Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Ca sa completez ce zise Martutza... niciodata nu o sa fie mai usor decat acum... Nu va ganditi ca trece si perioada asta, incep sa vb., sa ne zica ce vor, ce-i doare... neeeeeeeeee... pe langa asta vor mai zice multe, crize de personalitate etc. etc. etc.

Deci... bucurat-va te fiecare clipa... si de alea mai grele, ca nu se mai intorc... acu e floare la ureche... Inca ii poti pune in patut si sa-i lasi 5-10 minute acolo, in siguranta...


La muuuuuuuuulti ani, David Matei!


La muuuuuuuuulti ani, Andreea!





Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Buna dimineata!

Iertati-ma ca intru asa de rar. Nu prea mai pot de la serviciu iar acasa s-a terminat boieria. De-abia apuc sa mai citesc...

La multi ani tuturor puiutilor care au facut un an! Sa fie sanatosi, sa creasca mari, sa va bucure vietile!

La multi ani astazi ptr David Matei (LuizaS)!

La multi ani, Andreea20!


Noi suntem...bine! In afara faptului ca eu am pielea pe batz. Asta nu se pune, ca doar am baiat. Nici nu stiu ce sa va povestesc. Face atat de multe...Inca nu merge in picioare singur, dar ma ia pe mine de mana si ma taraste prin toata casa. Daca ma impotrivesc se tranteste, urla si pe urma o ia in patru labe. Acum are o placere sa treaca pe sub patul din sufragerie. Si e destul de jos, dar reuseste. Se urca pe motan si face dii, calutzu! Nu mai e nimic la locul lui: sertarele sunt deschiolate, sifonierul e in permanentza deschis, gunoiul nu trebuie sa fie ca altfel e in mijlocul casei, florile sunt ciopartzite, motanul fara par, eu vai mama mea...dar am baiat cuminte...hmmmmmm.
Apropo, ca tot a pomenit Martutza de zorele...eheeeei, ce vremuri!Aseara mi-a facut un pocinog...de fapt, lui taica-sau. eu am plecat la medicul de familie si mi-am uitat telefonul acasa. Ajung dupa vreo ora si ceva inapoi. Barbatul meu era terminat, julit pe o mana, cu privirea ratacita si parul valvoi. Ma intreaba de ce n-am raspuns la telefon. Pentru ca a ramas in dormitor sub perna. Dar ce s-a intamplat. (copilul era bine merci in premergator deci nu mi-a sarit inima rau). Si imi spune ca dupa ce am plecat, domnul Luca, s-a dus in dormitor a inchis usa si a tras sertarul de la dulapul care este dupa usa si ...am realizat grozavia! Usa nu se mai poate deschide daca tragi sertarul. Dulapul e facut la comanda si e fix pe fix din perete in perete. Nu ramane spatiu intre usa si sertar niciun milimetru. Aproape ca se ating...Norocul a fost ca Luca nu l-a tras pana la refuz si barbatul meu are maini mai subtzirele, a reusit sa bage un batz, sa-l impinga...si Luca, vazandu-l in genunchi, pe podele, prin crapatura usii credea ca ii face cucu-bau si se prapadea de ras...in sfarsit, inteleg ca vreo 30 minute a duarat minunea asta. Nici nu putea sa-i dea un sut la usa ca nu stia ce face copilul pe partea cealalta. In sfarsit. Singura concluzie pe care am reusit sa o trag a fost ca mai bine ca nu am avut telefonul la mine...

Luca, dragostea mea

Luca luna VIII

Luca luna IX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

bineinteles ca uitasem:

La multi ani, David Matei!
La multi ani, Andreea!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

ROXANICIai un baietel tare frumusel si ce tort super a avut.
DOINAce smechereste sta RADU pe bicicleta si cati copii ati avut la petrecere. foarte frumos, si ce tort frumos.
cred ca dupa ce nu o sa mai avem aniversati ne vom aduce aminte ce torturi bune am avut.
IUNITA la tine cred ca nu mai este cazul sa-ti mai spun ceva de IARINA pentru ca oricum este o fetita foarte ascultatoare, stie tot ce o intrebi si pe deasupra e si foarte frumoasa.aviz amatorilor, ca noi poate venim.
LUMINAG, GEORGE este un scumpic si este asa cum l-ai invatat foarte serios.
CARMENFR-aveti niste poze foarte frumoase si ce frumusica e TEODORA cu floricica in mana si inconjurata de catei.
ARISSAce simpatica e MAYA cand ii da un pupi lui tati.
IOANARADU stai linistita ca MATEI nu este singurul care se trezeste asa de dimineata, va insotim si noi.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

quote:
Originally posted by ioanaradu

buna dimineata,

se baga careva la o cafea?
ca deh ... copilul nostru are treaba, trebuie sa scuture, sa mature, sa dea la gaini. se mai trezeste vreun copil asa cu noaptea in cap???? adica maaaaxim 8? noi tot asteptam de ... luni de zile, ca poate mai creste si ii vine mintea la cap si doarme si el macar pana la 9 ... dar nimic.

martutza pai nu mananca matei datorita mie, incepuse sa haleasca inainte sa ma duc eu la el. la el cauza de grevist a fost certa: o raceala crunta. acum haleste iar ca inainte ... si pietre daca vrea, iar daca n-are chef ... zdrele pe podele.
despre tuns ... taie putin varfurile, da-i forma si lasa-l asa .

revin ... ca acum stam pe olita!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!



Vreau eu o cafea mare si tareeeeeeeeeee!!! Ioana ora 8 matinal???. Pai matulicul meu e trezita de la 6 . Am mai pacalit-o eu sa stea in pat pana la 7 iar de atunci deretica prin casa . Asa ca-ti dai seama cam cum arata casa mea acum. Sper sa adoarma sa pot strange in urma ei.

Eliana si Marta - nu sunteti intregi suratelor!!! Auzi la ele concediu... o sa aveti parte de concediu la pensie... sau nici atunci ca o luati de la capat cu nepotii . Si ce mai statiune exotica v-ati ales ca sa va relaxati

Azi vine mama sa-mi ia puiul in primire si aseara la telefon ce credeti ca m-a intrebat?!?! Ce mai face fata aia frumoasa?? Alias Eliana. Cand a fost data trecuta i-am aratat pozele de la aniversarea gemenilor si i-a placut taaaare mult de tine. Si i-am zis si de zgaibulita pe care urmeaza sa o scoti. sa se termine repede totul si sa scapi de un stres.

Amma - cum merge radioterapia?? si pe tine si pe frumosul Lucas. Ii place la gradi?

Am vazut atatea motate si motati, ca nu mai stiu pe care sa laud. Sunt toti niste dulci si isteti pe toti. Si ce mai torturi au avut... .

David Matei . Sa cresti mare, sanatos, norocos si tot ce-si mai doresc parintii tai pentru tine sa ti se implineasca.

Andreea20 . Sa fi sanatoasa si sa te bucuri de minunea ta in fiecare clipa.






Crina si Maya Georgia

Luna a 11-a


varsta Maya


Si fiindca zicea Ioana ca-l are pe MAtei pe olita, mai e vreo mama denaturata ca mine care sa nu-si fi pus puiul pe olita??? Nici macar nu i-am cumparat, si parca-i o facatura, de cate ori plecam la cumparaturi ne propunem sa-i luam olita si biberon.. dar de fiecare data uitam. Inteleg neuronul meu e inca in concediu , dar al sotului?!?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

noi am facut ieri vaccinul si as avea cateva intrebari pentru cine ne poate ajuta.
noua ne-a facut ambele vaccinuri in picior.
fiecare vaccin in cate un picior.
ROR facut in picior s-a cam intarit si i-l doare rau daca i-l ating.
celalat vaccin aproape ca nu se mai cunoaste .
de ce o asa diferenta intre ele?
unde oare se face mai exact ROR?
pentru ca am auzit si varianta de mana si picior, asa ca as vrea sa stiu daca a mai facut cineva numai in piciorus.
am facut si un pic de febra, 38, dar i-am dat nurofen si sper sa nu mai faca.
voi ce reactii ati avut de la vaccin.
mie dr mi-a zis ca daca nu vreau sa i le faca ieri pe amandoua trebuia sa revin luna urmatoare pentru ROR.
TOTI BOLNAVIORII SI VA DORIM NUMAI BINE.
ELYANNE tie iti dorim sanatate si multa putere sa poti avea grija de micutii tai.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Arissa, Maya a avut un tort superb...tu ai facut decoratiunile? am vazut ca ai avut mult de munca, deh, poienite cu ciuperci si alte minunatii pe -acolo Maya e o scumpa in rochita si vad ca si pe ea cam greu o prinzi in poza, probabil e in continua miscare.

Lumi, George e un baiat pe cinste, frumos foc, si cum sta el la pozat ca un adevarat fotomodel...bravo

Kissmam, felicitaaaaari, vad ca a inceput si la noi sa ploua cu burtici...indoielile o sa ti se risipeasca cu siguranta, daca ai citit mesajul scris de rianna_stef, ai vazut ce optimista este si la inceput si ea a trecut prin aceleasi stari

Aliona, felicitari pentru noua sarcina

ddana, deocamdata

am scris in mare viteza ca trebuie sa dau papa la fetita

va pup


Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Neata fetelor,
Sper ca nu ne-ati dat la disparuti..Ehe,mie mi-e foarte greu sa tin ritmul cu forumul.Nu ma lasa deloc Alexia si daca deschid calculatorul e tot calare pe mine, de scris nici nu vb.
Ei , noi suntem bine.Azi am emotii.vom face vaccinul de 1 an, mai cu intarziere un pic.Dupa ziua ei am fost plecate la slatina.Acolo a racit un pic.VROIAM SA VA INTREB, PE CELE CARE ATI FACUT ROR-UL....CARE E DISTANTA MINIMA LA CARE SE FACE FATA DE VACCINUL DE 1 AN??aTI AVUT REACTII LA EL, DE CARE????ca tare mi-e teama de asta.
Alexia a crescut mult, face multe nazbatii, trebuie sa stau tot dupa ea.Multe progrese.de mers de-abia acum isi da drumul singurica, insa ma tot innebuneste s-o plimb prin casa.Ma ia de mana si hai...
Am fost ocupata cu planificarea concediului, nostru, fara ea.Caci plecam in Europa dupa Paste si a durat ceva pana ne-am hoatarat unde exact sa mergem.dar de-abia astept sa mai schimb peisajul..

Va doresc numai bine tuturor si incerc sa revin rugandu-va sa-mi raspundeti la intrebare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

ALEXIS FLORIAN!!!


DAVID MATEI!!!

Elena M.&Adrian Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

quote:
Originally posted by kissmam

Buna fetelor!
noi suntem bine, am trecut de o raceala urata iar acum mai avem ceva mucisori "asa de samanta".
am facut si eu un test aseara pentru dansii au cam intarziat cateva zile si au iesit 2 liniute; cred ca aveam pulsul... o sa mai vedem o sa mai fac un test zilele viitoare dimi si daca e tot asa o sa-mi fac si o programare la dr. sa vedem cum se prezinta uterul meu dupa cezariana de anul trecut; oricum sunt niste senzatii... pe mata mea mica ne-am dorit-o din tot sufletul (avem si noi de duminica 1 anisor) dar cu surpriza asta:sunt intre extreme -cand ma gandesc ca o sa fie bine ca o sa aiba un fratior sau o surioara si o sa fim fericiti - cand ma gandesc la noptile nedormite , colici..-sunt proaspata in meseria de mama si nu sa mai fie chiar ca la inceput..-vedeti?!



La multi ani pentru prima aniversare a printesei tale.
Iar pentru tine ... mult curaj si daca e sa fie cu okisori o sarcina usoara si un bebe sanatos. Hai ca de data asta o sa fie mai usor, ai acumulat experienta... si o sa fie tare frumos sa ai 2 copii. Vreau si euuuuuu. Care stiti pe unde se ascunde barza, trimiteti-o si la mine.



Crina si Maya Georgia

Luna a 11-a


varsta Maya

Mergi la inceput