De pe DC in viata reala - v-ati facut prieteni?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

eu vad altfel treaba asta
adica la vacante, ciocnit pahare, la tras o tigara in coltul gurii si facut inventar de bunuri (exagerez putin aici) se baga cam oricine
eu am avut sansa sa cunosc oameni tare frumosi la suflet in alte circumstante mai putin fericite. am fost singura in orase straine (e drept, in Romania totusi..) si fete de pe DC mi-au dat o mana de ajutor atunci cand am avut mareee nevoie!

altfel, la placinte inainte, la razboi inapoi...solidaritatea de pe DC in momente grele spune si face multe, parerea mea.
sunt oameni tare frumosi, adevarati si buni la suflet pe aici




un copil creste in inima mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Foarte frumos subiect, Tzuni !
Ca si Mariaa(), am avut ocazia sa cunosc fete cu suflet mare, de pe DC, exact cand nu ma asteptam si cand, totusi, aveam mai multa nevoie decat oricand de ele.
Si as vrea sa mai cunosc multa lumne de pe aici, numai ocazia sa se iveasca.
Multumesc, fetelor, multumesc DC, pentru usa deschisa !



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)

www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

tzuni

super subiectul

si eu am multi prieteni aici, am descoperit oameni care imi fac viata mai frumoasa prin simplul fapt ca ii cunosc. pot sa spun ca cea mai buna prietena a mea am cunoscut-o aici... si de fapt nici nu am cunoscut-o inca. Danita pentru ca esti mereu langa mine.
cunosc f multe fete de la fulguleti cu care am petrecut cand erau copii mici f mult timp ruxandra_sb, dianocica, dandusa, teutz, ingerasa26 acum din lipsa de timp mai greu cu vazutul, dar chiar duminica asta punem de o intalnire asa ca incerc sa recuperez timpul atunci.
cand a implinit printesa mea 1 anisor am avut casa plina de mamici de pe DC impreuna cu fulguletii aferenti.
mai sunt inca cateva persoane pe care abia astept sa le cunosc si am speranta ca se va intampla in curand.

o zi frumoasa

Raluca 6+ si www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

No, e clar ca imbatranesc! Bulinuto, iarta-ma

Mirela, daca punem de-un congres, ma inscriu prima la cuvant Si in pauzele de tigari si cafele mai filmam un imn / clip DC

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

deci:

Gandacelu, Denizel, Roxana_G, Bernix, Devylla, Tzuni, Dianocica, Iileana(cu astea trei super intalniri si vacante separat dar impreuna ), mai rar dar totusiTeodora-D, Nuschu, Lilianasoare, Lena,Qsar, Cl,Witchie, Sheanna, Scandinavii veseli la vizitele lor in Ro, Irina.c, Amuleta, Adita, irinaflo
pe Ira o cunosteam de mai demult:)

Pe fetele de la nou stil; de viata le-am intalnit doar odata, dar le iubesctare, Puskin, ZisaCami, Danielag, Gabrielama,Delidana

Dragele mele de la Dulceturi si papanashi.

Si mai ramane sa ma vad cu persoane dragi cu care vorbesc des si fe des:


papadie, Conchita, xenocid (iertare pt alturare, da io ma inteleg cu toata lumea:D)Noe, Gazzella si vikinga



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Eu am asa:
- useri DC cu care tin legatura in afara forumului dar nu ne-am intilnit in real life
- useri DC pe care i-am intilnit uneori in real-life dar nu tinem, practic, legatura
- useri DC cu care m-am intilnit in real-life in repetate rinduri si tinem si legatura.

Nu dau detalii ca-s secretoasa.


dar cea mai amuzanta categorie e cea de useri DC pe care i-am intilnit in real-life dar ... nu am facut cunostinta.
adica i-am vazut, i-am recunoscut si, prin forta imprejurarilor, chiar am stat in acelasi loc o vreme, dar mi-a fost cumva peste mina sa dau buzna, sa-i trag de mineca sa le zic ca io sint io
Initiatoarea topicului, Tzuni, face parte din aceasta categorie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eu din pacate imi fac greu prieteni, cred ca am veleitati de sperietoare Totusi sunt cel putin 4 persoane pe care le consider prietene si care imi sunt tare, tare, tare dragi: lorelei_19, bb_ralukutza, pufymic si beatrix! Acum, daca si reciproca o fi valabila, asta nu mai stiu... Mai sunt fete deosebite pe care le-am cunoscut cu diferite ocazii si recunosc ca toate au un loc deosebit in inima mea.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

da, mi-am facut multe prietene
sunt dependenta de forumul asta, daca nu am intrat o zi...e jale

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

dar cea mai amuzanta categorie e cea de useri DC pe care i-am intilnit in real-life dar ... nu am facut cunostinta.
adica i-am vazut, i-am recunoscut si, prin forta imprejurarilor, chiar am stat in acelasi loc o vreme, dar mi-a fost cumva peste mina sa dau buzna, sa-i trag de mineca sa le zic ca io sint io
Initiatoarea topicului, Tzuni, face parte din aceasta categorie.



...hmmmmmm, ma gandeam io ca nu degeaba simt ziua, pe strada, o caldura in ceafa! Tu erai? Unde ne-am vazut si de ce nu m-ai tras de maneca? Purtam maieu cumva?

Io cu Sabina m-am intalnit prima data la metrou. Ne-am recunoscut din pozele de pe DC. Ne-am privit, ne-am aratat reciproc fasolele si....tu esti Tzuni? da. Tu esti Sabina? da. Atata a fost!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Ar trebui sa avem un cod ca sa ne recunoastem, ceva asa ca o organizatie secreta.

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput