Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Hop si noi

Ne-am intors pentru vaccin si acum momentan suntem bine vedem mai incolo, i l-a facut pe amndoua si in mana si in piciorus...eu am inlemnit cand am auzit...dar om vedea....

Noi suntem bine ...ne prieeste foarte bine la curte am vazut si eu ce inseamna sa manace un copil,....sa deschida gurita pentru urmatoarea lingurita...e fascinata de animale si de pasarile din curte alergam dupa ele la ordinea zilei...rupem flori si batem matza......o ia la fuga numai cand o vede....avem 9 dintisori si 2 colti de maseluta...kg nu stiu diseara sa vedem....nu mergem decat tinute ii e frica sa mearga singurica, spune pe limba ei o gramada de lucruri dar cel mai clar il striga pe tataie "taie, iaie" la mine striga mama decat cand e suparata in rest dada imi ice...tati este tete si o gramada de alte sunete diferite de la o zi la alta ....

Cu scuzele de rigoare ca nu am fost prezenti sa uram la multi ani in zilele respective...dar sa stiti ca cu sufletul am fost alaturi de voi

1 martie
Luca de mami Ocrainic
Tudor Stefan de mami Gabi78
Sophia Antonia de mami Krissy
Simon de mami Anail

2 martie
Teodor Daniel de mami Mirell@

3 martie (10:50)
Andrei si Mihai de mami Elyanne
Briana Elisabeta de mami Ditu

4 martie (22:40)
Timeea de mami Kmi78
Altheea Roxana de mami Alexa_hutton
Dylan de mami Elamia
Ruxandra Andreea de mami Mikiymihaela

5 martie (10:48)
Martha Ioana de mami Flopici

6 martie
Ilinca de mami Alionushca
Ana de mami Juliana76

8 martie (06:00)
Maria-Crisitna de mami Karra80
Teodora Ioana de mami Carmenefr

9 martie (21:00)
Stefan de mami Stefimic
Alexandru de mami Aurasa
Sebastian de mami Lili_B

10 martie (07:50)
Adriana de mami Elena.2006
Daria Elena de mami Frannces
Adelina de mami Lushulika

11 martie (09:50)
David Gabriel de mami Lilidana
Maria de mami Anamana12
Delia de mami Daraban
Rares de mami SuperMami_1

12 martie (08:55)
Victor Mihai de mami Martutza
Aida de mami Lala12
Matei Stefan de mami Ioanaradu
Lucas Nicolas de mami Amma23
Irina Giulia de mami Kitty
Sara Antonia de mami Yrrol_13

13 martie (18:00)
Ana Delia de mami Paxela
Iulia Antonia de mami GeaninaElena
Rayan de mami Aliana
Ana Maria Roberta de mami Iubita_2007

14 martie (11:30)
Luca Andrei de mami Rebiana
Eduard Ionut de mami Ralualexandre
Andrei Bogdan de mami Vcarmen

15 martie
Robert Andrei de mami Raluca22
Cosmin de mami Yana25
Ilinca de mami B_Zara

16 martie
Timeea de mami Absoluta
Ian de mami Zadi

17 martie (21:25)
Raul Andrei de mami Ane2200

18 martie (21:40)
Maya de mami Arissa

19 martie (13:05)
George Catalin de mami Lumi_Nag
Miriam Riana de mami Anaanamaria
Stefania de mami Mihael@
Bryan de mami Alexia3

20 martie (17:00)
Maria Bianca de mami Raldi
Gabriela de mami Lili_g
Dragos de mami Ddana
Miruna Maria de mami Valide

21 martie
Albert Gabriel de mami Daia28

22 martie (11:00)
Eduard Darius de mami Laura_Oana
Caterina de mami Biky

23 martie (12:05)
Rares Teodor de mami Roxanici
David de mami Sherbi
Radu George de mami Doina.todor
Diana de mami Mikkyy

24 martie (05:30)
Alexis Florin de mami Alia ro


sa fiti sanatosi cu totii sa aveti parte numai de bucurii, de dragoste si norocul sa nu va ocoleasca....Va pupam cu drag pe toti



Raisa Luna a noua

Raisa luna a zecea

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

La multi ani si pentru mamicile noastre sa fiti sanatoase dragele mele si sa va bucurati din plin de minunile voastre

Mihaelaaa
Carmen94
Cria_bv
Elyanne
Claudia@
Lauramar
Ionelac
Raluca22
Ghibuadina
Laura_oana
Flopici
Anca_anca
Dani7asi

O sa pun cateva poze cu Raisa mai tarziu ca sa vedeti ce bronzate suntem de la vant si soare

Raisa Luna a noua

Raisa luna a zecea

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Imi pare rau ca nu am reusit sa urez la timp sarbatoritilor din ultimele zile, dar o fac acum.
Maria Bianca
Gabriela
Dragos
Miruna Maria
Albert Gabriel
Eduard Darius
Caterina
Rares Teodor
David
Radu George
Diana
Alexis Florian

Eu am fost foarte prinsa cu pregatirile, cu petrecerea si cu musafirii. Musafiri inca mai am. A fost frumos, Maya a ales parfum, papiota si boboc de trandafir. Va avea inclinatii artistice, probabil. Am pus
aici cateva poze de la mot.

Sa nu uit. M-ati socat cu vestile despre bebe 2. Aliona, felicitari, sa fie un bebe la fel de reusit ca si Ilincuta. Ddana, sarcina usoara si fara probleme sa ai.
A venit invadatoarea, revin.

arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

La Multi Ani puiutilor nascuti pe 22 Martie

EDUARD DARIUS de mami Laura
CATERINA de mami Biki

La Multi Ani puiutilor nascuti pe 23 Martie

RARES TEODOR de mami Roxanici
DAVID de mami Sherbi
RADU GEORGE de mami Doina
Diana de mami Mikkyy

La Multi Ani bondarelului nascut pe 24 Martie

ALEXIS FLORIAN de mami Alia


La Multi Ani " Bunului Vestit " nascut pe 25 Martie

DAVID MATEI de mami Luiza


La Multi Ani albinutelor nascute pe 26 Martie

THEODORA IOANA de mami Elpower
RAMONA de mami Dani
MAYA MARIA de mami Iuliana

La Multi Ani albinutelor nascute pe 27 Martie

ANA MARIA de mami Mihaela
CEZARA ELENA de mami Diana

La Multi Ani puiutilor nascuti pe 28 Martie

ARTHUR de mami ElenaGiulia
ALEXIA MARIA de mami Anca

La Multi Ani bondareilor nascuti pe 29 Martie

DAVID de mami Mihaelaa
TUDOR IONUT de mami Mickyn
ALEXANDRU de mami Anca

La Multi Ani albinutelor nascute pe 30 Martie

NECTARIA de mami Ramiha
CRISTINA de mami Jaana
CATALINA de mami Anaalina

La Multi Ani Mamici de albinute si bondarei nascute in luna Martie
IONELAC , RALUCA , GHIBUADINA , LAURA , FLOPICI
ANCA , DANI , ANDREEA , ARISSA

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Voi lipsi saptamana asta si am vrut sa urez la multi ani tuturor.

Iunita- un pup mare Iarinei

Riloasa - sanatate multa lui Mihaita

Tzuna- o pupam pe Mariuca

Elyanne - chiar ai luat-o pe aratura...auzi la ea concediu ! Sa te intorci cu bine. Sanatate maxima si Dumnezeu sa fie cu tine.

Am si eu doua vesti bune: o prietena de-a mea a nascut o fetita pe 17 Martie (baietelul s-a nascut in aceeasi zi cu zana mea, iar fetita la un an si o zi diferenta fata de Ian - vorba cuiva poate ne incuscrim ca prea sunt mari coincidentele).
Si cea de-a doua: o prietena de-a mea buna a ramas insarcinata a doua oara.Ma bucur enorm pentru ea.

Sper sa mai auzim cate ceva despre George - Lumi, David - Sherbi, Rianna.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

MARTUTZA - am vazut filmuletul cu Victor abia astazi, caci vreo 4 zile nu am intrat pe net. Eu il accept ca ginere .... pentru ca dupa ce-a dat jos hainele (din pura curiozitate!), incearca sa le aranjeze la loc (deci e ordonat, manca-l-ar soacra!).... sau, cine stie... poate ca stilul tau de a pune hainele in dulapior nu a fost pe placul lui, si-ti arata, el, cum e mai bine!!!!!

TZUNA - ce am apreciat la tine tot timpul a fost rabdarea, meticulozitatea si vointa ta de fier de a razbate peste problemele cu care te-ai confruntat pana acum! Felicitarile mele! Maria este un copil absolut normal, dar in acelasi timp unica in felul ei! Caterina are 8,8 kg si vreo 78 cm la 1 an ... mananca precum prea bine stii... in jur de 70 gr la o masa cu fente, fitze, avioane, abia deschide gura, scuipa din mancare s.a.m.d ... cand vine ora mesei ma iau toate caldurile!!!!!!! La noi nu sunt zile mai bune sau mai proaste... aproximativ toate zilele sunt la fel! Accepta cu greu mancarea solida, desi am facut toate combinatiile posibile de alimente .... cu certitudine sora ei nu este "linguritza"!
Sambata a mancat 170 ml lapte, 2 lingurite de mar cu biscuit + 3 lingurite de lapte cu biscuiti, 200 ml lapte la bibe cu chiu si vai, 4 lingurite de borsulet + 3 biscuiti mici-mici, si inca 170 ml lapte la culcare. Duminica 170 ml lapte, 80 gr branza cu banana, 70 gr cartof copt cu carne de pui si iar 170 ml lapte la culcare. Mai mananca si noaptea pe la 1.30 - 2 lapte pe care nu il scot si nici nu il inlocuiesc cu apa sau ceai pentru ca nu stiu cu ce ar mai trai....
In rest este un copil normal, zic eu, chiar daca nu merge singura, are un singur dinte si nu stie prea multe cuvinte sa spuna la 1 an, intelege ce ii zic, cer sau arat! E vesela, nu sta o clipa locului si este sufletul casei noastre!

Pentru NOILE MAMICI.... sanatate, curaj si rabdare!


O mamicutza cu 2 fetizte cu fitze : Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

dupa cateva zile de nesomn, dureri de cap ... si alte smiorcaieli (fara stirea sotului) s.a facut lumina si la mine: Mateias o sa fie mai departe "sufletelul si iubirea mica" a mea (caci cea mare e taticul lui ! ).
Deci alarma falsa stup zumzaitor ... insa ma luasem de ganduri si nu vedeam nici o luminita sau vre-un capat de tunel !!! Nu ma intelegeti gresit, dar acum nu sunt pregatita sa mai cresc un maraici micut ! La anul, cand cu siguranta Matei o sa mearga in picioare, o sa adoarma de unul singur, nu o sa mai suga sanul mamicii, o sa se duca poate la gradinita, o sa spuna ca vrea la olita si ca ii este foame (ideal o sa isi faca singur de mancare ), atunci da am sa dau vestea cu surle si trambite ... Dar acum nu vedeam cum am sa ma descurc eu aici fara mama soacra, mama, matusa, verisoara ... sau orice alt ajutor ! Am doar un sot care pleaca la 8 la munca si vine in cel mai fericit caz la 19 acasa! Sedinte peste sedinte, plecat in deligatii in tarile calde ... Eu ce sa fac ? Chiar credeti ca m.as fi descurcat ???

Mii de pupice !!!

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

La multi ani : Alexis Florian !!!

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

am vazut multe torturi minunate !!! Felicitari tuturor mamicilor !!!

Eu inca nu am idee cam cum o sa arate tortul lui Matei ... mai ales ca primul anisor nu il sarbatorim cu tati caci o sa fie plecat in Japonia ...



Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Alexis Florian

Dani7asi

Super petrecere a avut Raducu. SI Raresu. Si ce torturi...... yam yam.

Zadi - nu stiam ce se intampla, credeam c anu mai stiu bine data de azi. Dupa aia mi-am amintit ca tu vei fi la Kidex. As vrea sie u sa trec pe acolo joi dupa-masa sau vineri dimineata. Se mai inscrie cineva?



Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput