SUPERDIETA - EDITIA 2008- *17*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

haideti la plimbare,lasa-ti birou pe maine daca zici ca ploaua...asa va vreau,sa mai intrati din cind in cind,nu sa ma lasati singuricakissssssssssssssssss..eu sunt la cafea,care vreti???

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

aprilus,nu te strofoca prea tare cu munca ca strica la frumusete..ce zici ,hai ca vin sa-ti dau o mina sa termini mai repede "chestiunile"de rezolvat,dupa care la plimbareeeee..mergem o luam si pe anuska,pe isuca...trecem pe la toate,pina le-om aduna se face noapte..hahhah

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:

Ha ha! V-am prins!
Credeti voi ca ma prindeti! M-am pregatit din toate punctele de vedere pentru "fuga", asa ca...de maine...iau startul!
Bretonica....hai nu fi fetita rea! Vrei motiv?!?! Te chem la nunta, dar cu conditia sa ajungi pe la 80 kg, sau 65?!?!?!
Ia te rog nu mai cauta motive...ca azi maine vine vara si o sa ni se vada sunculitele cand mergem la plaja!
Va pup pe toate si maine e zi de cantareala!
Sper sa reusesc si maine sa intru...sa vedem cum sta treaba!
P.S. La mine a inceputa ploaia!


Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Mai, ia mai lasati cobitul si plouatul....ca eu maine zbor, si nu as vrea ca vremea sa-mi accentueze frica. Prima si ultima data cand am mers cu avionul a fost pe la 15 ani si zau daca-mi mai amintesc ceva de atunci!

Revenind, eu maine plec in deplasare pana vineri seara, asa ca raportul meu va fi vineri dimineata. NU am nici un chef sa ma car cu laptopul dupa mine, iar sanse sa gasesc vreun PC conectat in vreun hotel sunt destul de slabe....

DECI: raport favorabil maine va doresc, multa ambitie pentru week-end! Eu sigur voi scapa in oala cu mucenici. Si parca ma vad la sfarsitul castronului, invinovatindu-ma si gandindu-ma ca Silvia PRECIS nici nu a gustat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

isuca mama esti toata la cap,eu nu vreau sa ma fac fotomodel...ma multumesc cu 80,nu visez deloc la 65 de kg..AS arata oribil,iti spun eu....lasa mai grasuza ca daca nu ,nu ma va mai recunoste barbazelu meu,si asa nu este de acord sa slabesc prea mult..ca la tine,ma iubeste asa cum suntRALU..lasa mucenicii ca sunt prea multi,si daca ramin toti pe tine,cum faci dupa sa te scapi de ei?..asa ca zic nici macar sa nu-i bagi in seama...fate ca nu-i vezi(ihiihih)ai auzit la Silvia ce hotarita este...si eu incerc sa fiu cuminzica si vad ca pina acum am reusit,dar sper sa nu bata mucenicii la usa la mine si sa trebuiasca sa le dau drumul ca sar toti pe mine(numai cind ma gindesc imi lasa gura apa)iti doresc zbor placut si aterizare si mai placuta...din ezperienza mea iti zic ca nu are de ce sa-ti fie frica cu avionu..este ca si cum ai merge cu trenu dar un pic mai tare,dupa ce esti in aer numai daca sunt turbulente vei simti ceva ,altfel nici macar nu-ti dai seama ca "esti in aer"..pupicuzzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee la feticuzzeeeeeeeeeeee..ah,da,SILVIA unde ai disparut,nu ziceai ca o sa-mi ai grija sa nu calc prin strachini?..fa bine si treci pe la noi,chiar si numai la o cafeluta dar vinooooooooo...

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

pfaaaaaaaaaaaa, maine e raportu si voi vorbiti de mucenici? ce vorbe-s astea?

stati un pic ca mai e pana la mucenici, eu ma gandesc cu groaza ca sambata ne vin finii, ca e lasata secului si sa vezi bucatareala pe mine...deja am facut lista de shopping, ca imi amintesc de ele treptat si imi dau seama ca or sa fie nepermise cam 90%- pe ei n-am nici o sansa sa ii pun la regim, mai ales ca e o sarbatoare in care mancarea ocupa primul loc, asa , prin traditie

Ralu, sa n-ai emotii cu zborul; sa stii ca eu sunt o fire mai panicoasa, da' m-am obisnuit -nasii nostri sunt in Olanda si mai de voie mai de nevoie am acceptat ca avionul e un mijloc de locomotie safe si modern. Ba mai mult, mi-am dat seama ca de frica nu se moare, decat la figurat. Ia-ti guma sa mesteci, te ajuta pentru diferentele de presiune de la decolare/aterizare si eventual niste picaturi de nas daca ai probleme cu sinusurile. O carte buna la tine si nici nu o sa simti cand trece timpul. Calatorie placuta si te asteptam vineri, ti-am motivat deja absenta.

Noki vad ca chiuleste, astept vesti de la ea.
Doroti e probabil in Galati deja cu Aida, si se indoapa amandoua cu nepermise

phiii, mai voiam sa zic ceva si pentru noile luptatoare, da vad ca incep sa zic ceva si tot la nepermise ajung. am o dispozitie bizara si gandul la mancare ca nu m-am hranit prea bine azi. asa ca revin mai tarziu cu mesaje mai de incurajare




APRIL
www.flickr.com/photos/mikipreda/" target="_blank">Walking on sunshine

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

buna seara , fetelor!
hai sa ma prezint si eu un pic, daca tot am inceput de ieri super dieta
numele mi-l stiti, , am 39 ani fara o luna jumate, un sot exceptional si 2 copii frumosi..andrei , care pe 1 mai face 13 ani, si micuta alexandra , care pe 24 luna asta face 6 luni!!!
toate bune si frumoase , daca nu as fi si posesoarea a multor , mult prea multor kg. in plus.... si ca sa va sperii un pic am nici mai mult , nici mai putin decat 207 pounds!!!!!!!! nu fac transformarea in kg, oricum este ucigator ... (un pound=453 g.)
m-am decisiv, m-am pregatiti psihic, mi-am pus poze cu mine si cu burta pe frigider, care e plin acum numai cu legume...
recunosc ca am plecat in cursa cu ideea de a folosi un pic de ulei de masline,doar cat manjesc cratita, pt. a mai si manca o mancare calda.. ieri am prestat varza calita cu rosii si ceapa,morcov, portocale si multa apa..........
azi, portocale, fructe , ananas, cantalupe si pepene galben si o cafea
mai pe la 2 voi manca rosii cu castraveti si poate niste morcov...
iar diseara voi gati niste fasole verde cu rosii si ciuperci cu ardei gras... si bineinteles apa...
pot sa spun ca pana acum sunt ok
am uitat sa zic ca am ales varianta scurta care se va termina pe 13 aprilie, pentru ca pe 14 aprilie e ziua mea!
va pup si tin aproape!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ponei spune:


Buna fetele,

Imi pare rau ca nu am putut intra pana acum, dar am avut o gramada de treaba de facut. Sunt obosita moarta, dar am intrat sa va salut si sa va spun ca sunt aici doar ca am o perioada foarte aglomerata, dar revin eu

Bretonica chiar ca vreau o cafea acum, mi-ar prinde bine dar stiu ca nu mai esti. Sa stii ca m-am gandtit sa intru si sa vad ce nazbatii ai facut, ce bunataturi ai mancat. Azi eu am mancat 3 portocale pana acum si acum am mancat o salata de rosii cu castraveti.

Multumesc fetelor de primire, sa stiti ca am mai intrat pe mai multe forumuri, dar nicaieri nu m-am sitit asa bine primita ca aici (sincer), astept cu nerabdare sa ajung acasa ca sa " va citesc" si sa va scriu si eu (il dau pe sot de la calc).

Este cineva sa bem o cafea impreuna acum? Eu mai am multa treaba si chiar mi-ar prinde bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

hello-hello! pe-aici si eu ; am noroc ca nu ma cert cu sotul pe calculator, ca azi e meci si oricum avem "statii de lucru" diferite

Ponei, te refuz cu cafelutza, da am avut un inceput de saptamana aglomerat si mi-ar prinde bine un somn bun; deocamdata sunt asa obosita ca nu pot sa adorm ... Maine dimineata cu placere bem impreuna o cana mare

Alina, ce prezentare frumoasa! Pfiii, esti proaspata mamica - si mai ai si baiat si fetitza- super frumos!Sa-ti traiasca si sa te bucuri de familia frumoasa pe care o ai! Lasa nu iti face griji cu kilogramele, ca se duc ele ...

Ma bucur mult ca va simtiti bine cu noi, chiar daca nu am fost foarte active zilele astea- pe mine -ca sa ma scuz si eu- cred ca m-a palit astenia de primavara; ma simt obosita rrrrrrrrau...Iau si CA+D3 si magneziu, degeaba; oare de ce

Acum sa va explic cum e treaba cu monitorizarea. Noi am stabilit miercurea ca zi de raport, ne cantarim si dam raportul o data pe saptamana. Pentru tabelul initial datele sunt : grutate, inaltime, greutatea la care vreti sa ajungeti si data la care ati inceput. Asa ca draga Alina, tre sa ne spui cate kg ai, daca nu eu fac transformarea (doar ca fetele mai vechi o sa iti confirme ca nu prea le am cu matematica ).

Va felicit ca sunteti ambitioase si sper ca maine sa reusim sa stam mai mult de vorba!

Adina, vii maine sa ne spui de unde ai dat startul, da? esti cuminte , da?

Silvana, pe unde umbli ca pe la noi n-ai mai dat! Te tii de sport in fiecare zi, da?

Ma duc sa incerc sal dezlipesc pe sotz de la televizor, e Champions League-asa ca face sport de unul singur

APRIL
www.flickr.com/photos/mikipreda/" target="_blank">Walking on sunshine

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Imi e asa de rusine...sunt o neserioasa...am zis ca reincep cura, chiar am facut-o si seara la ora 18 in ziua in care m-am apucat am si inchis taraba.
Nu stiu ce-i cu mine. Mananc non-stop. Parca niciodata nu am fost atat de disperata dupa mancare.Evident, rezultate sunt pe masura.

Astazi ziceam ca ma apuc iar de maine, dar parca vad ca nu o sa fiu in stare...

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput