Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

ce mai zi agitata si azi....asta este nu??
despre statul pe burta .....hmmmm...nici Sara nu il iubeste dar o prostesc la mami pe burta,ia incercati si voi .......doparme pe burtica mea si 5 ceasuri daca o tin si asa mia spus doc ca o sa se obisnuiasca sa stea singura dar cu ochii pe ea si numai dupa 6 luni....insa pe mine doarme pe burta si 5 ceasuri pe bune si iti vine sa o papi toata ....iti aduci aminte de cum era cand era in burtica .....asta e ...si in plus se calmeaza si colicii ffff repede ,i place sa reauda sunetele pe care le auzea cand era la mami in burtica ,.respiratia si bataile inimi o anesteziaza imediat se incalzeste bine la burtica si doarme ca un ingeras.....nu ???in fiecare zi un somn de 2 ore il face pe burtica lu mami
ce ma fac de maine iara sunt singura si nu mai am timp sa intru la voi???azi a fost asa de bine ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

Angi 3 luni are Pupi al tau sa traiasca sa creasca mare si frumos.....noi ieri deabea 6 sapt



Sara Ioana 15.02.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Ellenuta, pe 11 aprilie venim. asa e, cam rarut, dar de citit am citit. Dar de 2 sapt am avut-o pe bunica iubitului meu la pat si nu doresc la nomeni bb mic si bolnav la pat in acelasi timp...

Stoisor, multumim!! lasa, toti crestem mari!!

Honey, e un dulce bb Andrew. dar scorpioni... Dumnezeule!!



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


angi am citit de buni si imi pare rau. sper ca e bine acum. deci pe 11 ... fix de ziua lu' sotu ... sa vedem cum ne invartim si noi.



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

nu stiu cum face-ti voi de apare asa fain un titlu scris de voi care duce la poze .....nu stiu si nu am timp sa incerc ...mie asa mia iesit ...mai mult nu pot
Angi imi pare rau pt buni.....bunicul sotului meu e la pat de 2 zile ,soacramea deja so apucat de curatenie la el in casa........se asteapta la ce e mai rau ...are 87 de ani,noi ne gandim la lucruri bune ,la botez de ex.....

Sara Ioana 15.02.2008

http://good-times.webshots.com/photo/2263883720102649941lWljCY?vhost=good-times

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

test.....cred ca a iesit

Sara Ioana 15.02.2008

POZE CU MAMI SI SARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Multumim de aprecieri,la adresa Bulanelului Andrew.
A inceput strengaru' sa-mi zambeasca intr-una..si mor de dragul lui.
Chiar si cand plange si face o fatza de iti vine sa-l mananci si-un botic de te topeste.

Angi..la cat mai multe lunite lui Pupi cel frumos.


Cat despre scorpioni..i know and i totally agree. Dar ce sa fac?
Ne-am inhamat la cumpararea casei asteia, caci ne-a placut.Si zona, si casa. E o zona foarte linistita,propice pentru cresterea unui copil.

Tocmai mi-am trimis sotul la magazin,sa ia ceva solutii sa dam in jurul casei si sa punem ceva traps .... sa ii indepartam.Banuiesc ca au vreun nest prin apropiere pe undeva.

Eu tot sper ca, peste 1-2-3 ani...sa ia sotul un contract in Romania... la bazele americanilor de prin Constanta si sa ne stabilim acolo. Desi, nici nu stiu cum e mai bine.
Ma gandesc aici la bebe, care ar avea alte posibilitati aici... alt stil de viata, alta mentalitate.Dar ma gandesc ca si Romania e frumoasa si cu avantajele ei.Unul din ele ar fi criminalitatea care nu e inca...asa de ridicata ca pe-aici.
Uffff... complicat mai e totul.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by gattasalvaje

Uuuff , sunt tare suparata . De parca reactia la vaccin si constipatia nu ar fi fost suficiente , Saratzelul s-a mai pricopsit si cu o afurisita de conjunctivita . Azi dimineata am observat ca are in ochisorul stang o secretie galbena , care devine din ce in ce mai abundenta desi o sterg mereu cu compresa sterila si ser fiziologic. Acum am sunat pediatra si mi-a zis sa-i pun Tobrex picaturi de trei ori pe zi cate o picatura , timp de 7 zile.
Mi-e frica sa nu ii treaca si la ochiul drept ca se tot freaca cu manutele.
Alina023 , parca tu ai mai avut problema asta cu Anita...te rog , spune-mi si mie cum ati tratat-o si in cat timp s-a vindecat.
Deja am o intreaga lista de medicamente pe care trebuie sa i le dau , cred ca-mi voi face o schema de tratament cu zilele saptamanii ca sa nu uit ceva.
Deci :
dimineata - Lass Baby si Tobrex + Panadol inca 2 zile dupa vaccin
pranz - Vigantol si Tobrex
seara - Liv 52 si Tobrex + iarasi Panadol

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta




Simonici Luca a avut conjunctivita, nu Ana. Si pe el tot cu Tobrex l-am vindecat. Ai grija sa faci tot tratamentul asa cum ti-a spus doctora pentru ca este tare parsiva conjunctivita asta. Cand zici ca ai scapat de ea, revine. Asadar mare grija! Si vezi sa nu luati si voi de la ea. Spala-ti mainile cat mai des posibil si incearca sa eviti sa o atingi la ochisorul bolnav. La fel, fii atenta ca trece f repede de la un ochi la altul. Ooofff...trece si asta, dar e stresant sa tot dea din una in alta.
Pup Saratica mica si frumoasa! Si sa stii ca nu e slabuta. Nici Ana mea nu este printre grasunicile de pe aici, dar important este sa fie sanatoase. In plus, ele tin la silueta ca doar sunt domnisoare, nu?

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


stoisor e frumoasa foc sara ta!! si ce falcute are ea, draguta!! imi pare rau ptr bunicul sotului tau , sper sa se faca bine.



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



honey sper sa scapati de scorpioni cel putin in casa .. cat despre revenitul in romania .. cel mai bine e acasa, stiu dar poate acolo are alte sanse si alte oportunitati bb andrew.

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput