia mai mici de 2 ani pe olita la cresa? Pai citi copii sint la o educatoare? Ca aici legea prevede maximum patru copii la o educatoare pina la 2 ani, dar ei pun cam 3 educatoare la 10 copii. Si mi-au spus clar ca nu o pot pune pe olita din doua motive: lipsa de personal, adica nu poate sa stea o singura educatoare cu un singur copil pe olita pentru ca in timpul asta nu are cine sa vada ce ceilalti. Motivul doi este legat de igiena. Nu au spatii amenajate pentru olita in camera pentru copilasi sub 2 ani.
Cum fac la voi?
Pe mine nu m-ar deranja dar totusi sa-i lasi sa faca pipi pe jos intr-un spatiu unde sint mai multi copii poate fi problematic daca umbla vreo viroza.

Pisi, in ciuda conflictelor dintre noi sa stii ca nu ma pot abtine sa nu te felicit pentru demersul tau nemaipomenit.

Si din celalalt mesaj:

Bai, ce v-am spus ca Ripley lipseste de pe forum suspect de mult?
Iaca, na beleaua!



Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Mama, alarma cu bomba in Mall Plaza. Zau asa, cat de rau poti sa te plictisesti ca sa dai un astfel de telefon? Ce le-as face astora

Felicia si Ilinca Teodora "duracell" (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Bicule, ma bucur ca ai zi "beleaua" ca e de sex feminin, si nu de ex "motivu'" ca tare mi-as mai dori o fetita. Orice-o fi, sanatosi sa fim, tati vrea baiat...

Acuma sa vedem ce-a produs, ca doar barbatu' da' sexu...

Ripley 4+ si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

P.S. Eu o sa am grija sa stau in fiecare zi pe forum.

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

DELIA, felicitari!!! multa sanatate , putere, si o Anutzache deosebit de cuminte, care sa te ajute cu surioara sau fratiorul!
seara buna tuturor! trebuie sa ma apuc si eu sa semnez condica zilnic!
o seara frumoasa si sanatate tuturor!

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Bia, te-am intrebat ceva pe mess.

Te intreb si aici: Are si gradinita Scoala "BOB"?

DAca are gradinita vreau sa stiu de la ce varsta, ce program si eventual si cat costa.

Tare mi-ar conveni pt Ana, e aproape de biroul meu.

Ripley 4+ si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

DELIA, nu avem gradinita, dar pot sa iti scriu pe mess despre cele din zona, da nu am timp acum...daca vrei scrie-mi pe mess unde ai birou si poate fug intr-o zi sa te cunosc personal si sa vorbim! pupici!

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Fetelor m-ati binedispus!Multumesc pentru incurajarile si cuvintele voastre frumoase
nu stiu daca ma pot numi curajoasa ci mai degraba iresponssabila.
Sper sa ma pot descurca cu 3 copilasi iar pe urma trebuie sa fac ceva...sterilet,trompe legate.Nu stiu....
Va pup si multumesc pt cuvintele frumoase

6+

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003) si Maria Carolina( 26.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

In seara asta mi-am propus sa-l adorm fara suzeta, dar n-a tinut!Mi-a urlat cam juma de ora, iar cind i-am dat-o, a adormit intr-un minut!
------------
Am observat , tot pe seara (poate din cauza oboselii)cum i-a fugit un okisor! tre sa trecem si pe la ofta,ca doar nu putem sta asa fara activitate.
--------------
Azi am invitat toate amicele mele din Baku la prinz.O mica petrecere intre femei,inainte de postul Pastelui si plecarea noastra.
Va pun maine niste poze, dar gravidutzele sa nu priveasca la mincarica.
------------
Sa dormiti adanc si sa nu procreati!Luati o pauza in postul Pastelui, abstinenta la carne si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica noiembrie-decembri spune:

Buluci si la noi se fac in acceasi zi: intai vaccinul injectabil apoi picaturile de antipolio. Dar DUPA el, o luna, nu ai voie injectie intramuscular. Nu stiu daca are relevanta faptul ca intai e injectia apoi picaturile, probabil ca are.

Pico las' ca si eu cochetez cu ideea (1,2... 3) dar inca nu ma incumet. Dar daca ar veni din "greseala" l-as face, normal.
Chiar daca iti va fi greu cateodata, cred ca cu o buna organizare te descurci si e chiar frumos. Succes!

Din ce am citit eu, dupa 1 an si 6 luni - 2 e varsta potrivita pentru olita. Eu una n-am de gand sa incep mai devreme. Face fiecare cum crede, of course.

Bic la cresa de stat in Ro sunt 2-3 ingrijitoare la 20 de copii, deci in America e lux de lux.
La cresa la care a fost Silvia, o grupa are o sala in care se joaca si mananca, un dormitor si o sala de baie. In sala de baie sunt mai multe chiuvete mici (joase) iar olitele se pun pe jos, pe doua randuri, stau spate in spate copii. Fiecare copil are olita lui.
Precum am zis, au program fix de pus la olita (dupa micul dejun, inainte de somn, la sculare, etc) plus ii mai intreaba peste zi: cine vrea la olita?

Pe Silvia au lasat-o fara pampers pe la 2 ani si 2-3 luni, cam asa.
Pampersii ii duceam noi, deci nu din economie faceau chestia asta ci ca sa-i invete la olita.

Pe cand a fost Silvia la cresa cei mai mici copii cam aveau 2 ani, erau f putini cei sun 2 ani, pe Silvia insasi am dat-o la 2 ani deci habar n-am daca si cei mai mititei sunt pusi pe olita, probabil ca da, ca sa stea toata lumea.

Asta e situatia, programul, cu bune si rele; iti convine - duci copilul, nu-ti convine, nu-l duci.

Bulucelu' spor la gatit pt petrecere!
Am inceput si eu sa ma gandesc ce sa fac de ziua Silviei ca acusi vine!

Mergi la inceput