SUPERDIETA - EDITIA 2008- *17*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

bine v-am gasiiiiiiiiiiiiiiiiiiit..bai,bai,dar ce va tineti de capu meu,multumesc deisuca,stiu ca merit,dar lasa ca te ajung eu stai linistita..si oricum aduti aminte ca tu ai inceput superdieta de la 106 in ianuarie,dar si eu in 7 ianuarie aveam 104dar pina sa ajung la voi le-m pierdut cu alte diete kilogramele,asa ca faceam si eu parte de la categoria GREA...DAR de spt asta m-am pus pe treaba,asa ca am de gind sa te ajung...oricum tu ai o motivazie foarte serioasa sa pierzi kilogramele (te mariti...FELICITARI)SI ASTA TE AJUTA FOARTE MULT,..sa stii ca,conteaza foarte mult,dar eu in afara sa intru in hainele mele misto,alta motivazie nu prea am..si ptr faptul ca eu iubesc DULCIURILE..asa ca este nu greu,ci foarte greu ptr mine...oricum iti multumesc ca ai asa grija sa-mi primescca asa ma mai trezesc si eu la realitate...DA,imi era dor de tine..ma gindeam ca ai fugit cu fat frumos...pupice si la silviuta,felicitari ca esti cumintica....aprilus unde esti mama,ai ramas pe munte?..hai ca avem nevoie si de tine pe aici...iar toate celelate fetize sunt in concediu?pupiceeeeeeeeeeeee la fetizeeeeeeeeeeeee

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Ia uite ce de biciuri pe aicea! Mai bine imi feresc un pic spinarea .

Silvia, bun venit! Mamaaaaaa, da ce hotarare pe tine. Mi-e rusine, zau asa, sa mai zic ca si eu am cedat in fata colivei. Sa va mai zic si ca am fost la un botez ieri? Dar de azi am inceput postul, pe care eu sunt hotarata sa-l tin integral....asa ca Isa, sa te tii, ca iti suflu-n ceafa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

ralu,dar ce ai de gind sa alergi singura dupa isuca?..ce ar fi sa ne luam de minuza si sa fugim amindoua?asa reusim sa ne tragem una dupa alta..pupiceee si felicitari ca esti hotarita ptr post sa-l tii tot..as vrea si eu dar nu sunt in stare....pupicuzzeeee

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

quote:
Originally posted by bretonica

ralu,dar ce ai de gind sa alergi singura dupa isuca?..ce ar fi sa ne luam de minuza si sa fugim amindoua?asa reusim sa ne tragem una dupa alta..pupiceee si felicitari ca esti hotarita ptr post sa-l tii tot..as vrea si eu dar nu sunt in stare....pupicuzzeeee

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"



Ete singura.....pai eu sunt om de echipa. Trage toata echipa spre succes, trag si eu....intra majoritatea la abateri, eu fata faina, nu pot sa fac altceva. Cat despre post.....teoretic sunt in stare practic sper sa nu fac ca la postul Craciunului - am mancat de post, dar nu de dieta, asa ca m-am trezit cu vreo 5kg in plus dupa. Si sa nu mai zic ca m-am inecat ca tiganul la mal. In ultima saptamana am iesit cu colegii la masa si atat au insistat sa mancam chestii mexicane cu carne, incat am cedat (eram noua si nu am vrut sa creada despre mine ca sunt vreo ciudata). Dar acum mi-am stabilit ca obiectiv sa ajung sa ma spovedesc si sa ma impartasesc. Doamne-ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

helllo-hello va spun si eu la spartu targului!

am vazut ca m-ati dat disparuta, nu va bucurati prea devreme ca de mine nu scapati

Am vazut ca ni s-au alaturat noi luptatoare, asa ca spun si eu bun venit pentru Ponei si Alina. Sa fie cu folos batalia cu kilogramele si sa adunati cat mai multe floricele.

Adina , bine ai revenit! ma bucur mult ca deja rezultatele din tura anterioare sunt vizibile ; sa stii ca nu te mai lasam sa evadezi pana nu atingi obiectivul!

in weekend am fost la munte , a fost tare fain ne asteptam la vreme mai rea mai ales ca au anuntat astia tot felul de coduri prin prognoze. In afara de vant care ne-a cam facut probleme si ne-a oprit ascensiunea noastra temerara de la cota 1400 spre 2000 undeva pe la 1500 totul a fost perfect.

Baietii ne-au rasfatat cu martisoare, floricele, au gatit pentru noi, ce sa mai ca v-ati dat seama ca s-a dus dieta la gara. ma rog, eu sunt in faza de mentinere asa ca mi-am zis sa gust din orice da cu masura. masura n-am pierdut-o , din fericire.

Minivacanta s-a incheiat, azi am fost intr-o agitatie ziua toata iar acuma ma doare capul ingrozitor. Cam astea sunt vestile de inceput de primavara.



APRIL
www.flickr.com/photos/mikipreda/" target="_blank">Walking on sunshine

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

P.S. Cred ca v-ati dat seama ca n-am reusit sa citesc tot ce azi scris pana acum, da maine va iau mesajele la disecat si vad cine / cat de stramb a calcat, ca sa pot sa va incurajez cum se cuvine desi nici eu nu-s usa de biserica.

Va pup pe toate fara nici o exceptie

APRIL
www.flickr.com/photos/mikipreda/" target="_blank">Walking on sunshine

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

bine te-ai intors apriluuuuuuuuuuuus....deci ai fost rasfatata weekendu asta,lasa mama ca nu strica,nu avea mustrari de constiinta,ca nu ai de cepregateste-ti biciul(nu ptr mine,ca eu am fost destul de cuminte!!!)RALU,ce fetiza cuminte esti,atunci nu ne ramine altceva de facut decit sa alergam dupa isuca,si sa-ti ajute d-zeu sa tii postu tot.eu nu indraznesc sa ma gindesc,ca nu reusesc sa-l tin nici macar cu gindu..ata eteeeee!!!pupice la fetize

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

buna gagicuzelor,dar chiar niciuna pe aici?..unde a-ti plecat,la cules de ghiocei?..eu zic intrati dati un buna dimineaza de amiaz,dupa care fiecare cu treburile lor...ce faceti fetizele va pregatiti de raport?...e nashpa cu linistea asta pe aici,nu este inca weekend,asa ca haideti la birfa...pupicuzeeeee la gagicuzeeeee

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Uite un salut si de la mine ca sa ma conformez sugestiei....
Vreau la plimbareeeeeeeeeeeeeeeeee!
Ca e asa frumos afara si eu stau ici la birou, asta e dreptate?


*********************************

Poze cu familionu'

Povestea nasterii Anei 17.03.2000
Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Salutare!

Uite ca ma conformez si eu si vin la apel. Bretonico, multumiri de convocare, io azi sunt cam "prabusita" si am si o grama de chestii de facut...; am intrat fugitiv, n-ati scapat de mine

Anuska, pai normal ca e dreptate ca si io tot ca tine la birou. Astept ziua de maine ca cica ploua. Asa o sa fie dreptate pt toata lumea.

APRIL
www.flickr.com/photos/mikipreda/" target="_blank">Walking on sunshine

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput