Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (16)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Yaia asa s'a intamplat si la mine. Uite ce am gasit despre asta. Oricum, sangele care trece prin digestie in kk are culoarea neagra. Firicelele astea sunt sigur de la anus.

Un taglietto al culetto

Se nelle feci compare sangue di colore rosso vivo e a striature è molto probabile che la causa sia una ragade anale. Si tratta di un taglietto della mucosa dell'ano che sanguina al passaggio delle feci, specialmente se sono dure. Per guarire si applica una pomata emolliente e soprattutto si deve facilitare l'evacuazione con un'alimentazione ricca di fibre e con l'aggiunta di lattulosio.


La Robert eu am observat(a facut si el de cateva ori), cand se chinuia sa faca, ori cand mancam eu ceva si kk era mai acid.

Sper ca ti'am fost de folos. Oricum, daca apare mai mult si la fiecare kk mergi la pediatru.
Crishtina & Robert
09.09.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna dimineata si de la noi !
Ieri printesa mea a dormit cam toata ziua, asa ca va puteti imagina cum a fost noaptea asta S-a culcat pe la ora 23.15, s-a trezit pe la 3 sa pape, apoi de la ora 4.30 nu a mai dormit pana pe la 6. Mie imi cadeau ochii in gura si ea avea un chef de viataaaa . Cica la ora 6.10 m-am bagat si eu la somn, insa la 6.50 mi-a dat iar desteptarea . I-am mai dat un pic sa pape si cum simteam ca mor de somn, am luat-o langa mine pe canapea si i-am pus tzitzi in gura, sa faca ce pofteste . Asa am mai dormit si noi un pic, printre molfaieli
Acum bineinteles ca ea doarme, deh, tre' sa-si faca somnul de frumusete. Eu nu am somn si oricum vreau sa mai fac una-alta ( de exemplu sa citesc ce ati scris si sa apuc sa scriu si eu ceva )


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

EDUARD-ALEXANDRU LA MULTI ANI!

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

LUY o mamica nedormita,asta e ,tot e bine ca tu privesti totul cu umor ,spor la citit si la scris

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

La cat mai multe lunite... Edi sa fii sanatos, sa-i faci fericiti pe Flori si Vmkriss





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Yaia, bine ca acum kk e normal si te-ai linistit. Eventual noteaza-ti sa-l intrebi pe pediatru despre asta cand mai ajungeti la el, ca in cazul in care mai apare sa stii ce trebuie facut si sa nu mai intri in panica.


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

LUY a mea doarme noaptea dar ziua mai deloc,ma chinui de o ora sa intind niste rufe,pana deseara poate reusesc

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

rodica,buna dimineata ,imi pare rau ca ai zile asa de galagioase,scoatel pe DAVIDUT ,pe afara sau la voi nu e soare ca pe la noi?

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Na, ca am vrut sa ma duc sa pun masina de spalat pe programul de clatire si am pus printesa pe canapea ( ca ea asa doarme, pe perna la mine pe picioare ). Bineinteles ca in secunda urmatoare s-a trezit si a inceput sa planga . Asa ca o luam de la capat : tzitzi cu ochii intredeschisi, adormim, mai deschidem cate un ochi de control ( sa nu dispara mami ), ce sa mai vorbim, rasfat maxim.
Maria, e bine daca reusesti sa le intinzi astazi. Mie mi se intampla sa le mai las dupa o zi pe alta

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

La multi ani mamicilor Bee si RGE!Multa sanatate si numai bucurii alaturi de cei dragi!

La multi ani Eduard!

Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
http://community.webshots.com/user/bogdan_mihaisidana

Mergi la inceput