Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Salutari!
La multi ani motatilor care implinesc primul an din viata lor!!!

Felicitari Aliona!Sa fiti sanatosi si la punga grosi ca sa cresteti copilasii! Cea mai mare surpriza sa aflu ca mai avem 2 gravidute printre noi.
Ddana.

Am taiat si noi ieri motu.Mare petrecere mare intr-un apartament mic. Georgica a ales termometru, cheile de la casa bunicilor si baaaaniii.Deci va fi un doctor spagar sau cum??
Imediat punem si noi poze pentru curiosi



Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Serios cum l-am invatat
Am ales banii da??
Cu mama si cu nana
Cu verisorul meu






Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rianna_stef spune:

Buna seara stup!

Uite ca veni sotul acasa mai devreme si a preluat-o un pic pe Daria asa ca am zis ia sa vad ce mai fac fetele mele.Ssi cand colo ce sa vad:inca doua gravidute....trebuia sa intervin.
DANA SI ALIONA va felicit din suflet si crdeiti-ma pe cuvant ca stiu ce simtiti acum ,dar stiu si ce ve-ti simti mai tarziu,si anume o imensa fericire si asta mai ales cand ve-ti simti primele miscari ale noului bebelus.O sa fie greu si pe timpul sarcinii nu numai dupa ,dar seara cand o sa va intindeti in pat dupa o zi de oboseala,si o sa va vedeti puiutul dormind linistit si bebelusul din pantece dand din picioruse ve-ti avea cel mai puternic si frumos sentiment:dragostea de mama.
Eu cel putin asa simt;mai ales acum cand am intrat pe ultima suta de metri;am inceput sa am temeri din ce in ce mai mari,pentru ca la mine situatia e mai speciala eu avand cezariana.Acum nu ma gandesc ,decat sa duc sarcina la termen si sa nu ma apuce durerile pe la pasti si sa nu dau de doctorita,sa trebuiasca sa nasc cu altcineva care nu-mi cunoaste situatia...in fiecare seara ma rog sa fie totul bine sa ajung cu sarcina macar pana dupa paste.
Despre Daria pot sa va zic ca se face din ce in ce mai frumoasa si mai desteapta ;sper ca frate-sau sa semene cu ea;comunica cu noi din ce ion ce mai bine;nu-mi place ca n-a invatat inca sa se dea jos din pat si mi-e frica mereu s-o las singurica ca se duce ca "berbeaca"cum ii spun eu...ca na'..e berbeaca ,nu?
Maine ma duc cu ea la control la neurologie ca n-am mai fost de mult si a mai luat niste cazaturi destul de puternice,iar poimaine ma duc si cu baiatul la ecograf;sper sa vin cu vesti bune.

Nu inchei fara sa zic si eu tuturor celor care si-au serbat si isi vor serba ziua luna aceasta

Si sa stiti ca mi-a mai trecut din depresieasa ca va mai arat cateva poze cu noi AICI

Pup si copilasi bolnaviori sa treacasi ne auzim cand vin cu vesti noi si bune sper.

Rianna_stef (32+)si Daria Georgiana(13 aprilie 2007)
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI!
ALEXIS FLORIAN
SA CRESTI MARE SANATOS, SA-TI DEA DUMNEZEU TOT CE ESTE MAI BUN!





cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

LA MULTI ANI ALEXIS FLORIAN.SA FII SANATOS SI NOROCOS.
LA MULTI ANI DANI7ASI.SA FII SANATOASA SA-TI CRESTI FETITELE SI SA JOCI LA NUNTA LOR.


Ioana iti multumesc....si cand ma gandesc ca mesajul tau a venit tocmai cand ma gandeam cum sa ajung la coafor sa ma tund
ma bucur ca il ai pe Matei langa langa tine si ca a inceput sa pape.Imi spunea cineva care a avut baiatul la parinti ca pe la 2 ani baiatul ei numai manca si buni o suna pe mami care se urca in masina si fuga la manz.Si papa baiatul 2-3 zile si apoi iar incepea santajul.Oamenii erau disperati de drumuri pana la Buzau asa ca l-au luat cu buni cu tot la ei dar aveau 2 camere...poate rezolvati si voi ...D-zeu sa va ajute.
Riana_stef nu aveai de ce te stresa...mi-a placut ce ai scris si ma bucur ca esti mai optimista.Sigur ajungi la 38 de sapt stai linistita.
Magdutah daca tu esti multumita de rezultatul testului e ok.Sanatate si putere sa te ocupi de Matei.
Bicky bine ca l-ai vazut si acum ca intram la idei ca nu-l mai vrei ..cat despre cum aranjez eu lucrurile...s-ar putea sa ai dreptate si o sa-l las sa-si faca singur ordine in sertare dar ce ma fac cu perdelele ca a trebuit sa le scot ca nici alea nu-i placeau ..e semn ca ar trebui altele nu?.sa pui poze de la ziua nora mii sa vad ce bunatati ai mai facut.
Si ca venii vorba de pozeee cu bunatati.....BAIIII fetelor ce aveti cu mine?...eu ma chinui sa slabesc si voi puneti TORTUURI SI COPANE SI OUA UMPLUTEEE....Roxanici,Arissa,Doina si cele care va simtiti cu musca pe caciula ..vedeti ca vin peste voi.
Raisa ma bucur ca ai mai scris chiar ma gandeam aseara la voi si la ElenaGiulia,Laina,Cria,Rebiana,Laura_Oana si lista poate continua ac sunt cam muuuulte chiulangioace.
Sherbiiii tu prin ce tari calde ai taiat motzu lu'David.baga si tu o vorba, o poza cu baiatu si cu silueta ta de manechin sa te vedem si noi.
Kitty au venit rezultatele Giuliei?
Iunia cu tine numai vorbesc...AI INTELES? pAI E NORMAL FRATE SA FIE SI ASCULATTOARE,SA SPUNA O GRAMADA DE LUCRURI SI SA SI MEARGAAA....Vezi ca va mut din cartier.
Anne eu miercuri si vineri am dentist asa ca as trage o fuga joi dupa amiaza? Ne vedem?
Stefanyia m-am luat cu roza scleroza si am uitat sa-ti raspund....la noi in familie doar eu si tata aveam ochii albastrii.La sotul meu toti au ochii verzi-albastrii.Nepoatele mele au ochii albastri desi parintii lor au ambii ochii caprui...o fi postasu de vina acolo ...eu m-am scos ca nu m-au prins... am ochii albastrii asa ca Victor e al nostru
Elyanne de cate ori racea Victor...adica din septembrie pana in februarie...lunar .....ma gandeam la tine si ziceam..."hai ca poti..ea are trei si nu se plange.." si ma rugam la DD zilele trecute citind de gemenii tai sa nu faca si Vic ceva luna asta...io cred ca asta e telepat si vrea sa ma bage in spital ..are rosu in gat,muci,a facut si febra 38.7 si maine mergem iar la cabinet ...asa ca te invidiez ca pleci in concediu ..cred ca ma duc si io sa ma rog de aia prin spitale sa ma primeasca si pe mine...macar 1 zi...glumesc sa te mai destinzi..te-ai prins ,da?...ca-n reclama cu mazarea
etee..ce d'am mai scris....ma bag sa vad cum e cu concursu'ala si apoi nani...
Va pup pe toti cu drag.
Noapte buna.


Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Martutza nici nu nu esti normala
Hai cu mine in concediu... sa-mi ti de urata, nu pt. alte minuni...

Multa sanatate lui Victor... si nu mai lasa bre calc. deschis... sau nu-i mai citii tot ce scriu despre bietii mei...
Ca acu's la varsta cand copiaza tot... ca maimutele...
si sa va faceti bine, repede.



Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

M-am hotarat sa nu-i mai zic nimic lui Victor ca e gica contra fratilor.
Ca e maimutica cu ghivent stiam mai ales la prostii...in afar de raceli mai copiaza ia altele....se taraseste pe sub masa ca la armata si nu are decat 20cm spatiu( e o masa masiva de lemn cu picioare masive si un blat de sustinere intre picioarele mesei) si nici nu da cu capul..nu stiu de unde a invatat dar ii iese figura fara sa dea cu capul in masa..da sut si gol de parca l-ar imita pe Mutu si nu-si pierde echilibrul cand trebuie sa scoata cu piciorul mingea de sub scaune.
De cateva zile ma resemnasem ca am copil "prostut"..ca deh..iete cate stie Iarina si tu nu stii nimic..."fraierica".....si ce credeti ca mi-a facut azi? SURPRIZAAA...ii cerea tasu "Victor da-mi forma rosie" si el o dadea, la fel cu cea galbena,albastra si verde...si asta de vreo 2 ori intr-o zi.Am zis ca lesin...Eu ma chinui zi lumina cu el sa-l invat,ii arat si ii explic tot si cand ii cer sa imi arate ceva imi intoarce spatele....adica ceva de genu..."tu stii... nu inteleg de ce ma mai intrebi"......si vine tasu seara..sta 1 ora cu el si lui ii arata toooot ....nu ma mai joc nene ...


Elyanne ma primeeeeesti?.Sanatate si pupici.
Carmenefr sa nu te superi ca nu-mi amintesc ce a luat Teo de pe tava dar eu cred...adica sunt sigura ca fata se va face medic veterinar...prea e atasata de animale si flori.O sa vin si eu cu matza la ea
Pisikuta nu stiu ce varsta ai tu...dar daca te uiti la odisee unde suntem toate cu data nasterii vei gasi mamici "tomnatice"...nu spui care ...se "stie ele"...io nuuuu...nuuu sunt acolo io am 18 primaveri...pe un picior.....hai fa si tu bb2....vreeei?
Riloasa multa sanatate lui Mihaita.Eu pana acum nu am mai auzit de rozeola...dar numai lucrez de mult in domeniu si s-or mai fi descoperit multe intre timp.
Zadi succes la targ.Poate ne vedem pe acolo.
Lumi_nag.......pune mana si mai invata gramatica...auzi la ea "doctor spagar" pai asta e pleonasm soro ...pupici lui Georgica si tie ca frumos par mai ai...imi vine sa ma chelesc si eu ca poate se ia..si o sa am si eu par ca al tau.
Tzuna felicitari Mariucai.Sper sa repete figura si sa pape bine de acum incolo.Anorexia la un copil asa mic ..poate nu e...poate e doar prea iubita si exploateaza...zic si eu ...asa de incurajare.

Fug la nani ca la 7 ma ia "senzorica" de buna...apropo cand sunteti triste bagati-va la citit capitolul 12 (parca) ala cu zorelele Ralucai (karla32),cu "senzorica" (Victor) si cu "nemiloasa" (Roxanici)...ehee ce vremuri...cand ne plangeam si gupilu statea in patut si noi credeam ca e cel mai greu atunci...daca stiam noi ce ne asteaptaa...poate am fi fost mai destinse.
Acu "pe bune" NOAPTE BUNA PARINTI SI COPII.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kissmam spune:

Buna fetelor!
noi suntem bine, am trecut de o raceala urata iar acum mai avem ceva mucisori "asa de samanta".
am facut si eu un test aseara pentru dansii au cam intarziat cateva zile si au iesit 2 liniute; cred ca aveam pulsul... o sa mai vedem o sa mai fac un test zilele viitoare dimi si daca e tot asa o sa-mi fac si o programare la dr. sa vedem cum se prezinta uterul meu dupa cezariana de anul trecut; oricum sunt niste senzatii... pe mata mea mica ne-am dorit-o din tot sufletul (avem si noi de duminica 1 anisor) dar cu surpriza asta:sunt intre extreme -cand ma gandesc ca o sa fie bine ca o sa aiba un fratior sau o surioara si o sa fim fericiti - cand ma gandesc la noptile nedormite , colici..-sunt proaspata in meseria de mama si nu sa mai fie chiar ca la inceput..-vedeti?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata,

se baga careva la o cafea?
ca deh ... copilul nostru are treaba, trebuie sa scuture, sa mature, sa dea la gaini. se mai trezeste vreun copil asa cu noaptea in cap???? adica maaaaxim 8? noi tot asteptam de ... luni de zile, ca poate mai creste si ii vine mintea la cap si doarme si el macar pana la 9 ... dar nimic.

martutza pai nu mananca matei datorita mie, incepuse sa haleasca inainte sa ma duc eu la el. la el cauza de grevist a fost certa: o raceala crunta. acum haleste iar ca inainte ... si pietre daca vrea, iar daca n-are chef ... zdrele pe podele.
despre tuns ... taie putin varfurile, da-i forma si lasa-l asa .

revin ... ca acum stam pe olita!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI!
DAVID MATEI
SA FII SANATOS, SA CRESTI MARE, SA-TI IUBESTI PARINTII SI SA LE ADUCI NUMAI BUCURII!

LA MULTI ANI!
ANDREEA 20
SA FII SANATOASA, SA AI PARTE DE MULTA IUBIRE SI SA ITI OFERE INGERASUL NUMAI BUCURII!

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput