*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (173)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Buna dimineata!

Multumesc de sustinere.

Dordia, acum am vazut si eu ca o sa mai ai un baietel, intr-adevar vei fi rasfatata! Sa fii sanatoasa.

Ioana, tare ingenios facut tortul! SI frumoasa sarbatorita! Sa stii ca la ziua lui Bogdan eu am fost intr-o alergatura continua intre copii, camere si bucatarie, n-am apucat sa vorbesc cu nimeni ca lumea, am intrebat dupa aceea pe fiecare cum a fost si ce le-a placut, asa am aflat cum a fost de fapt... Ca sa nu mai zic ca, dupa plecarea tuturor invitatilor, adulti si copii, camera dezordonata, plina de jucarii aruncate peste tot, nu mi s-a mai parut "nebunie" cum mi se parea de obicei, ci mi se parea ca este spatioasaaaaa si ca e muuulta liniste, aveam impresia ca ma puteam chiar relaxa! Deci e buna o experienta din asta din cand in cand.

Lavi, tot asa am cautat si eu joburi, acum cativa ani. Trebuie lansata aceeasi campanie pentru sot, doar ca are nevoie si de ceva timp pentru asta. Am impresia ca e prins intr-un cerc vicios...

Abia astept sa intre Feli sa dea detalii tehnice despre renuntatul la pampers! Mi-au mai aparut niste intrebari peste noapte: ai certat-o, ori doar ai incurajat-o, cum scrie in carti? Mie practic mi se pare ineficient sa nu certi copilul (bland, e drept) pentru ca face pe el si a murdarit ceva (haine, covor, etc). Vreau sa stiu efectiv cum a mers in grupul nostru operatiunea "pa-pa-pampers", cum zice Anda. Tare vreau sa termin cu pampers la Bogdan pana vine bona la copii!

Va pup acum, astazi vreau sa ies mai devreme afara, ca trebuie sa fac piata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Neata!
Ganacel azi nu am chef de niciun forum, ca azi dimineata am vazut ca i-a revenit infectia urinara Ilincai - doar mirosul si aspectul tulbure, urmeaza probabil durerile infioratoare.
Lasa, cand e pregatit Bogdan va merge usor.
Revin altadata.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Offf....Feli..esti sigura? Poate o fi de la ceva ce a mancat! Hai ca poate totusi nu e infectie urinara! Pupam Chitul drag!Tamana m-am uitat la poze.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

neata la forumiste!

lavi, felicitari pt job!!! voiam sa intaresc ceea ce ai zis tu mai devreme, si eu tot pe ejobs si bestjobs vanez joburi, sunt super ok amandoua, eu chiar m-am angajat asa!

cu serviciul, gandacel, nasol. din pacate, la noi e invers, sotul meu are serviciul perfect, termina la 4, la mine e mai nasol, dar nu chiar ca la voi. eu termin pe la 7, va imaginati la ce ora ajung acasa...

noki, ai uitat sa impartasesti forumului cat s-au mai pupat copiii nostri sambata, sau, mai bine zis, cat a pupat-o vlad pe sarah... a adormit cu zambetul pe buze! hihihi......

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata

N-am avut deloc timp de forumeala in we, sambata am fost la un botez si la un party apoi, am ajuns acasa pe la 2, ieri ne-am trezit si fugi la apartament ca ne-a sunat instalatorul sa injure ca fasaie caloriferele abia cumparate, in concluzie azi tre sa mergem sa le dam inapoi..aia cu termopanele care trebuiau sa vina de sapt trecuta n-au venit nici acum..in concluzie suntem un car de draci amandoi, aseara ne-am certat iar din te miri ce...simt ca ma lsa nervii rau, asa imi vine sa ma duc unde vad cu ochii.

Am citit pe mega sarite, indeajuns incat sa vad ca Dordia va avea inca un baietel, sa dea D-zeu sa fie la fel de cuminte ca Stefanel!

Feli felicitari ptr realizare...tinem pumnii sa nu fie infectia urinara din nou

Gandacel nu mai devreme de aseara am avut discutii mari cu Marius apropo de lucrat, in ultimul timp trage ca un catar, vine numai la 6-7 seara acasa, e frant de oboseala si din ce in ce mai morocanos, in week-end ar sta numai in pat, noi am vrea sa iesim pe undeva, sa ne plimbam...pe o parte il inteleg si pe el, zice ca ptr noi munceste, ca sa ne permitem tot ce vrem, dar pe de alta parte mi se rupe sufletul ca-l vad ca trage atat si ma rog la DD sa-l tina sanatos. Acum mai suntem si cu casa...apucam sa stam de vb din ce in ce mai putin. Cred ca trebuie sa ne resemnam cu gandul..Marius are o vorba "el vaneaza - eu trebuie sa am grija si sa prepar vanatul" - e o figura de stil bineinteles, din punctul lui de vedere datoria lui e sa munceasca iar a mea sa-i tin "spatele" cu toate celelalte. Din cauza aia nici nu ma lasa sa ma duc la servici

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani,
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Hello colectie. Abia am reusit sa citesc ce ati produc in week-end. Din cate vad toata lumea a fost la beculete, artificii, distractie, numai eu am fost la dentist. da ati intels bine, vineri m-a apucat o durere de masea de am crezut ca imi tai capul si il dau la rate si in final am sunat dentistul-prieten si vineri seara s-a prezentat la cabinet sa ma salveze de la sinucidere. Evident ca eranm cu plodul dupa mine si m-am abtinut sa nu tip de durere ca sa nu sperii copilul care era fascinat de albinuta doctorului si vroia sa de joace si el cu ea. In toto acest timp eu zaceam pe scaun rapusa de durere, si asteptand sa imi prinda anestezia. desigur ca nu mi-a prins din cauza celor 4 cafele baute cu sarg si a inflamatiei si astfel operatiunea s-a desfasurat pe viu. Deci sunt un erou.
ca totul sa fioe minunat se pare ca pana pe la srabatori voi fi abonata la stomatolog, asta in cel mai bun caz, deci sunt mancata.
In continuare caut bona.Ce am vazut m-au aruncat in pragul depresiei dar imi revin, nu o fi dracul asa negru.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

LMA 2 anisori ELISE-STEFANIA by Negaracristina

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La multi ani, Elise! Sa cresti mare, sa fii sanatoasa si plina de noroc! Sa se implineasca tot ce isi doresc parintii tai pentru tine Te pupam cu drag de la distanta deocamdata.
Cristina, sa va traiasca minunea de fetitza si sa va aduca zilnic motive de bucurie si mandrie. Cred ca ar fi cazul sa te gandesti la o fratioara pt Elise de acum . Am vazut ca v-ati sarbatorit deja in we. Sa aveti si azi o zi deosebit de frumoasa de la noi 4!

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

O saptamana buna fetelor!

pentru toata colectia.

Noi am avut un weekend minunat, vreme frumoasa..ne-am plimbat, am fost in sinaia...am asistat la parada militara de acolo, am jucat tenis de masa..


Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Rooooxi, rusinica!!! Ai dezertat la munte si pe noi ne-ai lasat aici cu copchii cu tot! Simt miros de odihna si relaxare intelectuala!!!

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput