MONTIGNAC: ce am mancat azi (98)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Andanii, multumesc tare mult de info, foarte utile.

Am mai vorbit cu mamici intre timp si m-am hotarat sa mai astept vreo 2 luni cu regimul, iar pana atunci o sa incerc sa ma documentez cat pot de mult si sa vad ce mi se potriveste.

Pupici si spor la slabit!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Sint aici Andanii ,dar sint cu gura plina de fro 4-5 bucati de prajitura www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/18480/PRAJITURA-HAPPY-HOUR/" target="_blank">HAPPY HOUR.Am pus poze ca sa ma intelegeti

Da poate e Monty,nu?

Azi e ratata ziua ca si cea de ieri asa ca las meniul pentru maine.
Intru mai tarziu.Va pup




MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna ziua fete dragi!

Andanii-nu fii suparici ca ai mancat cam mult cantitativ. Este important sa slabim, dar nu sa ne frustram. Si eu de cate ori am tinut monti am incercat sa nu dau rateuri, iar cand le-am dat atat de tare m-am ofticat ca am lasat balta regimul. De data asta am zic ca nu mai conteaza daca existe zile and nu mananc 100% monti. Intr-adevar pana in acest moment as fi putut sa slabesc mult mai mult, dar macar stiu ca am gustat din toate daca mi-a fost pofta. Esentialaul este sa nu fie multe zile de genul asta. Saptamana trecuta, cand am stagnat, tomai asta s-a intamplat. Am mancat si nemonti si mult cantitativ. Dar mi-am zis a nu conteaza o saptamana. De joi am reluat si se vede la cantar. Nu foarte mult, dar se vede. Imortant este sa slabim, chiar daca slabim mai lent, macar nu punem. Eu asa gandesc si asta ma face sa avansez chiar daca sunt si zile in care mananc chestii aiurea.
Pupici si revin pentru meniu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

multumesc ralu de sfaturi .... am gasit explicatia pentru starea mea mega nasoala de ieri .... m-a prins o raceala nasoala si mi-au venit rusii aseara ... eu asa sunt cu o pofta de mancare si de dulce incredibila in zilele astea cu rusi pe cap .... am avut 500 gr in plus azi dimineata , mi-a venit sa plang de ciuda .... ca sa vezi ce inseamna cantitatea chiar daca monti la mine , nu conteaza cat de monti mananc cat conteaza cantitatea ingurgitata la o masa .
Dar mi-am mai revenit am baut si ceva medicamente pentru raceala si calmante pentru burtica si sunt mai ok decat ieri ... cuminte foc ... ma enerveaza ca nu pot merge nici la sala ... sincer ma binedispun acolo .... am fost in schimb acuma sa imi cumpar haine ( e un magazin cu haine tcm si quelle langa birou)(functioneaza chestia cu cumparatu ... imi fac o bucurie si ma binedispun )... innot deja in toti pantalonii pe care ii am ........... sa nu va mai spun ca am incercat 46 (eu asa credeam ca ar fi ok) si pana la urma am luat 44 .... mi-a crescut inima ca am ajuns de la numarul 52 sa port 44 ........ e o realizare .... si ce daca am o stare mai proasta zilele astea doar nu o sa las balta noul meu stil de viata pentru o pasa proasta si pentru o raceala nu????
mi-am luat o pereche de pantaloni si un tricou ambele marimea 44 sunt tareeeeeeeeee, si fericitaaaaaaaaaaaaaaa

am scris repede repede ca trebe sa plec, da am vrut neaparat sa-ti scriu cateva randuri

sanse stai pe loc ca te ajung mananca prajituri mama pana ajung si eu la kg tale si apoi o sa manacam prajituri impreuna de mentinere

v-am pupat , revin

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Andanii, datele mele sunt: inaltime 1,68, greutate 57,1, greutate tinta 53. Si eu sunt cu pofta la dulce cateodata de ma sui pe pereti, ca ieri, de exemplu, si daca nu mananc mi se face rau, asa ca mai bag un fibrobar, ce sa fac.
Azi am mancat dimineata doua oua fierte cu rosii, la serviciu am mancat o chifla graham iar dupa amiaza am sa mananc niste spanac cu carnita de pui.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvy24 spune:

Buna fetelor,

Eu m-am mai alaturat voua de vreo 2-3 ori, dar din pacate nu m-am tinut de treaba si nici n-am mai intrat.
Sunt trecuta si pe lista. Acum sunt super hotarata sa ma tin de regim si pt ca m-am lasat de fumat si mi-e teama sa nu ma ingras. Eu tin Monti dupa prima carte, care este mai restrictiva si pe care o inteleg mai bine.
Voi reveni maine dimineata cu numarul de kilograme pt lista.
Una dintre problemele mele este ca inca nu pot renunta la cafea. Intentionez sa renunt peste 2-3 sapt. Asa ca beau dimineata o cafea la micul dejun glucidic, pranzul il iau lipidic, iar la 3 ore de la pranz mananc un mar si mai beau o cafea.
So, partea cu cafeaua sper sa ramana singura abatere.

Am o intrebare - ce marca de paine mancati voi? Si, unde pot gasi aceasta paine in Bucuresti?
Eu cand am tinut regimul acum vreo 4-5 ani exista o paine super OK care acum nu mai exista.

Va pup,
Silvy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Si eu pe aici. Am ajuns acasa la mine dar maine plec iar spre cj, oradea, ungaria. M-am si urcat pe cantar..nu v-am zis ca digitalu imi arata 65. Acuma fac si eu ca Ralu nu conteaza ca am si abateri , important e sa nu o iau in sus iar.
Andani si eu cu rusii innebunesc dupa dulce dar eu nu fac ca tine sa ma abtin..sar in ele....Sa-ti fie de bine marimea noua si sa porti cu placere hainele noi.
Am vazut ca ne-am mai inmultit...sa vedem si prestatia lor pe aici..ca eu la un moment dat vorbeam singura asa ca am stat pe tusa. Dar va citesc zilnic..ca altfel uit ca sunt la dieta. Avand in vedere ca am trecut de un Paste eu zic ca stau bine, sa vad cum scap si de celalalt ca noi le sarbatorim pe amandoua..unul la soacra si unul la mama.
Am scris pe fuga ... fac de pap si bagaje.
Va pup!

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

buna, iubitelele!

nu v-am abandonat, dar copilul meu atomic a inceput sa se catare peste tot, asa ca am accesul interzis la net pana seara cand se culca el - dar cand trebuie sa mai fac si alte mii de treburi pe care nu le pot face peste zi.

nu am reusit sa citesc decat ultima pagina, am vazut ca sunt si fete noi - bun venit! andanii, esti grozava, ai slabit foarte mult, tine-o tot asa!!! sanse, am deschis pagina aia cu prajitura si ma inchis-o si mai repede. scuip in san si zic doamne pazeste de pofta de dulce, ca a inceput instant sa-mi ploua-n gura! imi alin pofta cu bomboane cu indulcitori si ciocolata amaruie, si sper sa ajung si eu la saizeci si ceva de kilograme ca sa reincep sa fac prajituri. monti, of course!

mic dejun azi: omleta cu salam, braza feta si ciuperci murate; capucino

pranz: capsuni; mancarica de fasole uscata cu carne de porc si salata de cruditati;

printre mese: bombonele fara zahar, ciocolata amaruie, mere si o para.

pe joi la raport!

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

multumesc pentru laude

meniul meu de ieri:
finn crisp cu lapte
mancarica de spanac cu niste inimioare fierte si castraveti murati
paine cu iaurt
niste cioco ......... trremuram daca nu mancam , si am mancat, si am mancat si a fost tare bineeee dupa

ele bine ai revenit si sper ca de data asta sa stai mai mult pe la noi

silvy daca numai cafeaua o ai ca abatere atunci sigur o sa slabesti
nu are sens sa iti spun ce paine mananc eu , eu nu sunt din bcuresti, sper sa te ajute fetele de pe-acolo

ellinia te voi baga in lista joi

probabil ca si eu joi voi raporta stagnare cu atatea medicamente si prostioare nici nu are cum sa fie altfel

da las ca viata e frumoasaaaaaaaaaaaa
hai adunareeaaaaaa

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

kg mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


'neata

nu's ce am dar nu reusesc nicicum sa ma mobilizez. tocmai cand trecusem de prag si stagnarea luase sfarsit... pur si simplu am o perioada imposibila. pofte si iar pofte. toate interzise, toate intre mese, care mese sunt monti altfel

ieri:
iaurt0%+cereale integrale
mancare de mazare si fasole verde cu smantana+chiftele la cuptor (numai carne tocata, ceapa si ardei si ou, coapte la cuptor)
seara numai prostii nemonti, culminand cu o felie maaare de pizza

de maine am cateva zile lipsa de acasa, deci probabil nu mai intru deloc la raport. asa ca incerc sa dau azi raportul pt joi, daca am ce...



Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput