Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (16)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Fetelor, AJUTOR!
Vorbea aici cineva (nu mai tin minte cine) de firisoare de sange in kk. Tudor azi a avut o zi mai grea, cu parturi multe, scremete si kk mult. Si in ultimul, parca vad ceva firisoare foooarte fine de sange, dar nu sunt sigura. Pana maine cand sun la asistenta poate sa-mi zica mamica ce s-a confruntat cu problema asta despre ce este vorba?

Multumim anticipat!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Flacaul meu abia acum a adormit. A avut chef de joaca si vorbit, asa ca ne-am executat.
Ana, las-o incolo de tabla ca se indreapta. Stiu ca e nasol ca iar trebuie sa o duceti in service, ca stati departe si probabil aveti nevoie de masina. Mai important e sa fii tu calma ca sa nu ai probleme cu lapticul si nici sa nu ii transmiti lui Vladut starea de nervozitate.
Am citit la Parintii intreaba, parintii raspund despre patania unei mamici cu cerealele Nestle (http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=111320). Nasol, nu imi vine sa cred ca se poate intampla asa ceva. Nici nu pot sa imi dau seama a cui e vina: producator, transportator, vanzator. Doamne fereste!
Ma duc sa spal pe la bucatarie ce mai e si apoi somn de voie.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

YAIA eu m-am confruntat cu aceasta prb

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Maria, despre ce a fost vorba? I-ai dat de capat? I-ai facut micutei ceva analize? Tratament?

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

prima masura care a luat-o med de fam a fost sa o dea pe lapte fara lactoza ,apoi am facut coprocultura ,nu a iesit nimic ,dar intre timp i-am dat ceai de menta 100ml cu un pliculet de smecta timp de 2 zile ,apoi biotics baby inca vreo 3 zile,acum totul este in ordine

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

si ea se scremea f tare si med a zis ca se pare ca a avut o mica fisura ,sunt uni bebei mai sensibili ,acum nu mai este nici o prb ,dar pot sa-ti spun ca la ea se vedeau firisoare de sange din ce in ce mai multe

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

pana la acest episod ea facea kk o data pe zi ,iar in perioada aceea facea si de 4-5 ori pe zii,deobicei in timp ce manca ,dar sa sti ca nu avea diaree ,era mai moale dar nu diaree .Mergi la med sa-l vada ,nu toti copii reactioneaza la fel la tratament

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

bebe bolnavior ,si mamica panicata .Totul o sa se rezolve

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

ia priviti:

http://www.biertijd.com/mediaplayer/?itemid=4023?
emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Dulceeeee foc micuta Llily, Emma! ii merge brici memoria!!! Abia astept sa fie si al meu asa mare...

isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Vladutz

Mergi la inceput