Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (16)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Maria, eram pe aici, dar nu m-ai nimerit cu ora mea, ca abia dupa 23.30 reusesc sa rasuflu usurata. Pana deschid, pana citesc, voi va si culcati.

Ma duc la calendarele mele, ca mai e putin si se vede luminita de la capatul tunelului.

Noapte buna!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

buna dimi... declar niste zile oribile, vecinii mei cred ca sparg tot ce se numeste perete in apartamentul lorde dimineata de la 8 pana seara la 9 aud aceeasi "melodie". Stau cu Darius mai mult in brate ca se sperie, nu mai vorbesc ca ieri a dormit cam o ora de tot, iar aseara a picat frant de obosit, dupa care a batut si recordul la somn 8 ore legat...
Am fost ieri si i-am rugat sa-mi lase macar o ora sa nu sparga, si oamenii de bun simt, au lucrat altceva si n-au spart vreo 3 ore..., pai da ce credeti? ca l-am putut adormi pe Darius? da de unde...a vrut sa adoarma chiar cand si-au reluat oamenii lucru...

cred ca o sa plec la tara o saptamana pana termina astia...

Despre cazul Sebastian, ce sa mai? am plans si eu si sotul. Din pacate la Spitalul nostru din Baia Mare se intampla destul de des sa nu te bage nimeni in seama, ori pe motivul ca n-ai dat suficient la asistente, infirmiere etc(si tarifele tot cresc) ori pe motiv ca n-au chef de tine, sa te ingrijeasca n-au chef, ca sa urle la tine isi fac... Tocmai de aceea am ales sa nasc la o clinica privata, unde am dat o suma(fixa), fara sa mai dau nici macar o ciocolata in plus, dar macar stiu ca n-am prins schimbul de ture, sau niste persoane fara chef. Am fost tratata super.

Acuma trec de la subiectul asta(care ne marcheaza bineinteles mai mult pe noi, proaspetii parinti, ca normal, ne gandim ca puteam fi noi in pielea parintilor lui Sebastian...) la unul foarte frumos... prietena mea cea mai buna trebuie sa nasca zilele astea, avea DPN-ul in 20, dar bebelina ei a cam intarziat, aseara avea ceva contractii insa cam neregulate. Ma tot suna sa ma intrebe cat trebuie sa doara, cat trebuie sa dureze.. etc Off am niste emotii pentru ea, parca as trece eu prin toata experienta astaabia astept sa vina dimineata s-o sun sa vad cum e... Mai ales ca suntem prietene foarte bune inca din liceu, ba chiar ne-am planificat sa facem bebei de-odata, n-a fost sa fie, ea a ramas mai greu insarcinata, abia dupa 2 luni dupa mine, dar oricum nu-i mare diferenta, si o sa ne crestem copii impreuna...

Sper ca nu va supar daca va reamintesc de singurul bebe cu probleme de la noi din odisee-Maya... Rita nu a mai intrat pe mess de foarte multa vreme, nu mai stiu nimic de ea, da Doamne sa fie bine...
cred ca nu strica sa facem o pentru Maya si familia ei...

Va pupic, intru si eu la nani, ca puiu meu s-a trezit a papat 185 ml si a adormit din nou...





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,

Noi am avut o seara de cosmar, maraieli, tipete si atarnat de tatzi care nu prea mai erau pline, in final l-am dovedit pe baiat pe la 12, s-a trezit la 3,30 sa pape si apoi la 6 cand a avut chef de vorba pana la 7, air de atunci doarme linistit.
Gata cred ca s-a trezit......

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
poze noi, pag 2
http://community.webshots.com/album/561471450ZStETj?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata'

mey e ceva cu Mozart uite ca lui fi-miu ii place concertul pentru pian ma gandeam eu ca trebuie sa incerc si altceva decat R&B

Ana te inteleg cu masina si eu ma enervez cand e lovita.

Andreea ai putea sa deschizi proces dar despagubirile vor fi minime comparativ cu ceea ce ai patit. Despre micul Sebastian, nici nu vreau sa ma gandesc, este exact motivul pentru care nu am vrut sa nasc a doua oara natural, desi toata lumea mi-a spui ca o sa il 'scuip' din doua contractii, ei bine, nu, nu stiu daca v-am povestit nasterea lui bb1, cred ca nu pt ca nu doream sa va sperii si mai tare, dar la mine a fost ceva asemanator, cu diferenta majora ca aveam 4 medici in sala si 4 sau 5 asistente si ginecologul sef era cand alb cand albastru la fatza... pana la urma mi-a trantit o epiziotomie maxima si l-a scos cu forcepsul, bb a fost apoi tratat la neonato si a iesit perfect dar pe mine m-a durut fundul si toate celea de nu-mi mai trebuie a doua oara. Pentru mine cezariana a fost parfum de tei comparativ cu naturala.

Sanatate sa avem!!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

M-am pacalit, era in somn.

Sim, ce sprinten este Stefan, se grabeste sa se ridice.

Micuta Lili este o dulcica, se pare ca are memorie, sa o tina tot asa.

Rodica ce adevar ai spus despre Sp din Baia Mare, sunt deacord cu tine, dar sa sti ca nu e singurul, nici in Buc nu e altfel, zic eu depinde de medic si de cat de draguta esti, uneori esti draguta si tot degeaba.

Am vazut si eu emisiunea, ma rog nu toata, si m-au apucat nervi....cata parsivitate, ca sa ma exprim frumos...

Noi am ramas singurei....


Gata merg sa mai strang pe aici, am gatit aseara si am lasat bucataria in aer... asa ca am putina treaba pana se trezeste teroristul meu.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
poze noi, pag 2
http://community.webshots.com/album/561471450ZStETj?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Fi-miu a stat hipoxiat 4 sau 5 minute (blocat pe canal) si deja toti intrasera in panica, eu le spuneam ca nu mai am aer si nu maipot sa imping, ce mai, au fost niste momente, era albastru cand l-au scos... si dupa aia a stat la incubator 12 ore cu perfuzii pt ca sa il echilibreze si asta a fost tot, a fost ok. Doar ca nu a vrut deloc sa suga, nu stiu daca din cauza nasterii grele sau alt motiv. Nici nu vreau sa imi inchipui cum arata Sebastian dupa 45 de minute... mi se face pielea de gaina.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

Doamne fereste de asemenea probleme!

Noi am avut o noapte buna, David a dormit de la 22 la 6, a papat 130ml si s-a mai trezit la 8.30. doar ca nu a vrut sa pape decat 60ml si a plans matait de somn, a adormit din nou acum numai in brate. asa e in unele zile.
ieri l-am lasat cu mama mea dupamiaza 3 ore si cand am venit mama imi zice - sa nu va mai plangeti vreodata!! aveti un baiat atat de cuminteee, mi-am vazut tot serialul! :))

Hai sa nu ne mai gandim la ce a fost rau, bine ca a trecut si sunt copilasii sanatosi!

Va pup si va doresc o zi linistita si luminoasa.
Cred ca e de iesit in parc, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

vmkriss si mamica Flori, sa va traiasca papanashul Eduard Alexandru ! Are deja 2 lunitze, yupiiii ! La cat mai multe ! Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de familia voastra frumoasa !


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

'Neata si de la noi.
Se pare ca devin si eu o mamica panicoasa. Va spusesem ca nu sunt sigura ca erau firisoare de sange, poate doar mi s-a parut. Oricum, kk de dimineata era perfect galben, ca mustarul. Asa ca deocamdata astept sa vad ce se mai intampla. Probabil cazul lui Sebastian m-a asfectat cam mult ca acum parca vad probleme care probabil nu exista si analizez tot.

Fug sa-l schimb.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

EDUARD-ALEXANDRU LA MULTI ANI!

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput