SUPERDIETA - EDITIA 2008- *17*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ponei spune:

quote:
Originally posted by a_alinta

salutare!
fetelor, eu sunt cu intrebarile deocamdata, v-am spus ca ma pregatesc temeinic ...
am vazut ca porumbul face parte din alimentele permise, ce ziceti de mamaliguta??? e permisa? ca doar e facuta din porumb , apa si sare...
nerabdatoare astept raspunsurile voastre nu inainte de a va multumi anticipat

alina




Chiar la asta ma gandeam si eu acum. Am mancat un mix de legume congelate in care era si porumb si ma gandeam daca avem voie mamaliga doar apa si sare (sunt o foarte mare mancatoare de mamaliga )

Asteptam pe maine un raspuns de la fetele cu vechime


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

asteptam,asteptam, draga ponei
pot sa-ti zic asa, ( ponei ) sau ai alta porecla si n-am vazut eu??
daca avem voie mamaliga , ne-am scos.... si eu sunt o mare "mamaligara"!
pe maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

ciao fetizeleee..mamaliga se face din faina(va fi ia din malai,dar tot faina este)..deci dupa cite stiu eu nu este voie dar asteptati pina maine sa vina si celelate fetize si va mai zic si ele..porumbul este indicat acela congelat sau la cutie,dar in starea lui naturala..nimik fainoase...silviut,ce sa-ti zic ca eu inkid prima perioada cu schema A..dar eu nu ma prea pot lauda cu foarte multe kg pierdute ca nu am fost prea cuminte...dar oricum am pierdut si eu..acum am sa fac o pauza mica dupa care am sa incep de la capat,dar promit sa fiu CUMINE,CUMINTE..ca a venit primavara,si eu tot rotunda sunt..pupiceeeee la fetizeeeeee

"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ponei spune:


Ne-am facut sperante degeaba cu mamaliga, ne-am imbatat cu apa rece

Bretonicaaaa cand il incepi iar? Hai tine-l acum ca eu te voi sustine cat pot eu de mult, eu sunt foarte ambitioasa si nu trisez deloc, niciodata nu am trisat la un regim. Mai bine ma bati decat sa mananc acum putina carne. Il pun pe sot sa guste el mancarea ca sa nu gust eu ca are carne sau ulei, atat de constiincioasa sunt.
Sper sa fiu asa si cele 3 luni de acum in colo. Va dati seama ca acum vin mucenicii si trebuie sa fac si din cei cu zeama si din aceia moldovenesti ........si nu voi trisa deloc. Vine Pastele si eu nu voi manca nimic.........

Alinuta poti sa-mi spui ponei, asta e porecla mea, pe mine ma cheama Silvia, dar nu ma deranjaza deloc chiar imi face placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

FELICITARILE MELE silviuta!!!..esti de admirat!!!macar sa fiu si eu ca tine...multumesc mult de incurajare...la-ma sa iau oricum o pauza de macar 2 spt,dupa care promit sa fiu la fel de constiincioasa ca tine..kisssssssssssssssssssssss...sa-ti zic din nou ....BINE AI VENIT IN CLAN-UL NOSTRU!!!




"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Buna fetelor,
Eu sunt una din neserioasele dragi de pe listuta.Asa sunt eu, nese, nese.Iar incerc de azi, ca mai vreau sa dau jos, vreo cateva kg.De slabit cred c-am mai slabit.Mie nu mi se prea pare insa am venit la mama, in Oltenia si m-amintalnit cu persoane pe care nu le mai vazusem de la Craciun.Ei bine toata lumea mi-a zis c-am mai slabit.Cineva care nu ma vazuse de asta vara, mi-a spus c-am dat jos mult.Eu ma simt bine, insa tot mai am ceva ce iese cam inestetic peste blugi si trebuie dat jos.
Ideea este ca dupa Paste plec in concediu in Croatia si acolo se cam face si plaja.In plus, vara asta trebuie s-o duc pe prichindica mea la plaja, ca trebuie sa-si ia vit Da.Si nu vreau sa nu ma simt bine in costum de baie.Asa ca, ma alatur iar voua.Sper ca de data asta sa mearga mai bine treaba.
Intru la raport miercuri sa ma treceti exactcu greutatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:

Buna dimineata! si bine v-am regasit din nou!
In primul rand le multumesc fetelor pentru felicitarile facute! Intr-adevar am dat jos, au observat si alte persoane, dar....n-am ajuns unde vroiam! Deci... dupa 2 sapt pauza reiau dieta (adica de mircuri)! Deocamdata ma mentin.
Fetele care au inceput de o sapt , doua...aveti grija, ca reintru in schema! Si daca n-am vazut-o pe Ralu verde la fata...pe voi o sa va fac sa va si inrositi! si cu permisiunea prietenelor dragi o sa imprumut biciul Aidei pentru voi! Asa ca...la treaba!
Prima pe lista este prietena mea draga BRETONICA...iti era dor de mine ai?!?! Ia ...asta e portia de dimineata. Pai iubita...ai uitat de fuga? Ia explica-mi si mie cum vine asta...eu plec de la 106...si ajung la 94, iar tu...in loc sa vii dupa mine, fugi la frigider! Rusine sa-ti fie! RU-SI-NI-CA!
April si mie imi era dor de voi...acum am lasat totul balta ca sa intru sa va scriu!
In 15 martie este un concurs national aici la scoala si trebuie sa "fac" laboratorul! In weekend-ul urmator o sa merg la cabana si celalalt la Brasov, sa ne luam verighetele si inelul de logodna. O sa ma uit si dupa rochite...sa vad modele, deocamdata! O sa fac tot posibilul sa intru cel putin o data pe zi de DC, dar nu promit!
Oricum...feriti-va cand intru, chiar daca nu o fac zilnic....pentru ca sunt pusa pe cearta!
Va pup pe toate...mai ales pe fetele cuminti!
Ralu, Noki, Silvana, Doroti, Anuska...multa ambitie in continuare...va dau si voua un
O zi buna! Si bine ati venit, fetelor noi!

P.S. Bretonica, draga mea, n-am uitat de tine... si nu uita "Nu te las sa renunti"


Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ponei spune:



Buna fetele,

Am intrat si eu sa va spun buna dimineata si sa va spun ca de 4 zile nu am trisat deloc. Mananc foarte multe portocale si salata de rosii cu castraveti si ceapa verde, doar cu sare fara ulei si imi place foarte mult. Am zis ca o sa ma urc pe cantar 1 data pe saptamana, asa ca mai astept pana miercuri sa vedem daca am dat ceva jos.

Bretonica sa stii ca daca vechea ta prietena Isa_Cris nu intra in fiecare zi sa te certe sa stii ca eu intru si de 3-4 ori pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Bun venit fetelor noi si de la mine!
Si un sfat: nu faceti ca mine ca in we asta!
A fost ziua socrelului si am papat gratar si prajituri....
Apoi fiind sambata mortilor.... coliva..... valeu ce de bataie o s-o primesc! Dar o suport cu stoicism pt ca merit!
Azi sunt cuminte! Promit! Asa ca dati mai cu mila....


*********************************

Poze cu familionu'

Povestea nasterii Anei 17.03.2000
Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ponei spune:

quote:
Originally posted by Anuska

Bun venit fetelor noi si de la mine!
Si un sfat: nu faceti ca mine ca in we asta!
A fost ziua socrelului si am papat gratar si prajituri....
Apoi fiind sambata mortilor.... coliva..... valeu ce de bataie o s-o primesc! Dar o suport cu stoicism pt ca merit!
Azi sunt cuminte! Promit! Asa ca dati mai cu mila....






Multumesc mult de primire si legat de coliva, a facut si mama coliva si am fost la ea si toata lumea manca, dar eu nu am vrut nici macar sa pun limba pe ea.
Aseara avea sotul pofta de ceva dulce si cum era inchis peste tot la noi a trebuit sa-i fac clatite si am stat in miros si nici nu am avut pofta

LAsa Anuska ca saptamana asta o sa fie foarte benefica o sa vezi, toate o sa dam cateva kg jos o sa vezi. Promit eu

Acum trebuie sa plec de acasa si vreau sa spun ca m-am imbracat cu o camasa care saptamana trecuta nu imi venea, nu ma puteam inchide la nasturi, sunt tare incantata.
Eu nu mai am cu ce sa ma imbrac, dupa cum v-am spus m-am ingrasat intr-un timp foarte scurt 12 kg in aproximativ 2 - 2 luni si jumate si toate hainele mi-au ramas mici. In timpul sarcinii nu suportam decat pantaloni de trening si nu a fost nevoie sa-mi cumpar de imbracat, dar acum..........

Pupici la toate fetele

Mergi la inceput