Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (16)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

daaaaaaaaaa!

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Sim stiu ca tu ai depus dosarul pentru CIC. In lista cu documentele pentru CIC apare si o decizie de suspendare Contract de munca. Tot noi il cerem de la angajator? Sau mai precis care-i treaba cu deciazia asta. Cum se procedeaza?

Azi am fost in parc si puiul meu cel cuminte a inceput sa protesteze la al doilea tur asa ca am facut cale intoarsa mai repede decat preconizam...

De ieri ma roade tare sentimentul de vinovatie. Lui bebe i-a aparut pe pieptut o eruptie. Cred ca este de la mancare; din cate stiu eu e simptomul pentru alergie! S-a confruntat cineva cu problema asta?



isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Discutia voastra despre pompe mi-a amintit ca am si eu una.. de vanzare.

Asadar, vand pompa Avent ISIS iQ UNO (aia electrica), la juma' de pret.. adica 80 euroi. Vreo amatoare?


de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by isabeluta
De ieri ma roade tare sentimentul de vinovatie. Lui bebe i-a aparut pe pieptut o eruptie. Cred ca este de la mancare; din cate stiu eu e simptomul pentru alergie! S-a confruntat cineva cu problema asta?



Acum depinde si de cum sunt bubitele.. Si a mea a avut cateva.. in cazul nostru a fost era acneea copiilor.. care trece singura - mai repede sau mai incet... si fara tratament.
La tine poate sa fie acelasi lucru.. sau poate fi altceva. Oricum, singurul in masura sa puna un diagnostic si sa ofere un tratament daca este cazul, este pediatrul.

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ROXANA,UNDE ESTI DRAGUTA?asta era ora ta !

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

liniste pe aici ,liniste si la mine acasa,eu sunt singura ,asa ca nu am decat sa ma bag la somn ,mai ales ca teodora doarme asa de linistita,mai ca-mi face pofta

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Of, sa adoarma odata ca nu mai pot, nu stiu cat mai rezist cu programul asta.Piciulika multumesc de consiliere, aici la noi te trec cam repede pe lapte praf, nu se sta la discutii despre alaptat.Bikmaria aveai tu dreptate in ce spuneai sa nu ne facem griji din orice, dar mai bine sa ne stresam degeaba (chiar si cu greutatea) decat sa ajungem pe la doctori.Si eu am avut probleme la nastere, fetita a avut circulara stransa si nu am sa uit niciodata cand am vazut-o prima data era vinetie,dar totul s-a terminat cu bine si crede-ma ca ma bucur de fiecare clipa, chiar si la ora asta daca o vad zambind parca imi trece toata oboseala.Yaia la doctor neaparat, sa nu fie nimic si sa treaca repedeGeorgiana a scris Piciulika ieri despre congelarea lapticului daca ai timp sa cauti, eu nu mai am energie.Noapte buna!Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

NOAPTE BUNA mamici,NOAPTE BUNAbebici

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Multumesc Carpatina! Acneea bebelusului am avut si noi. A trecut de mult si tot asa nu am facut nimic deosebit, doar la baita il clateam cu ceai de musetel. Cu doctorul am vorbit si megem maine la consult!

isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sim, ce dulcic e Stefan pe burtica.

Ana, sa treaca mai repede saptamana si sa iasa soarele si la voi. Stiu din proprie experienta, cand e sa fie de rau, toate nenorocirile trag una la alta. Cat despre masina, noi am patit asa cu prima noastra masina, un Cielo. Dupa ce a intrat una pe rosu in noi si a facut-o zob, si dupa o luna de reparatii, in prima zi in care m-a dus al meu la serviciu a intrat un taxi in noi, care venea in sens invers pe o strada cu sens unic si care nici nu a schitat vreun gest sa franeze. Si ca sa fie complet tabloul, a fugit de la locul faptei.

Piciulika, super treaba cu cresa.
Sper sa se tina de planuri.

Andreeaiosif, citisem sa stii, ti-am mai zis ca am citit mai demult despre tine. Ce sa zic...nu mai ai incredere in medici. Mi se pare ingrozitor.

Afibebe, multa sanatate sotului.

Maria, asa e, trebuie sa ne bucuram mai mult de puii nostri si sa nu ne mai pierdem energia pentru nimicuri. Sa dez Dzeu sa se poata face ceva pentru copilul acela...imi vine sa plang mai mereu. Eu deja nu ma mai pot uita la TV.

Andreea, poate l-ai sunat cand nu putea vorbi. Mai insista si succes la programarea facuta, poate nu e nimic, furtuna in pahar cu apa.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput