Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani cu sanatate !
David Matei


Cat despre concedii si odihna eu mereu glumesc cu sotzul meu "de odihnit o sa ne odihnim pe lumea cealalta,ca in lumea asta avem lucruri mai importante de facut"

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Am uitat:

Kismam felicitari si sa fie intr-un ceas bun,vei fi o mamica super fericita.

Arrisa la multi ani si tie cu multa fericire!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:



La multi ani David Matei
Andreea 20 !!

Marta nu taia peru', ca-ti sta mai bine asa.Are dreptate Ioana.Cat despre ce s-o face Teodora cand o fi mare, io stiu??A ales parfumel,forfecuta si pix, apoi un autograf a dat si apoi termometrul(am scris din nou ce a ales, ca uitasem si io, deci lista e pt mine in primul rand).Deci e posibil ca predictia ta sa fie adevara!!!Si e tooooooooooopita dupa animale.Deci, cine stie? Si daca s-o adeveri predictia, cum vrei sa-ti spun?Vestita ghicitoare Marta sau Vestita ghicitoare Marta, fiica Mamei Omida(ca a avut 15mii de fiice)

Ioana si Cria imi pare rau ca piticii se trezesc asa...o data cu cocosiiIa, trimite-ti-i aci sa le faca Teodora un instructaj...ora 10.30-11 e ok?

Riana_stefSuper pozicile si burtica mare-mare...sa dea Dzeu sa ajungeti fara probl la termen...

Krissman[/red] felicitari pt cele 2 liniute.sa ai o sarcina frumoasa si usoara, fara probl.

Arissa[/red] La multi, multi ani in continuare!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Offf, ce aiurea a iesit mesajul...de la net cred..ca merge in reluare.
Bine ca azi zis ca azi e saratoare mare, Buna vestire, ca voiam sa bag o masina la munca. Acu' ma duc sa aspir biscuitii zdrobiti de Teodora, apoi mergem un pic afara, la un parculet de langa bloc.

Karla bine ca a fost totul ok in final, ca nu s-a intamplat nimic rau...Alea le reparati voi...

Mai trebuia sa mai scriu ceva...dar roza scleroza...e in floare, ca doar e primvara!!!

Intru mai incolo, can o fi netu' stabil, nu cu cocoloase...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Felicitari pentru mergaretul Carl!! ce cadou de Paste!

Azi a mancat si el un pic mai bine la masa de pranz decat de obicei cand nu manca decat 2-3 lingurite si asta nu de la dinti, ci cred ca vrea sa ma scoata din sarite, nu stiu cauza, ca am incercat toate combinatiile posibile.In schimb e mare fan iaurt.Ar manca la oricare masa si in cantitati destul de mari.
Ieri l-am dus in parculet unde s-a zbenguit in voie.S-a pus pe chiuit, se ducea la toata lumea care ii dadea atentie.Si-a facut un tovaras de vreo 4 anisori care ii arata masinuta lui iar cand se plictisea il intreba unde vrea sa mearga.Noi eram tot dupa ei.La un moment dat tovarasul il intreaba daca e obosit si il duce catre o bancuta.Am ras cu lacrimi.I-a spus sa stea pe bancuta, l-am asezat si noi pe Adi si se simtea foarte bine in compania tovarasului pe care l-a abandonat dupa ce s-a plictisit de intrebarile lui, de jucariille lui.Baiatul cel mare il tot urmarea si vroia sa-i capteze iar atentia dar pentru el nu mai prezenta interes...

Elena M.&Adrian Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

ioanaradu - Matei se scoala la maaaaxim 8???? Ce zici de 6.30 -7?
martuzta - trimite-l pe Victoras la mine caci perdelele mele sunt scurte... sau taie, mah, perdelele ca-l incurca pe baiat! Poze de la sindrofie cred ca maine.... Am fotografiat si bucatele special pentru tine!
Lumi_Nag - Georgica e foarte serios...cu cine zici ca seamana? Joi am trecut prin Iasi...dar nu te-am vazut....
Crina_mio - da-mi adresa sa-ti trimit, eu, o olita si un biberon...
Radcarmen - sa stii ca pe tine chiar nu te uit....dar stii, tu, cum stau eu cu timpul acasa, mai ales acum ca ajung acasa pe la 16.30 - 17.
Kissmam - eu cred ca e bine sa fie facuti copii la diferente mai mici intre ei...
La mine peste 2 ani una va merge la gradinita si una la liceu.... bizar, nu?
pisikuta - daca tu esti decan ...atunci eu sunt rector!:D]
doina.todor - asa tuns...da!!!!!! Si dupa tuns are mai mult par decat Caterina! Eu nu prea sunt de acord cu chelirea copiilor pe motiv ca li se indeseste parul!

Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Aliona si Kissmanm felicitari si o sarcina usoara Ddana sa fie totul bine

Am vazut poze cu torturi superbe , fetite motate si mandrii flacai ...bravo pentru mamici , tatici si pitici..

o sa pun cateva poze cu Raisa aici


si nu in ultimul rand

La multi ani David Matei
Andreea 20 !!



Raisa Luna a noua

Raisa luna a zecea

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Stefimic si noi am facut ambele vaccinuri ieri dar unu in mana si unul in picior...dar nu cred ca conteaza neaparat...nu stiu ce sa zic...oricum eu am fost ingrozita cand am auzit-o pe aia ca ni le face pe amandoua....pediatra mea a zis ca 6 sapt nu are voie intepaturi sau taieturi in ultima instanta daca e ceva Doamne fereste i se ataseaza o branula in vena

Noi momentan suntem bine cateva mataieli aseara si stari febrile si azi pe la 2 dar mai vedem ...am auzit ca reactiile adverse la Ror sunt pe o perioada mai mare de timp......poate ne lamureste cineva care stie

Apropo de olita intru si io in club am luat dar nu am incercat pt ca dansa nu are stare niciunde, nici la masa sta cateva sec pe scaun si dupa aia plecam la plimbare si mancam din mers....mi-e ca daca o pun pleaca cu ea taras...mai astept sa mai creasca



Raisa luna a doisprezecea

Raisa luna a zecea

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

aaa ... deci cu trezirea la 7-7.30, hai 8, stam chiar bine. m-am linistit! oricum, musiu mai avea un somn pe la 10.30 - 11.00 pe care si l-a scos singurel. asa ca 13.30 papa si la 14 la somn ca era rupt. de cand a descoperit ca poate merge singur face km. ieri de la 15.30 la 21.30 n-a pus kuru jos. ba azi noapte (dimineata??) pe la 3.30 dadea turea la patut. la 4.30 era in capu' lu' tac'su si-l pupa. eu il certasem sa se culce. daca o sa va ganditi ca ne pupa ca-i este dor de noi ... neah ... asa face si cu mama si cu sora-mea. daca n-are somn noaptea se trezeste, se plimba prin patut si apoi jumeleste pe ala la care ajunge mai repede.

karla

Val la tine sunt datoare cu un PM. n-am uitat, dar nu ti-l pot trimite ... nu stiu de ce.

da ... azi e sarbatoare, se mananca peste. noi cred ca o sa mancam din conserva ca am fost la pescuit si erau niste cozi la pescarie ca pe vremea lu' nea nicu.

pate de gasca ati dat la pici? dar de rata?

va pup!
doarme matei si cred ca prestez si eu, ca doar sunt in concediu.

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

La multi ani David Matei.Sanatate si noroc in viata
La multi ani Andreea20.Sanatate,noroc si iubire iti doresc.


Bicky,Crina,Ioana...hai sa ii punem pe toti intr-o caleasca cu cai sa-i trimitem la Carmenefr...pai treaba e asta.....auzi la ea 10.30 ...Eu cred ca-i voi cumpara lu fimiu niste gaini sa aibe un rost trezitul lui la 6.30-7...nu asa sa se scoale degeaba cu noaptea in cap.
Programul lui seamana intocmai si la fel cu al lui Matei.si Victor doarme doar o data pe zi la 13-14 circa 3 ore si chiar 4 ca ieri.Papa bine si se joaca...sper ca mucisorii sa fie doar o simpla raceala.
Kissmam felicitari ..sarcina usoara si un bebe sanatos.Sa-ti traiasca printesa de 1 an,sa te bucuri de ea.
Crina vrei sa-ti trimit camasa mea de noapte de facut baieti ...da adresa...Cat despre olita...io l-as pune da fuge de ea de parca ar fi uciga-l toaca...daca nu vreau sa se duca intr-un loc anume pun olita acolo si sa vezi ce fuge...io prevad o mare lupta pe tema asta...in schimb daca il las un pic in fundul gol...sa vezi ce stie sa faca el pipi pe covooor ..Vanishul sa traiasca...
Karla...of ce bine e fara mobil...oricum totul a fost ok pana la capat si asa a constat si sotul ce inseamna un copil in casa,nu?
Carmenfr...zi cum vrei da sa platesti bre...ca ai vazut ce casa are sau avea ca o fi moarta mama Omida.
Pisikuta...ete ca te-a incuiat Bicky...asa ca vezi cum faci...poate asa din greseala ..mai dai curaj apoi si la altii...
Bicky m-am hotarat sa iau alte perdele...sau mai bine il expatriez la Vaslui si scap de o gura la masa ...ca sa stii ca asta mananca nu se incurca
Raisa tare cuminte e motata la gradi..al meu nu ar fi stat decat turnat in ipsos...
Doina io tot il iubesc pe Radu si fara plete ca are buzite sexi...na c-am zis-o...sa nu ma ia CNA-ul la rost ..numai zic nimic.
Elena pune-i iaurt in ciorbite poate o sa-i placa si lui Adrian.Oricum din ce povestesti e tare sociabil si cumintel.
Andra si eu tot la cea lume ma gandesc cand ma apuca oboseala si ma gandesc sa ma obosesc si mai tare ca voi avea la odihnaaa..
si special si fara numar pentru Carl ..ca tot zicea mami ca e lenesut.....uite ca a dat-o gata.Bravo pui mic.
Ghibuadina eu nu i-am facut vaccinul din acelasi motiv ca si Ioana..tanti dr face doar miercurea puericultura si data trecuta am asteptat pana la 10.30 cand i sa facut foame copilului si ea nu venise.Vedem maine ce va fi.Pune caldut pe piciorul dureros.Parca Lilidana zicea acum 6 luni.La Vic am incercat si a fost ok atunci.Stiu ca e in contradictie cu ce zic dr de la noi...dar in Canada pare a fi firesc si chiar da rezultate.
Mihael@ eu sunt tare nevricoasa referitor la innecat.Il bateam pe sot daca facea ca al tau...bineintels dupa ce salvam copilul.Bine ca sa terminat...si eu am patit-o odata rau...Iunia stie...si am imbatranit cu 10 ani.
Gata m-ati convins.Carmenefr si Ioana...ii dau o forma sexi la par si atat.E bine?
Multi ani fericiti alaturi de alesul inimii tale Arissa.
De masaj la picior nu ti-a zis nimic?Ca la noi asta a fost indicatia si bineinteles pentru aceeasi cauza:curbura usoara a gambelor.
Acum fug sa vad un film ca doarme manzul.
Succes Elyanne la operatie.
O zi buna tuturor.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput