Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

ANDREEA 20!!!

Elena M.&Adrian Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Arisa - ce dulce a fost Maya la petrecere!!! Ce frumos ii vine rochita de la nasa, iar caciulita e super smecheroasa. Eu acusi am vazut pozele, ca ai pus si tu un link acolo mic pe care se pare ca l-am omis cand am citit ieri mesajele.

Si daca tot m-am intors sa caut mesajul Arisei, am revazut si pozele de la cheful lui Radu carliontatul. Ce fericit e el inconjurat de atatia copii si mai ales in noua masinuta (cu bunicii banuiesc) carliontii lui. Doina, sper ca nu la-i tuns!!!



Crina si Maya Georgia

Luna a 11-a


varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Kissmam felicitari
Ce de mamici curajoase.... piticii or sa aiba varste apropiate... Dupa mintea mea cred ca asa-i cel mai bine...
Nu ca mine care am asteptat sa se faca Elena mai mare si sa aiba crize de personalitate (din zona de 3 ani)... plus gelozia aferenta.

Karla wow... bine ca s-a terminat cu bine...
Muta dulapul.

Crina_mio multumesc mult de tot
Deja ma stie si tot familionul tau Acu sper ca numai de bine... sa nu primesc interdictie... Glumesc...
Io mama denaturata... la-m pus numai pe Andrei de 2 ori... Si pe Mihai niciodata... deci se pune, nu?

ghibuadina diferenta intre intepaturi (taieturi intramusculare) trebuie sa fie de minim o luna de la vaccin. Ori le faci odata (am inteles ca se procedeaza si asa), ori la minim o luna.
Nu stiu explicatia... Dar stiu ca nici taieturi (fo operatie, ceva) nu se fac... acu daca nu-i urgenta, ca pp ca se analizeaza care-i rsicu cel mai mare...






Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Rianna stef tinem pumnii ca sa fie bine, nu iti mai face griji.
Arissa superb tort,felicitari!!De Maya nu mai zic ca e deja o domnisorica, ce eleganta e in rochita ...
Kissman felicitari, sa fii sanatoasa si totul sa fie bine
Lumi chiar ca e serios Georgica...ce bine ca l-ai invatat asa...sper sa il tina, nu?
Raisa bine ca ati mai dat pe aici...sper sa o tina mandra tot asa cu mancarea, se vede ca ii prieste !
Zadi succes .
Magdutah e bine ca esti impacata cu rezultatul testului dar daca ar fi fost sa fie eu zic ca te-ai fi descurcat, fara doar si poate.


Referitor la vaccinuri eu stiam ca inatai se face cel de 1 an si apoi ROR, cam la 2 saptamani distanta, cel mai bine o luna, asa a zis medicul.Cel putin noi asa vom face.Inca nu am facut nici vaccinul de an, il avem decalat, va fi cam pe la sfarsitul lui aprilie.
Crina stai linistita ca nici io nu l-am pus inca pe olita, io zic ca e timp...deabia s-a familiarizat cu ea..sa dea caldura.Cat despre barza, sper sa te viziteze curand, daca asta iti doresti.

Elena M.&Adrian Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

ioana radu: eu ma bag, daca nu i prea tarziu. mai e cafea?
lumi-nag: poate spargator de safe-uri?
martutza: las' ca m am uitat la varste si tot decan raman. stii, vorba aia, douaj' de ani...pe un picior . si nu pot pentru care sa ma bag la bebe2, ca ne paraseste lupu' pe toti trei...da' asa cochetez cu ideea si ma hranesc din realitatea himerala, cum ar fi daca s ar intampla(asaaa, din intamplare, sigur).
tzuna: bravo la mariuca! poate i ies dintii? ca ieri vorbeam cu prietena mea de fiica ei, care nu mai manca decat lapte de 3 saptamani si a conchis ca e de la dintisori, ca dupa ce au erupt s a pus pe mancat. poate e si mariuta mai sensibila la durere si, de teama durerii la gingii, refuza papa si si a creat si reflexul cu voma.
kissman: bravo, bravo! sa fie intr un ceas fericit! eu am scris si ptr ddana si alionusha ceea ce simt ptr asta si ti trimit si tie un zambet .
karla32:scuze, da' e tare faza..
mie mi a varsat ieri un ghiveci intreg sub masa din bucatarie. nu stiam cu ce sa incep, s o scutur pe ea de turba, sa matur sub masa..
ghibuadina: si noi am programat un concediu hai-hui si ne gandim daca ne va iesi fara tiranozaurul mic. pana la urma s ar putea sa o luam cu noi. tu chiar esti din cta?
magdutah: stii cum se zice, nu mi da, doamne, cat pot eu duce. gaseai o solutie daca era bebita 2. eu inca nu m am deconectat de la dezamagirea de fiecare luna cand urmaream 2 linii roz si era doar una.
inapoi la munca, acum!
o zi buna la restul mamicilor!


de Loli mic
Asa creste o fetita
LMA 1 an
Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

karla, bine ca n-ai avut tel cu tine, intra-adevar... oricum nu-i puteai ajuta cu nimic si te mai si stresai pana ajungeai acasa. eu am lipsit vreun sfert de ora , tot asa, fara telefon si cand ma intorc sotul ma suna disperat, efectiv, ca stefi inghitise ceva si se tot opintea sa vomite..iar el, in loc sa-i scoata din gura ce avea ma suna pe mine...noroc ca am aparut si le-am acordat primul ajutor (sotul a avut nevoie mai multa decat stefi)

rianna_stef, mi-au placut pozele tale, mi-ai adus aminte de vremea liceului cand colindam prin parcul respectiv...ehei, tineretile

ghibuadina, super ca plecati in concediu...te invidiez mult de tot, stii, nu? cu vaccinul nu te pot ajuta ca habar n-am, astept si eu sa ma sune dr. sa vedem cand il facem

Am o intrebare: credeti ca ii pot da stefaniei cereale integrale cu fructe, pentru adulti? adica ma gandesc oare nu sunt prea multe fibre pt. intestinele ei?

Magdutah, tu spuneai odata ca vrei sa incerci cu din astea, ai incercat?


Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Astazi este Buna Vestire, sa nu faceti treaba! (asta daca aveati de gand)

La multi ani, Andreea20

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

ceau fetele!

Multumim de aprecieri si de urari.

In primul rand LA MULTI ANI!

David Matei
si
Andreea

Nu in ultimul rand Felicitari noilor mamici si sa fie intr-un ceas bun!

Crina_mio- - l-am tuns dar sa sti ca e dragutz si tuns....Sunt simpatic si tuns!

Azi facem vaccin sa ne tineti pumnii.
Pupam toti puiutzii bolnaviori si sa le treaca repede!


la toata lumea de la Doina & BB Radu (23 Martie 2007)
Poze Radu
Filmulete Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

La multi ani
Albert Gabriel
Eduard Darius

Caterina
Rares Teodor
David
Radu George

Diana
Alexis Florian
David Matei

Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de viata cat mai mult!

La multi ani
Elyanne
Claudi@
Lauramar
Ionelc
Raluca22
GHibuadina
Laura_oana

Flopici
Anca_anca
Dani7asi
Andreea20
Numai bine si sa va bucurati de copiii vostrii 100ani!


Martutza - la mine in familie sunt doar cu ochii verzi si albastrii,la Klaus in familie doar cu caprui si cum capruii pun accentul,s-a si vazut la Carlut.Se spune ca ochii albatsrii sunt o eroare genetica,dar e una reusita ca eu ador ochii albastrii.

Lilidana - ok,ciocnim pt Pastele nostru. imi imaginez cum David micut o musca pe Karina si ea care totusi are 7ani tipa din cauza unui pustulica.Ce o asteapta pe Karina mai tarziu...

Elpower - de ce crezi ca nu va va binecuvanta Dumnezeu cu inca un copilas? Din cate stiu eu tu esti mai credincioasa,asa ca rugati-va si va "veni" si urmatorul bebe.

Kitty - tu ai dreptate cand spui ca uneori respecti reguli privind alimentatia sau altceva si tot sa apara probleme.Stii,in Romania sunt atatea reguli in comparatie cu alte tari si tot in Romania cazurile de boala sunt mai frecvente.
Ce mai face Giulia? Sunt sigura ca Giulia va creste si problema se va rezolva de la sine.

Aliona - felicitari!
Ddana - sanatate si sa fie cum doresti tu.
Kissmam - felicitari!
Ce de mamici curajoase!Sper sa aveti sarcini usoare si copilasi sanatosi!

Sanatate la copilasii bolnaviori!

Carl a inceput sa mearga din ziua de Paste.A fost un cadou cat se poate de special.Eram al biserica si preotul povestea despre copiii care se trezesc in noapte,care sunt bolnaviori si cu putina rabdare din partea noastra si mai multa intelegere,totul va parea usor.Mai spunea ca multi copii fac minuni in ziua de Paste,ca arata ceva nou parintilor si cand am ajuns casa Carlut ne-a aratat ca merge singurel.Nu a inceput cu unu sau doi pasi ci cu 4-5 pasi.Probabil ca ar fi facut-o de mult dar ii e teama.Nici acum nu se omoara sa mearga,mai mult jos cu jucariile.
I-a mai iesit un dintisor si inca 3 se vad pe drum.

O zi buna!



CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Salutare!
Of, m-am mai linistit si eu. Azi de dimineata am facut si vaccinul, de fapt doua ca i-a facut si Priorixul simultan. A urlat destul de mult, nu atat de durere cat in semn de protest. Se pare ca are si un pic de curbura la picioare, nu e semn de rahitism, calciu trebuie sa ii dau si trebuie sa-i pun incalarile invers sa-i corectam un pic orientarea piciorului. Are 10,600, 80 cm, 8 dinti si trei masele au spart gingia deja, a patra se pregateste.
A plecat si sora mea cu nepotelul. Doua zile a fost gradinita pe aici, se intreceau in chiote si urlete amandoi.
Multumesc mult de aprecierile pentru domnisoara!
Mihaela@, eu am facut decoratiunile la tort, de fapt am facut tot ce am pus pe masa, cu exceptia unor mini-eclere. A fost obositor, dar a meritat ocazia.
kissmam, felicitari!! Nu stiu de ce ma iau toate emotiile cand aud de bebe 2. Dupa vizita sora-mii, am realizat ca acum nu m-as descurca cu 2. Poate daca as avea o bunica la indemana, ar fi altfel.

Aoleu, e Buna Vestire? Pai inseamna ca azi avem 2 ani de la casatorie si am uitat, cu atatea evenimente. Sotul meu e plecat din oras oricum asa ca sarbatorim maine, probabil.


arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput