Eurovision 2009

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Ripley si mie, piesa Elenei mi-a atras atentia de la prima auditie. Chiar daca mai e de lucru la interpretare si spectacol, e de Eurovision, clar !
Cred ca, pana la urma si juriul dupa asta s-a ghidat.
Nu credeam ca Tina va fi atat de in spate. Stiam ca a fost prima dupa selectia juriului, inainte de cele 2 semifinale.




Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)

www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday spune:

Cine stie, poate s-a schimbat ceva la Eurovision Si cum spunea ellej - vox populi.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Mai fetelor, mie piesa Elenei mi se pare destul de ok. Da' mie mi se pare ca orchestratia este slaba. Linia melodica imi pare ok, dar orchestratia nu imi place deloc. Parca e cam lesinata asa....


Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alinutzaa

Tasia, Laurentiu Duta este compozitorul piesei interpretata de Elena Gheorghe, iar Eurovisionul este un concurs de creatie, nu de interpretare. Cred ca asta este motivul pentru care il pomenesc pe Laurentiu Duta.

Elena Gheorghe ne va reprezenta la Eurovision. Doamne ajuta!

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor


Asa e, Alinutzza !
Doamne ajuta, la Moscova ! Poate ne pune o pila si noua la Moscova, tatal Elenei.



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)

www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croco21 spune:

Mie nu-mi place deloc melodia Elenei. Cred ca la Eurovision nici nu va trece de calificari.

Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Nina Ma bucur sa te "regasesc"

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

Melodia Elenei nu s-a inscris intre primele 5 preferate ale mele. Nu mi-a placut nici melodia, nici textul, nici coregrafia. Dar conteaza parerea majoritatii, asa ca ii doresc succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Parerea mea: piesele de calitate au fost cele ale trupelor de baieti, zero, tabasco etc, din pacate nu sunt pt publicul larg

Mie, culmea, mi s-a parut reusita piesa lui Costitza, desi s-a strofocat el si rosit aiurea, dc ii dadea piesa, sa zicem, lui Catalin.... iesea mai bine. Nu-mi place personajul, dar totusi trebe sa recunosc ca are talent, 3 piese, total diferite ca tonalitate, abordare, etc.

Mi-a placut piesa Tinei, ma rog.... a lui Cornel fost Vank (trupa pe care nu am suportat-o niciodata cu tipetele si urletele si chinuielile lor) mi-a placut Tina pt evolutie, ca voce, ca stil, nu ma asteptam sa o vad pe la tv dupa ultimele luni, sau ani :) de pauza. E o piesa fte accedibila, fara pretentii, tipic de Eurovision.

Piesa lui Duta, ma rog, a Elenei e reusita, e ok, nu sclipeste dar cu vocea elenei si cu fatutzele alea faine pe langa, sigur va urca. Mai cred ca Elena e o tipa muncitoare, talentata si merita un sut inainte, cum o fi el.

Am sa deschid un tipic despre "cum arati si cati ani ai: pt ca am vazut in seara asta fete sub 25 de ani, Alina Sorescu si Elena ca ex. clar care arata la 22-23 de ani de 35.... pacat de ele, consumate, muncite, machiate excesiv...

Am vazut de 2 ori in ultimele 10 zile pe cinestar Match Point, am inteles de ce o tipa aparent stearsa ca Scarlet J. e atat de faimoasa si dorita, are o prospetime si o aparenta candoare, dincolo de machiajul discret .... e frumoasa pt ca e proaspata, naturala, e altfel.
Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Nu mi-a placut deloc piesa Elenei
N-o vad mai sus decat au fost anul trecut Nico si Vlad Mirita... mie nu mi se pare peisa de Eurovision... publicul voteaza piesele... nu juriul a tot cunoscator ... si s-a vazut in voturile publicului ce a placut



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

nu pot sa cred ca a castigat Elena intr-o competitie cu fetele cu dear mama , cu tina si cu popas...nici de semifinala nu trecem, sau cine stie poate ceilalti isi dau si mai si cu stangul in dreptul .Cum reusim frate?

Mergi la inceput