Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (16)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Neata la amiaza!
Noi n-am facut inca vaccinul de la doua luni,dar am inteles ca infanrix asta trebuie facut in trei doze:la 2,4 si 6 luni,caci altfel nu are efect.Pediatra ne-a spus sa-l facem pe cel de la stat,gratuit, si sa nu cumparam...

Sim,am vazut poze cu Stefan,e tare dulce si scump!De fapt seamana cu mami...S-a obisnuit sa stea pe burtica?

Frumusel foc si Michael de Piciulika!

Prisi,mersi



Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
http://community.webshots.com/user/bogdan_mihaisidana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

sarbatoritelor mamici si micutului Eduard

Noi acum facem ochi si plecam la shopping, chestii pentru mos Niculae si mos Craciun.

Pupici.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by danuta36

Neata la amiaza!
Noi n-am facut inca vaccinul de la doua luni,dar am inteles ca infanrix asta trebuie facut in trei doze:la 2,4 si 6 luni,caci altfel nu are efect.Pediatra ne-a spus sa-l facem pe cel de la stat,gratuit, si sa nu cumparam...

Sim,am vazut poze cu Stefan,e tare dulce si scump!De fapt seamana cu mami...S-a obisnuit sa stea pe burtica?

Frumusel foc si Michael de Piciulika!

Prisi,mersi



Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
http://community.webshots.com/user/bogdan_mihaisidana




da, asa am inteles si eu ca trebuie procedat.

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Roxana,spor la cumparaturi!
Hihi...si eu i-am luat ieri ceva sotului pt. mos Nicolae si niste bomboane de pom,din care am mancat deja,poate le terminam pana la brad..

Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
http://community.webshots.com/user/bogdan_mihaisidana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Ziua buna si de la noi!
La multi ani mamicilor!!!
La multi ani bebicilor!!!


isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Ma duc sa-i pregatesc bibe la fetita si apoi poate iesim pe afara,ca vad ca a iesit soarele.

Emma

O zi faina sa aveti!

Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
http://community.webshots.com/user/bogdan_mihaisidana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Danielle cum sta Ebonne cumintica sa o pozeze mamica ei!!!

Ce baiat mare ai Sim!!!

isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Am primit asta pe mail:



CHIAR DACA NU VA INTERESEAZA (SI SPER SA NU AVETI NEVOIE), IATA CELEBRUL FORMULAR E112 CARE POATE SALVA VIETI - INCERCATI SA-L DISTRIBUITI CELOR INTERESATI SAU CELOR AFLATI IN NEVOIE (LA BISERICI, SPITALE, ETC.).


Statul roman e complicele bolilor de care nu putem scapa in tara.
Autoritatile tin in maini un formular, intitulat ironic E-112, adica o sansa care ar putea sa-i scape pe suferinzi. Formularul ar putea sa-i trimita urgent si ieftin la tratament in strainatate pe cei bolnavi. Insa nu se intampla asa, pentru ca oamenii nu stiu iar statul roman se poarta ca si cum formularul E-112 nici n-ar exista. Doar niste functionari stiu despre aceasta posibilitate si existenta formularului. Si nu spun. Nici macar medicii nu stiu de salvatorul formular.

Cei care au noroc afla de el de la straini. Asa a putut si Daniela Pascovici sa-si salveze copilul, care in Romania era deja mort. A aflat din Franta despre formularul E-112 si statul n-a mai avut ce face. A scos banii: plateste partial tratamentul pentru copil in strainatate. Daca nu ar fi avut acest formular, femeia ar fi trebuit sa plateasca 53.000 de euro pe luna.

Informatia inseamna putere, se spune. In Romania, informatia inseamna viata, crede Mihaela Radulescu.

Statisticile arata ca in Romania sunt 350.000 de oameni bolnavi de cancer.
4.400 sunt copii, prea mici ca sa aiba buletin. Sunt 350.000 de romani care nu stiu ca au o sansa sa scape. Milioane de romani sufera de alte boli grave si ele, tratabile in strainatate cu bani de la stat.

STATUL TINE ASCUNS UN FORMULAR CARE SALVEAZA VIETI
http://vs04.netstairs.ro/antena3tv/webroot/website/?videoid=8558


Sansa de a te trata in strainatate pe baza asigurarii medicale aproape
gratis: top-secret!


Atat Ministerul Sanatatii, cat si Casele de Asigurari de Sanatate nu au mediatizat o informatie vitala pentru multi bolnavi din Romania: o prevedere europeana permite tratamentul la clinici din strainatate, pe baza asigurarii pe care o avem in tara.Nu mai este o noutate pentru nimeni ca sistemul sanitar romanesc nu dispune de aparatura performanta sau de diferite tratamente pentru bolnavi. Multi s-au trezit in fata unor medici care ridica din umeri si le spun ca singura lor sansa este X sau Y tara, care ar avea, atat aparatura necesara, cat si tratamentul necesar vindecarii. Multi dintre ei s-au vazut de cele mai multe ori in imposibilitatea de a mai avea o sansa la viata sau de a fi nevoiti sa scoata multi bani pentru a ajunge in clinicile din strainatate (asta in cazul norocosilor care si-au permis). Numai ca din momentul in care si noi ne-am integrat in UE, a aparut si miraculosul formular E 112. Acesta acorda dreptul la tratament intr-un alt stat membru atunci cand nu exista servicii echivalente in tara de resedinta a pacientului. Formularul-minune exista la Casa de Asigurari de Sanatate care, insotit de analize si o adresa de la medicul curant prin care se specifica ca tratamentul nu poate fi facut in Romania, beneficiaza de 70 la suta reducere la tratamente si operatii in strainatate (conform informatiilor obtinute din surse). Conditia de baza este sa fii asigurat. Prevederea e veche de zeci de ani in Uniune, iar Romania beneficiaza de ea din ianuarie, o data cu integrarea. De ce pana acum nu a vorbit niciun responsabil din Ministerul Sanatatii, condus de contabilul Nicolaescu despre acest lucru? Poate ca multe vieti ar fi fost salvate daca macar o fraza ar fi fost rostita.



Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ROXANA ,shopping placut.Te duci cu amandoi copii sau alex e la gradi?

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

La multi ani fericiti, Bee !
La multi ani fericiti, RGE !
Sa fiti sanatoase, dragi mamici, fericite si implinite alaturi de familiile voastre. Si sa aveti puterea sa va impliniti toate visele !


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput